Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van ez? Csak beképzelem?...

Miért van ez? Csak beképzelem? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Nagyon félős vagyok a sötétben és mostanában későn szoktam lefekdüni (hajnali 1,2 körül.) és ilyenkor ugye már mindenki alszik. A szüleim korán szoktak elaludni. Van egy testvérem de ő későn szokott hazajönni. Este a szobámban meleg szokott lenni és ezért este mindig ki van nyitva az ablak és egy kicsit felvan húzva a redőny , hogy jöjjön be a levegő.

Így sok zaj szokott bejönni az utcáról (de csak néha mert nem egy forgalmas hely). Este mindig megijedek minden hangtól pl.: a tv megreccsen vagy ilyenek. Mostanában a kintről jövő zajoktól is félek és attól fél , hogy valaki (panelban lakunk 2. emelet) egy létrával felmászik az ablakomhoz kivégja szúnyoghálót bejön és lelő. Ezért volt sokszor , hogy ezek miatt a félelmek miatt csuktam be az ablakot és ilyenkor majd meg döglöttema melegtől este.

De a kérdés annyi , hogy miért van ez , hogy ennyire beképzelemm magamnak ezt? Hogy lehetne ezt leküzdeni?

Normális válaszokat létszi : )


2012. júl. 23. 15:04
 1/5 Antimod ***** válasza:

Ezt bizony csak beképzeled valószínűleg, mert meglehetősen irreálisak, és úgy tűnik, indokolatlanok ezek a félelmek.

Nekem (mikor kicsi voltam) hasonló butaságok segítettek:


- kulcsra zártam azt az ajtót, ami a szobámból a fürdőszoba folyosójára nyílt.

- az erkélyajtó elé ruhaszárítót állítottam, amitől azt reméltem, hogy a sötétben nem veszi észre a "gyilkos", zajt csap vele, én pedig erre felébredek. (Tovább ezt nem gondoltam - szerencsére. :) )

- Nagymamám testvére ugyanezt vizes vödrökkel oldotta meg (elcsúszik bennük a gyilkos, a pisztolya pedig használhatatlanná válik a víz miatt).


Te is találj ki valami ilyen kis trükköt, szerintem elég kreatív vagy hozzá. Ez akkor megnyugtat, és később el is hagyhatod ezeket a "segédeszközöket".

2012. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rendben köszii ;)
2012. júl. 23. 15:21
 3/5 anonim válasza:
Szerintem a sok hülye film miatt képzeled be magadnak. Én ugyanigy vagyok. Najó azért annyira talán mégsem hogy azt beképzeljem hogy valaki lelő. Én inkább ha zajt hallok egyből szellemre gondolok, vagy valami másra (Démon stb...) :S
2012. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem is hasonló bajom van, egyszerűen mindentől félek.

A világvégétől, vagy hogy valaki követ az utcán, vagy elrabolnak, vagy hogy kinyitom a szemem, és ott áll valaki, és néz, vagy hogy pl. elrabolják anyámat meg apámat és választanom kell, melyikük maradjon életben (ami ugye lehetetlen lenne), meg hogy betörnek, meg hogy pl. ha kimegyek a kertbe akkor valaki elkap, vagy hogy a szekrényben bújkál valaki, vagy a padláson, vagy a mosógép mögött vagy hogy amikor pisilek akkor a wcből kinyúl valaki (halálos kitérő feeling, mondjuk ott pottyantós volt) vagy esetleg hogy kinézek az ablakon és valaki visszanéz :D meg ilyenek és nem tudom, mit csináljak. voltam pszichológusnál, az annyit segített, hogy már merek sötétben aludni úgy hogy benyomom a tv-t hogy 10 perc múlva kapcsoljon ki, de nem tudok amúgy mit kezdeni magammal. :D

2012. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

XDXD utsó az nagyon kemény : D

am nem szoktam ilyen horror filmeket nézni.. csak nagyon ritkán de akkor is csak a barátnőkkel ; D

2012. júl. 23. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!