Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Történt már veletek hasonló?

Történt már veletek hasonló?

Figyelt kérdés

Még kisebb voltam, történtek velem eléggé furcsa dolgok. Említek néhányat:

Három éves lehettem, a nagymamámnál aludtam az ő ágyán. Nem tudtam elaludni. Egyszer csak azt kezdtem érezni, hogy nem érintkezek az ággyal, és mintha nem lenne súlyom. Ez még idáig semmi. Aztán emelkedtem fölfelé, láttam saját magamat, ahogy ott fekszem az ágyon. Szóltam mamának, hogy: "Idenézz, mama!" de valami irtó visszhangosan hallottam vissza. Mire nagyi idenézett, hirtelen visszaestem az ágyra. Ugyanez megtörtént velem még egyszer, akkor sokkal gyorsabban emelkedtem fölfelé, és csak úgy "éltem túl", hogy kapaszkodtam az ágy támlájába. Ezt már szinte a családomban mindenkinek elmeséltem.

A második eset, ekkor kb. 7 éves lehettem (nem csodálkoznék, ha ez bárkinek is mosolyt csalna az arcára): Unokatestvéremmel kimentünk az udvarra játszani. Anyukám szólt, hogy gyerünk be valamiért. Arra lettem figyelmes, hogy a boltív egyik oldalából egyszerűen kikandikált egy zsömleszínű macska, ami aztán "bement" a falba. Nem hittem a szememnek. Unokatesómat is megkérdeztem, hogy ő látta-e de teljesen hülyének nézett. Másik alkalommal szintén láttam egy macskát (ez ugyebár fekete színű volt), ami szintén kijött a falból, utána visszament. Nem értettem, hogy most én vagyok skizofrén, vagy pedig tényleg szellemek lakják a házat. Ezt a sztorit nem mondtam el senkinek. Egy évvel a történtek után anyával arról beszélgettünk, hogy milyen kisállatot vegyünk itthonra. Majd úgy kíváncsiságból megkérdeztem anyát, hogy volt-e nekik még régen valamilyen kedvencük a lakásban. Ő azt mondta, hogy volt neki két kismacskája (egy zsömleszínű és egy fekete!) akik ráadásul egyszerre tűntek el, és soha meg nem találták őket. Erre beparáztam. De volt még ennél sokkal hátborzongatóbb is, mikor nagyapám szelleme visszajött (szerintem azért, hogy megnézze, minden rendben van-e :D). Ez pedig kb. egy éve volt. Tehát, éppen felkeltem, és azt vettem észre, hogy az ágyamon valaki éppen fekszik (velem szemben) és teljesen rózsaszín volt. Teljesen kivehetően látszódott hogy nagyapám volt az aki még születésem előtt halt meg szívinfarktusban (persze csak egy korabeli fényképről tudtam meg hogy nézett ki). Tudtam, hogy akit láttam, az tényleg tata, de akármennyire is bebizonyosodott, hogy szellem, mégsem féltem tőle. Ez nálam teljesen természetes. De az amit anya mesélt, az már nem. Szintén tatával van összefüggésbe, bár ő nem látta, hanem... míg én húztam a lóbőrt, anya hirtelen felébredt egy nagy csattanásra (később kiderült, hogy egy kép esett le a falról). Anya mondta, hogy aki itt van, jelenjen meg de azonnal, de úgy, hogy ne ijedjünk meg tőle. Akkor váltott az óra 07:05-re. Anya megjegyezte ezt az időpontot. Körbenézett a lakásban nem volt ott senki. Anyukám nincs elvarázsolódva a számmisztikától, de eszébe jutott egy olyan ötlet, hogy meg kellene nézni, kinek a névnapja van hetedik hónap ötödikén. A válasz: Antal. Nagyon megdöbbentünk, amikor rájöttünk, hogy tatáról (Lantos Antalról) van szó. Kár, hogy UFO-t még nem láttam... :D


2012. jan. 29. 20:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Amit pedig elfelejtettem leírni, hogy 13 éves fiú vagyok.
2012. jan. 29. 20:55
 2/13 horrendas ambages ca ***** válasza:
Nem emlékszem hogy velem történt volna ilyen.De az elég jó,hogy higgadtan,könnyedén kezelitek ezeket a dolgokat.Így talán még jó is ki sülhet majd az ilyen dolgaidból.:)
2012. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kb 3 éves korodban történt. teljesen reális hogy tökéletesen emlékszel...:D
2012. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Enting ***** válasza:

előző, már bocsánat, de emlékezhet. én pl. egészen világosan emékszek olyan dolgokra, amik 2 éves koromban történtek. mindenkinél változik, hogy az agyának az emléktároló funkciója mikorra vált át a "felnőtt kódolásra", onnantól emlékszünk. úgyhogy ebbe ne kössünk bele.


Egyébként gratulálok a kérdező képességeihez! Sose veszítsd el őket! Tökéletesítsd, és még sok hasznot és boldogságot hozhatnak. Kutass, olvass róluk, gyakorold őket! Olyan velem is történt, hogy kiléptem a testemből, először párszor spontán, aztán gyakorolni is kezdtem. Sajnos a kezdeti aggodalmon még nem sikerült teljesen túllépnem, pedig mindenhol azt olvasom, hogy alaptalan... még gyakorolnom kell, de ez egy hasznos és szórakoztató dolog, ezenkívül szerintem normális :) Régen nagy tiszteletnek örventek, akik akaratlagosan elő tudták idézni ezt (sámánok, skandináv medveharcosok), úgyhogy légy büszke! ;)

A kísértetek meg akkor is ott lennének, ha nem látnád őket, úgyhogy szerintem így jobban jársz... félni tőlük igazán fölösleges.

Ajánlom Robert A. Monroe- tól a "Testen kívüli élmények" c. könyvet. (Új Vénusz Lap- és Könyvkiadó, Budapest, 1993)

2012. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
max azt hiszed, hogy emlékszel
2012. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 horrendas ambages ca ***** válasza:
utolsó! ezt most kérlek fejtsd ki bővebben! azt hiszi?!?
2012. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem is vannak emlékeim ~2 éves koromból, de kizárt hogy jól emlékezzem. pl pár éve megmertem volna esküdni, hogy emlékszem egy x-akták epizódra, aztán amikor újra néztem teljesen más volt mint ahogy emlékeztem rá
2012. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 horrendas ambages ca ***** válasza:

neem,ez más. :D Tudom mire gondolsz,ilyen velem is volt régi mesékkel,aztán néztem és mondom,de ez nem is így volt. Pedig úgy,csak akkor még kevés információval rendelkezel a dolgokról és igazából teljesen más érzéssel éled meg,mint amikor újra nézed.De pl családon belüli dolgokra emlékszem és volt olyan hogy vissza mondtam olyan dolgokat,amiket nem kellett volna tudnom. Viszont van olyan amikor már 3-4 éves voltam és nyaraltunk a Fertő-tónál,na erre aztán,ha agyon vernének se emlékszem.

Elkalandoztam.. .. a lényeg,hogy amire te gondolsz,az inkább érzelmi emlékkép,mint sem a saját cselekményed emléke.

2012. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pedig az ember nem emlékszik úgy dolgokra, ahogy azt gondolja.

Nézzétek meg a "megáll az ész - memória" című műsort. Most pontosan nem tudom leírni az egészet, de a lényeg, hogy minél többször emlékszel vissza egy bizonyos emlékre, annál több elemet változtat meg benne az agyad. Érdekes műsor, az biztos.

2012. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
... tényleg ... de ha így emlékszek rá akkor az már jó pár évvel azután történt. És nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 30. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!