Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A megvilágosodott ember miért...

A megvilágosodott ember miért játszik a többiekkel?

Figyelt kérdés
Olvastam könyvekben, meg Villás Béla is mondta, hogy aki bölcs vagy megvilágosodott, az csak nevet a világra és a többi embert játékszernek tekinti, "szórakozhat" velük. Ezt úgy kell érteni, hogy nem az ember önvalójával szórakozik, hanem az egójával? Mert annak úgyis veszni kell előbb-utóbb, és ezért nevetheti ki, játszhat vele?
2012. márc. 23. 07:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Tehát nem a dualitás világában élünk, csak az emberek duálisan tekintenek a világra...de valószínűleg Te is erre gondoltál, csak nem így fejezted ki magad. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Ezt úgy kell érteni, hogy nem az ember önvalójával szórakozik, hanem az egójával? Mert annak úgyis veszni kell előbb-utóbb, és ezért nevetheti ki, játszhat vele?"


igen,szerintem így kell érteni,a megvilágosodottnak az egoja elhalványult,ezért akinek még nem,annak a szemében sértő lehet a viselkedése,vagy úgy láthatja,hogy szórakozik vele,mert az a személy az ego szemüvegén keresztül nézi a dolgokat.Tehát nem arról van szó,hogy heccből piszkálná,vagy valami ilyesmi,egyszerűen csak más szinten vannak.

2012. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Diavolino44 ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igen egyetértünk. Nekem is a legnagyobb bajom, hogy ha valakinek az a célja hogy tényleg a társadalmat a magyarságot fel akarja emelni akkor miért kér ilyen horribilis árat érte?

Amikor pontosan tudja hogy anyagilag milyen rossz helyzetben élünk. Viszont nem egy előadásában elmondta hogy nem érdekli hogy felveszik s felteszik youtubera ami szerintem egy szép gesztus. Mert nem egy főiskolai tanárom olyan jó előadó volt amit szerettem volna felvenni. De mindegyik tiltakozott. :(. Olyan mintha az elhangzottakért felelősséget nem vállalnak.

Meg az összes összeesküvés-elméletet elhinni szerintem inkább badarság. Szóval azért kell a szűrő. :)

2012. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Erre én csak azt tudom mondani, hogy neki is élnie kell valamiből, ha van családja, ellátni őket, és biztonságot teremteni.

Ha valaki hátbaveregeti, attól nem fog jól lakni, márpedig ha előadásokat tart, ír és egyebek, akkor más, termelő munkát nem tud végezni.

Szolgáltatás ez is, akkor is, ha önzetlen gondolat is munkál mögötte, és a mai világban az információ a legdrágább.

Nem értem az embereket, akik mindent ingyen akarnak. Kényelmes, igen, de se meg nem becsülik, sem pedig nem lesz olyan eredményű egy ingyenes dolog, mint amiért fizetnek. Egy pénzt kérő szakember munkája sosem lesz összevethető egy ingyenes kontáréval.


Ha a helyében lennék, valószínűleg én is így járnék el, és azt hiszem, te is, ahogy mindenki.

2012. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
az az ember egy gonosz Reptoid volt. a jó lelkű emberek sosem gúnyolódnak másokon
2012. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

"Nem értem az embereket, akik mindent ingyen akarnak."


Szó sincs arról, hogy teljesen ingyen kellene. Nem csak az a két véglet van, hogy ingyen vagy csillagászati összegekért. A sok tízezer forint azért egy kicsit túlzás, ez már nem a megélhetésre kell, hanem a luxusra, a dőzsölésre, tehát ez nem érv, hogy szegény családomat etetni kell. Az ő előadásaira így csak a gazdagok jutnak el, akkor ezek szerint a szegények jó útra térítése nem fontos?


"az az ember egy gonosz Reptoid volt. a jó lelkű emberek sosem gúnyolódnak másokon"


Itt is a két véglet... Nyilván mindenkivel előfordult már, hogy adott helyzetben kicsúszott egy-egy gunyorosabb mondat, de ez még nagyon messze van az emberekkel való kísérletezéstől. (Milyen gyakori ez a vitákban, hogy ha valami nem tetszik, akkor az ellenkező végletet veszik, jól eltúlozva és sarkítva a dolgokat, hogy "miért, az talán jobb lenne, ha...". Nem, nem lenne jobb az sem. Vagy egy egészséges határ, egy középút.)

2012. márc. 25. 05:55
 27/29 A kérdező kommentje:
Vagy = van
2012. márc. 25. 05:56
 28/29 anonim ***** válasza:
Higgyétek el, valamikor mindenki odaér ahol a helye van, ahová valójában tartozik. :)
2012. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
És addig van valami tennivalónk, vagy csak bízzuk rá magunkat a sorsra azzal, hogy úgyis az történik, aminek történnie kell? (Akkor viszont a szabad akarat és az abban való hit, hogy rajtunk is múlnak a dolgok, csak illúzió.)
2012. ápr. 11. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!