Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Manipulálják szerintetek a...

Manipulálják szerintetek a lottószámokat?

Figyelt kérdés
Annyira hihetetlen, hogy egy embernek sem jön össze hosszú hetekig!
2012. márc. 18. 15:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Miért lenne hihetetlen?


Számold ki hány darab lehetséges kombináció van... Elképesztően sok. És abóbl a rengetegből nagyon-nagyon keveset játszanak ki.


Majdnem 44 millió lehetséges kombináció (ha jól számoltam) van a lottón. Vagyis, még akkor is, ha az ország minden embere felad EGYMÁSTÓL KÜLÖNBÖZŐ szelvényt (ami sosem fordul elő, rengetegen nagyon hasonló számokat játszanak meg) akkor is csupán 10 millió (még annál is kevesebb) szelvény van játékban, tehát az esély akkor is 25% alatti.


Vagyis egyáltalán nem meglepő, ha hetekig nem nyer senki, mivel ennél jóval kevesebb egyedi szelvény van forgalomban. Meg miért érne meg az államnak ezzel játszani? Ha gyakrabban lehet nyerni, többet fizetnének az emberek, mert hátha most? :D (És hidd el, többszöröse bejön annak a pénznek, amit nyereményként kifizetnek).

2012. márc. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

Hihetetlen?

Nem az, csak számolni kell, tedd meg!

Ki lehet számolni, hány szelvény kell a biztos ötös találathoz, ez ugye megegyezik a variációk matematikai számával.

Minden héten közlik a vásárolt szelvények számát, ezeket szépen összeadod, és amikor ez szám eléri a variációk számát lesz egy ötös.

Ez persze nem így igaz, de több évet vizsgálva stimmel a dolog, igazából nem lesz se több, se kevesebb ötös.

Sok éve vettem a fáradságot, igaz volt a fenti.

Nekem nincs (légbőlkapott, "úgy gondolom") kérdésem.....

2012. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés nem az állami csalásra vonatkozik, bár nem lehetetlen.

Ez esetben nem tudja talán a kérdező, hogy az egyik legjövedelmezőbb üzletág az állam számára a szerencsejáték.

A lebonyolításban részt vevő emberekben inkább felmerülhet, hogy manipulálják a húzást a maguk hasznára, de ez teljességgel lehetetlen.

A számítógépes rendszer többsörösen biztosított. Tudom, betörtek már a NASA rendszerében, s nyilván a lottóhúzásban részt vevő gépeket is fel lehet törni. De az önmagában még nem elegendő.

2012. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
92%

Az ötös lottón összesen 43,949,268-féle képen húzhatják ki a nyerőszámokat (90 alatt az 5). Na most én igazából nem szoktam figyelni, hogy mennyi szelvényt adnak el, de azt kétlem, hogy 10 milliónál többet adnának el, számoljunk ennyivel. Na ebből a 10 millióból rengetegen játszanak születési évszámot, valamilyen filmben szereplő számot, múlt heti nyerőszámokat, geometriai alakzatokat kiadó számokat, és számsorokat, szóval ennyiből van kb 7 millió féle képen töltenék ki ennyiből különböző kombinációt. Vagyis kb 15-20% esélye van egy telitalálatos szelvénynek.

Régen sem volt több ötös, csak akkor még nem halmozódott a nyeremény, vagyis ha nem volt ötös akkor a négyesek közt szétosztották.


Hatos lottón már csak 8,145,060-féle kombináció lehet (45 alatt a 6). Hetesen pedig 6,724,520 lehetőség van, ez magyarázza, hogy sokkal több ott a telitalálatos. Előbb vegyük át az felsős matekot és csak utána gyártsunk összeesküvés elméletet. Egyáltalán mi a jó fenéért érné meg nekik a csalás? Ez az üzletág így is-úgyis nyereséges, ráadásul a pénz mindenképp ki kell fizetniük egyszer. Egyszer valaki úgyis eltalálja.

2012. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

"szóval ennyiből van kb 7 millió féle képen töltenék ki ennyiből különböző kombinációt."


szóval van kb 7 millió különbözően kitöltött szelvény van.


Valami ilyesmit akartam írni, csak belegabalyodtam a mondatba :D

2012. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
19%

"Számomra az a vicces, hogy a 6-oson mindig van 5-ös találat, nem is egy, míg az 5-ösön hetekig. Ugyanez igaz a skandinávra, ahol mindig van sok 6-os és 5-ös találat. Kicsit elgondolkodtató szerintem..."

Te sokszor buktál matekból ugye?

Már az is hihetetlenül szánalmas, hogy egy ilyen kérdés az ezotéria rovatban köt ki...

Emberek! Iskolába járni, tanulni, gondolkozni nem szégyen!

Néha próbáljátok ki szellemidézés meg bevonzás helyett...

2012. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
93%

Adok tippeket azért a nyeréshez:

-Mindig ugyan azokkal a számokkal játssz!

-Ügyelj arra, hogy lehetőség szerint senki más ne játsszon ezekkel a számokkal. (Ha jól emlékszem valamikor a 90-es években volt az egyik nyugati lottón olyan, hogy olyan számokat húztak, ami nagyon hasonló volt ahhoz, hogy 1,2,3,4,5 legyen, vagyis egy számsor. Mit gondolna mindenki? Hogy ilyen számokkal a kutya sem játszik és nem lesz nyertes. És mi történt? Rekord számú nyertes volt! Több tucat. Ezért kell oylan számokkal játszani amivel valószínűleg senki)

-Sose hagyj ki egy hetet sem, mindig add fel a jó kis számaid.


Ha pénzügyi szempontokat nézünk akkor pedig az a tippem, hogy ne játssz, mert nagyon kicsi az esélye, hogy nyersz valaha is. Hetente húzzák elvileg a számokat, ha 75 éven keresztül minden héten játszol, akkor lesz kb 3900 játékod. Ezzel van 0,0009% esélyed, hogy nyersz 75 év alatt.

2012. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

"Emberek. Hát nem egy számítógépes rendszeren keresztül adjátok fel a lottót?? Mi a kérdés???"


De azon, és a sorsolás menete:


- 2db egymástól független szerveren tárolják a szelvények adatait;

- a fogadási idő leteltekor mindkét szerver adatállományát 1-1 dvd lemezre mentik;

- sorsolás;

- nyertes szelvények ellenőrzése, hogy mind a négy helyen /2 szerver, 2 DVD / szerepel-e;


Szerinted , kérdező, dvd lemezt meg lehet hackelni?!

2012. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Nyerési esélyek


5 találat 1 : 43 949 268

4 találat 1 : 103 410

3 találat 1 : 1 231

2 találat 1 : 44


[link]

2012. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 Napkiraly ***** válasza:
67%
Nyomjátok csak emberek a pénzeteket bele, és majd szóljatok ha láttok egy élő öttalálatos lottónyertest :) Nem, nem fogtok szólni, én tudom :)
2012. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!