Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Radiesztéziát szeretném...

Radiesztéziát szeretném megtanulni, egyik ismerősömtől kaptam is lengyel pálcát és próbálom megtanulni a használatát, de nem akar sikerülni. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Még az elején tartok, hogy jobbra meg balra sikerüljön elfordítanom a tudatommal, de nem sikerült.

2012. jún. 10. 20:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azthiszem itt az ideje hogy inkább a magad lábára állj...ugyanis a táltosság nem tanulható. A táltos jeggyel születik, majd pedig megkapja az elhívást, ami alatt a tudás birtokába jut. Ez általában egy 3napos önkívület alatt történik meg. Előfordulhat hogy neked nem pálca való. Egyébként nem kell a pálcára hangolódnod. A pálca csak a mérőműszer mutatója. A mérőműszer te vagy. A kocsikban sem a mutató méri mennyi benzin van a kocsiban, az csak megmutatja. A pálcától pedig ne is nagyon kérd hogy igen-nemet mutasson. Az vagy jelez, vagy nem. Igen-nem kérdésekre ingát használj. A pálca arra jó hogy sétálhatsz vele, és csak akkor mozdul be ha a mérni kívánt hatás éri a mérőműszert, vagyis téged. Ha tudod milyen a hartmann sugárzás, akkor mérni is tudod. Menj oda egy falhoz, és tartsd közel a kezed hozzá. A fal térsugárzásként nyeli el a hartmann sugárzást, nem pedig vonalasan. Így a falból egyöntetűen mérhető. Ezután pedig fogd meg a pálcádat, és sétálj vele észak-déli, vagy kelet -nyugati irányba, és közben ismételgesd magadnak hogy hartmann vonalat keresel. Mielőtt elindulsz döntsd el hogy hartmann vonalnál a pálca kilengéssel fog jelezni. Sikerülni fog. Ha van helyed a szobában akár most is kipróbálhatod. Én körülbelül 5 perc alatt tanultam meg mérni hartmann és vízérsugárzást. nekem ezüst-réz ötvözetű ipari drótom van amiből a pálcát csinálták nekem, de például öcsém rozsdás vasdróttal is ki tudja mérni a vonalat 98%-ban ugyanúgy ahogy én. Ő kicsit érzékenyebb így a legszélét is érzékeli, míg én nem. Ő is öt perc alatt tudott mérni bármit. És egyikünk sem táltos, sem mágus, sem semmi. Egyszerűen erre mindenki képes. És az eszköz is csak annyiban fontos, hogy a pálcával könnyebb sétálni mint ingával. Abba gondolj bele, hogy a középkorban a paraszt fogott egy villás ágat(csúzliágas) és azzal mérte ki hogy hol ássanak kutat. Senki ne magyarázza be nekem, hogy a paraszt ráhangolódott az akkor szakasztott botra, és hosszas felkészülést végzett minden alkalommal amikor új botot tört...Te mérsz, az eszköz jelez.
2012. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Sziasztok!

A fenti válaszadóval értek egyet.

A földsugárzások mérését én is tanultam Bencze-Marosi radiesztéták, természetgyógyászok, bioenergetikusoktól.

A pálca kizárólag valóban csak mutató, a műszer maga az ember. A táltosok, ha jól tudom 2 db sugárzást mérnek a hartmannt és a vízeret.

Én 8 db földsugárzásról tanultam, és egy 2 napos hétvégi tanfolyam után sok-sok gyakorlással mérni is tudom őket.

A pálca használatakor az agyunkat programozzuk be a keresni kívánt sugárzásra. Én pl: látom magam előtt képzeletben földsugárzásokat, illetve az agyamat használom azok megkeresésére, a pálca ilyenkor ezekre mozdul el. Nem kell a pálcára ráhangolódni, csupán annyit kell tudni, hogy a földsugárzások negatívan hatnak rám és ezt a pálca befelé fordulással jelzi. A pozitív polaritást pedig kifelé mozdulással jelzi.

A pálca minél könnyebb, annál jobban mozdul.

Elképzelhető, hogy az általad használd pálca rézből készült és nehéz, ezért valóban nehezebben fog mozogni.

Amit mi kaptunk a tanfolyamon én a mai napig azzal mérek, ez egy vékony acélból készült pálca, amit eredetileg lánghegesztéshez használnak.

Annak idején én is vásároltam pálcákat,ingákat, de megmondom őszintén, ahogy tanultam a radiesztéziai tanfolyamot azt is megtanultam, hogy nem fogom azokat az eszközöket használni.

2012. júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!