Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik ilyen? Történt már...

Létezik ilyen? Történt már veletek hasonló?

Figyelt kérdés
Ez most elég abszurd így leírva, de gyakori jelenség az életemben, hogy megálmodom a jövőt. A gond csupán annyi, hogy semmi lényegeset nem álmodok, csak apró, jelentéktelen részleteket. A másik probléma az időtartam, maximum egy perces részletekre emlékszem. Magára az álomra sosem emlékszem, így joggal feltételezhető, hogy esetleg beképzelem magamnak, hogy már megtörtént, de abban a kis időszakban, melyben megélem az álmaimat, tisztában vagyok a dolgok történéseivel, tudom mikor, mi fog következni, de mint fentebb leírtam, jelentéktelen dolgokról van szó, pl. egy beszélgetés, vagy bármilyen más életszituáció. Kíváncsi vagyok, hogy rajtam kívül vannak még, akik hasonló "képességgel" bírnak. De aki esetleg ehhez jobban ért, leírhatná nekem ennek a folyamatát, hogyan is működik. Válaszaitokat előre is köszönöm!
2012. febr. 29. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is valami hasonlóban vagyok, de azért kicsit más, mivel nekem az álmaim csak utalnak a jövőmre. Azóta most tegnap és tegnapelőtt volt egy 'vissza térő álmom' bár csak egy kép kocka volt, de tisztán emlékszem, hogy azt már előző nap álmodtam, elég sok összefüggéses dolgaim vannak. : ) Nem tudom leírni igazából ezt, de valaminek kapcsán ilyen tájt megváltozott az életem :) Én hiszek neked, mert majdnem hasonlót élek át.
2012. febr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján deja vu is lehet.
2012. febr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

# 1/2

Elég sűrűn álmodom jómagam is hasonlókat, például ha valami oknál fogva szorult helyzetben vagyok ( családi, munkahelyi problémák ) többször is megálmodom, hogy zuhanok a végtelenbe.


# 2/2

A deja vu-t azért zárnám ki, mert az csak érezteti velünk, hogy az esemény mintha már megtörtént volna, viszont én az adott szituációban konkrétan feltudom idézni a bekövetkezendő történéseket, és mint írtam, ez lehet akár egy perces periódus is.

2012. febr. 29. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Deja vu is lehet akár, az nekem nagyon sokszor volt már. De viszont elhiszem meg megértem... Ha stresszben vagy és olyankor jelentkezik, akkor valószínűleg az miatt. Nekem általában a semmi közepében, csak úgy... Üzen olyan dolgokat az álmaim, ami nem mindennap történik,szóval egy pl, hogy értsd.


Van egy kedvenc bandám, álmodtam egyszer egy olyan zenekar nevéről, nem tudom ismered-e, hogy Children of Distance. Na szóval, erre este a kedvenc bandám egyik tagja (aki nem a Children of distance) kiírt ezzel a bandával kapcsolatban valamit.

(Szóval a kedvenc bandám kiírt a Children of distance-ról valamit) Nekem ez nagyon fura volt.Ez csak az egyik, sok ilyenem van

2012. febr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Diavolino44 ***** válasza:
Velem is volt mar ilyen rengetegszer ezert gondolom hogy a jovo valamilyen formaban letezik. Nekem neha eros Deja vu erzesem van egyes szituacioban. S nagyjabol tudom is kb mikor almodtam meg a jelen pillanatot. Egyszer ketszer mar elakartam kezdei leirni az almaimat. De nem mindig emlekszem rajuk. :(
2012. febr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán fogom, amit írtál.

Amikor felébredsz, nem emlékszel az álmodra, csak arra, hogy megálmodtad a jövőt? És egy-két foszlányra emlékszel csak belőle?

2012. márc. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem. Egyáltalán nem emlékszem semmire, csak amikor bekövetkezik az esemény, akkor minden egyes részletre tisztán emlékszem.
2012. márc. 1. 13:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ugyan ez velem is meg szokott történni, de nem tudom mitől van ez, pontosan ugyanez amit írtál úgy kb havonta egyszer megesik, és amikor ott vagyok abba az életszituba akkor ugrik be h ezt álmodtam. De tényleg jelentéktelen dolgokról.

2012. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tehát amikor ébredsz, semmire nem emlékszel - de akkor honnan tudod, hogy arról álmodtál?


Amikor meg bekövetkezik az esemény, akkor emlékszel, hogy ezt már te megálmodtad?

Ez a déjavu. Már párszor beszéltünk itt róla.

2012. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!