Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meg lehet megkülönböztetni a...

Meg lehet megkülönböztetni a "félelem" álmokat a jövőt mutató álmoktól? Hogyan?

Figyelt kérdés
Pl. ha olyat álmodok,ami eddig eszembe se jutott,és lelkileg rémísztően hat rám,azt honnan tudjam,hogy most csak egy "tudat alatti" félelmem szüleménye,vagy pedig a jövőt mutatja?

2012. máj. 17. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Várj türelmesen és majd megtudod, ha bekövetkezik...
2012. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt kell tudnod az álmokról, hogy az életed során tudott, tapasztalt, látott, hallott dolgokat, történéseket, helyszíneket, embereket vetítik eléd, legyenek azok tudatosan vagy tudat alatt érzékeltek. Gondolatok, vágyak és félelmek is megjelenhetnek. Önmagában nincs jelentésük, de következtetni lehet arra, hogy jelenlegi életedben milyen örömöknek nézel elébe, mit szeretsz, vagy épp milyen problémákkal, félelmekkel küzdesz. A legtöbb esetben a valóság darabkái elferdülhetnek, megkeverednek, ez pedig nem szokatlanságra vall, hanem teljesen természetes. Nincs jósló álom, nem utalhatnak a jövőre az álmok, kivéve, ha tudod, hogy valami biztosan meg fog történni. Például tudod, hogy június 6. műtenek, és többször álmodsz addig műtéttel. Egyébként csak értelem nélküli képek sorozata.
2012. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vannak "jósló" álmok,már többször tapasztaltam!
2012. máj. 17. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem minden álom a múltból rakódik össze.

Nincs olyan, hogy megálmodsz valamit.

Vagy van, de nagyon ritka és különös dolog, pl. megérzed, hogy mondjuk valakid meg fog halni.

De legtöbbször a félelmeidet és a pszichédet tükrözik az álmok.

2012. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát 30x hetes terhesen nem álmodhattam meg,hogy itthon születik meg a gyermekem, és hogy kislány? - érdekes,mert ez történt... és előtte,még soha nem szültem itthon!


De a kérdésemre eddig nem kaptam még választ! Hogyan tudom megkülönböztetni,meg lehet e egyáltalán különböztetni a tudat alatti szőtte álmokat a "jós" álmoktól?

2012. máj. 18. 17:30
 6/10 anonim válasza:
Kérdező, én hiszek neked! Én is meg szoktam álmodni dolgokat. Szerintem használj álmoskönyvet, az gyakorta segít kielemezni az álmokat, ilyen szempontból is. Általában a jelentésekben az is benne van, hogy jövőre utal-e vagy sem. Andreas Baumgarten könyvét például bátran ajánlom!
2012. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kedves Utolsó!!

Én Krúdy Gy. álmos könyvét szoktam megnézni,de csak sajnos a neten... nem is ezzel van a gond,hanem hogy konkrét dolgokat álmodok meg néha...

2012. máj. 18. 19:01
 8/10 anonim válasza:
Minden álom fikció. Tapasztalatokból, vágyakból és félelmekből rakódik össze, ahogy már előttem is leírták. Amikor egy álom később valósággá válik, az két dolog miatt lehet. Az egyik a "déjá vu" érzés, amikor pár másodpercik vagy akár percig biztos vagy benne, hogy ami éppen történik veled az vagy megtörtént már egyszer, vagy álmodtál róla. Ebben az esetben a "jós álmot" nem is álmodtad soha, csak utólag kerül az emlékezetedbe, teljesen hiteles módon, mintha tényleg álmodtad volna. A másik lehetőség, hogy (tudatosan vagy tudat alatt) vágysz valamire, és ezt megálmodod (például azt, hogy kislányod születik, otthon), és utána, mivel legalább tudat alatt vágysz rá, azon igyekszel, hogy megtörténjen (például otthon szülsz). Így nagy valószínűséggel be is következik. Másik példa: apám mindig is szeretett volna egy Subaru Imprezát, és többször is álmodta azt, hogy vett egyet. Aztán tényleg vett. Ezen szerintem egyértelműbben látszik, hogy mire gondolok.
2012. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Általánosságban lehet igaz,amit leírtál- illetve amit leírtatok- de amikor a 3. gyermekedet várod,és már van két lányod,és szeretnél egy kisfiút,akkor nem magyarázat amit leírtál,hogy miért álmodhattam kislánnyal! Eszem ágában sem volt itthon szülni!

Ergo ezt nem magyarázza a " a "déjá vu" érzés, amikor pár másodpercik vagy akár percig biztos vagy benne, hogy ami éppen történik veled az vagy megtörtént már egyszer, vagy álmodtál róla. Ebben az esetben a "jós álmot" nem is álmodtad soha, csak utólag kerül az emlékezetedbe, teljesen hiteles módon, mintha tényleg álmodtad volna"


Tehát bizonyos álmokat nem lehet ezzel magyarázni!- azt lehet,hogy álmomban 2 millát nyertem,mert erre nagyon vágyom- azok a csúfos anyagi okok!


Vannak "félelem" álmok és vannak "vágy" álmok,de ugyan akkor "jósló" álmok is léteznek!

2012. jún. 2. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarázat pedig. Gyereket vársz, kétszer lányt szültél, álmodban jóhogy az is előjöhet jó eséllyel. Nincs ebben semmi furcsa, vagy misztikus. Az otthonszülésről annyit, hogy addig-addig mondogattad magadnak, míg előidézted, hogy márpedig otthon szült. Nem feltétlen tudatosan, lehet tudat alatt gerjesztetted magad, aztán tényleg bejött. Ilyen az agy, amit nagyon el akarsz hinni, azt előidézi, hogy téged igazoljon. De ez nem izgazolás.

A deja vu pedig nem feltétlen az álmokból táplálkozik, és nem is előző életbeli történésből.


Jósló álom nincs.

2012. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!