Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi adja az emberek kisugárzását?

Mi adja az emberek kisugárzását?

Figyelt kérdés
Mitől van, hogy valaki ránézésre (nem a külsőségekre gondolok) szimpatikus vagy éppen antipatikus?
2012. jan. 18. 14:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is valamilyen tuddattalan metakommunikáció áll a háttérben. egy lelkileg roncs embert könnyü megkülönböztetni egy minden heppi emberkétől, e kettő között pedig rengeteg átmenet van, amit tudatalatt értelmezünk. Az érzelemke, gondolatok valamilyen szinten kivetülni a testre, főleg az arcra, valamint mozgásuk között is van különbség, csak ezeket nem tudatosan érzékeljük.
2012. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez a megfelelő magyarázat. Viselkedés mintákat el lehet tanulni, mentalitást és gondolkodás módot is át lehet venni, de ez akkor honnan jön? Ez egy képesség ami valakiben jobban megvan mint a másikban? Vagy mindenkiben egyformán van meg? Tudat alatt fejlesztjük ezt a képességet esetleg genetikailag hozzuk magunkkal? Ez lehet inkább pszichológiai kérdések közé kellett volna tenni?
2012. jan. 18. 15:00
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi adja a kisugárzást, de abszolút igaz az első benyomás dolog.

Ha elsőre szimpatikus valaki, az az is marad, ha nem, és megpróbálom meggyőzni magam, hogy "de olyan rendes", az hosszú távon sose jön be.

Tényleg létezik ez az aura, vagy kémia, vagy kisugárzás dolog, és ez a legerősebb iránytű az életben.

2012. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Antimod ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok. Főleg a "karizma" jelenségének tudományos magyarázatára. :)


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem így van, hogy aki pozitív, az máris szimpatikus, aki negatív, az meg nem. Általánosságban így van, persze, de volt már rá példa, hogy találkoztam egy pozitív emberrel, mégsem volt nekem szimpatikus. Talán azért mert én épp negatív voltam? Nem tudom.


(első voltam)

2012. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15:05

Ez az első benyomás nálam is pont így van. Valaki nem szimpatikus első látásra, de meggyőzöm magam, hogy nem szabad elítélni senkit ha nem ismerem. Rendes, megbízható stb, aztán jön a visszaigazolása a "megérzésemnek". Nagyon kevés eset volt, hogy nem jött be hosszú távon az első benyomás dolog. Most nem tudom visszaidézni magam elé, de lehet nem is csapott be soha. Innentől figyelem. :)

2012. jan. 18. 15:22
 17/18 anonim ***** válasza:

Én tudom ezt tanultam is. Az intuiciónk miatt tudjuk. Az intuiciónk hátterében pedig tudás áll és az a tudás ez esetben a következő dolgokból tevődik össze?

1. Feromonok: Ahogy az állatoknál is vannnak feromonok az embereknél is, ezek(is) felelősek azért hogy egy emberről ránézésre megmondjuk hogy szimaptikus e vagy sem. Ugyanakkor ezek felelősek a szexuális vonzódásért is.

A feromonokat egyébként a vomeronazális szervünkkel érzékeljük, ami az orrunkban van.

2. Vizuális megítélés: ránézünk valakire, az öltözködése, viselkedése, gesztusai (tehát metakommunikációs jeleiből)hozzájárulnak ahhoz hogy valakit milyennek ítélünk meg

3. Hang: beszédjéből szavaiból sokminen kiderül, hangszín, hangsúlyozás szintén hozzájárul mindehhez.Még ha nem is hozzánk beszél, hanem valakivel beszélget mondjuk...

2012. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Első! Szerintem is lehet szimpatikus egy negatív ember.
2012. jan. 18. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!