Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A biblia szerint tényleg...

A biblia szerint tényleg pokolba kerül, aki öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés

nem akarok élni, de pokolba se menni....ez most zsákutca. igaz?

vagy ki az aki megölne? vagy az is öngyilkosság, ha én kérem..


2012. júl. 17. 19:54
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Szal., ha öngyilkos lennél, pokolra kerülnél.
2012. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

nem a haláltól félek, tekintve hogy az egy fogalom, nem konkrét dolog, hanem attól, ha van pokol.


de most pihizem, holnap munka.


köszi mindenkinek. látom meghalni se jobb úgy néz ki.

2012. júl. 17. 21:33
 23/35 A kérdező kommentje:
végülis a természetes halál még jöhet. nem előírás, hogy csak idősebbeket és betegeket talál meg. nem?
2012. júl. 17. 21:36
 24/35 anonim ***** válasza:
Én simán megölnélek. Csak az a bibi, hogy azután én kerülnék bajba.
2012. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"azt Isten

nem nézi jó szemmel, mert ezzel

azt a szellemet tagadta meg

magától az ember, amit ő

teremtett. Vagy valami ilyesmi."


Ja persze, mert isten primitív emberi egó alapján cselekszik mi? :-) De jó hogy nem vagyok rabja a szánalmas egyház szektának...

2012. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem a vallási szektákat, nem is tartozom közéjük, de tiszteletben tartom őket. Ő nézetük, ő hitük, gyakorolják, nem érdekel. De anélkül, hogy bármiféle primitív megjegyzéseket tennél róluk, úgy, hogy nem ismered őket, jobb, ha inkább hallgatsz! Te sem szereted, ha valaki nyilvánosan megaláz, nemde?
2012. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
A Pokol továbbra sem szerepel egy árva szóval sem a Bibliában, az öngyilkosság viszont bűn a keresztény retorika szerint.
2012. júl. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Nem tudom tiszteletben tartani azt, ami sötétségben tart több millió embert. Az egyház szekta jobban átmossa az emberek agyát, mint a média. Az ő hitük nem más mint önkéntes vakság.
2012. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Nézd: az öngyilkosságot nem azért nem javaslom, mert a Pokolra kerülsz, hanem azért, mert gondolni jó rá, de kivitelezni már más...

Hidd el, én is gondoltam rá, de mégsem merem megtenni.

Nem vagyok egy beszédes alkat, pedig Ikrek a csillagjegyem (ha már az ezotérián belül vagyok).

Sajnos, ilyen hülye világot élünk mi, ahol nehezen találunk egymásra.

Amúgy meg, az öngyilkosság, azért sem játszik, mert gondolni kell a családra, a szeretetteimre és nekik, nagyobb bánat ez, mint mi nekünk az élet.

Látod? Bele sem gondol az ember, hogy kiknek okoz ezzel bábatatot. Lehet, hogy ezért is bűn ez az egész.

A Bibliából meg van rengeteg fordítás a világon, van amiből kivesznek, hozzáadnak, vagyis fura, hogy változik az. Mintha ugyanolyan történésről mesélnének a pártok, mindegyik a saját szemszögét veszi elő, az esettel kapcsán.

2012. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Ugyan már te csaj! Az életnek nem az az értelme, hogy megfelelő társra találj! Minden és mindenki nélkül lehet élni! Foglald el magad, keress új hobbit, találd meg pasi nélkül is a boldogságot, mosolyogj sokat, és ki tudja, lehet egy helyes srác pont ebbe a boldog mosolyba fog beleszeretni! Hiszen egy pozitív gondolkodású csajhoz inkább odamennek a fiúk, mint egy depis lányhoz, ez tény és való!


Mindenkinek vannak csalódások az életében! Rajtad múlik, túl teszed-e magad rajta. De gondolj bele: más ember a gyerekét veszíti el, a testvérét vagy pont a kezét-lábát, és mégis túlélik! Sikerül átvészelniük magukat! Ez adjon erőt!

18/L

2012. júl. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!