Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az csak egy illúzió, hogy...

Az csak egy illúzió, hogy párra van szükségünk, vagy tényleg van egy másik felünk?

Figyelt kérdés
Ha most az utódnemzést, anyagiakat stb leszámítjuk, és csak a lelki kötődést vesszük. Tényleg szükségünk van valakire, akivel kiegészülünk, vagy saját magunkat kell olyan szintre fejleszteni spirituálisan, ahol már nincs szükségünk kapaszkodókra más emberek formájában? Hamis vagy igaz tanácsadó az a kétségbeesés, amit akkor érzünk, amikor elveszítjük a szerelmünket?
2012. máj. 26. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ember társas lény. Szeret szeretni, még jobban szereti, ha szeretik. Nekem nincs szükségem párra, spirituálisan viszont mindenki azt mondja, hogy nagyon éretlen vagyok. Elmondom, nem hiszek a spiritualitásban, és ennek semmi köze hozzá. Kinek mi az igénye.
2012. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én azt tartanám normálisnak, amikor nincs szükség rá, de ha van, az csak hab a tortán, szóval mégjobb érzés, ha van, de nem létszükség. De ha valakihez annyira ragaszkodunk, hogy szinte megsemmisülni érezzük magunkat még a gondolattól is, hogy esetleg elveszíthetjük, az már jelezheti azt, hogy spirituálisan erősödnünk kellene. De sok emberben ez annyira mélyen gyökerezik, és nem tudom, hogy ez egy rossz állapot, amit le kell vetkőzni, vagy pedig meg kell adnunk magunkat neki, mint a természet rendjének.
2012. máj. 26. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem semmit és senkit nem kell olyan fanatikusan szeretni, hogy belebetegedjen az ember. Na az káros, az egyszerű, mezei párkapcsolat, ahogy a felek szeretik egymást, de nem törnek össze lelkileg a szakításkor - szerintem ez a normális.
2012. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ember társas lény,ez egyszerűen belénk van kódolva,hogy kell egy pár,kellenek barátok,kell család.Ha magasabb spirituális szintre kerülsz,akkor szerintem le lehet vetkőzni ezeket,de ezt meg minek,amikor így is lehet boldognak lenni?Legalábbis nekem az nem célom,hogy nem tudom én milyen magas spirituális szintre kerüljek és teljesen megtisztuljak.
2012. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az emberek nagy többségének szüksége van párra, de ez csak a hormonok és az ösztönök miatt van, pont úgy , ahogy az állatoknál.. a szerelmet és az érzelmeket már csak mi találtuk ki magunknak.. ahogy a spirituális dolgokat is.. az egész egy agyszülemény..
2012. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak mi találtuk ki magunknak? Akkor ezzel az erővel le is vetkőzhetjük magunkról? (Már akinek több fájdalmat okoz, mint örömöt.) Hiszen minek nehezítse még az életet egy kreált dolog, amikor bőven elég a valódi gondokkal is megküzdeni.
2012. máj. 26. 23:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden találkozás fejleszt,többé tesz.

Az viszont ha valakivel mindenben osztozni tudsz, ha valakivel teljesen őszinte lehetsz, ha valaki mellett "kiteljesedhetsz", a fejlődés olyan szintjét érheted el, amit magányosan csak nehezen, a nyugati világban szinte sehogyan...

2012. máj. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Saját magunkat kell olyan szintre fejleszteni spirituálisan, ahol már nincs szükségünk kapaszkodókra más emberek formájában"


Akkor tudsz majd igazán szeretni, amikor már nem félelemből vagy együtt valakivel, mint az emberek nagy része, hanem valóban szabad akaratodból.

2012. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a pár a másik felünk lenne, de az tény hogy az ember társas lény, sok előnyös(és hátrányos) tulajdonsága csak szociális közegben, teszem azt párkapcsolatban jön elő.
2012. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszek abban, hogy ennek lenne bármiféle spirituális hókuszpókusz vonatkozása. Az a tény, hogy az ember alapvetően társas lény, aki (normál esetben) az ellenkező nemhez vonzódik és szüksége van valakire, akivel lelkileg és szexuálisan is jó közösséget alkothat. Vannak, akikekkel ez jobban működik, míg másokkal kevésbé. A szerencsén múlik, hogy megtalálod-e azt, akivel a legjobban összeillesz.
2012. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!