Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy a mai...

Hogy lehet az, hogy a mai fejlett 21. században még mindig vannak emberek, akik hisznek istenben, meg a szellemekben, meg mindenféle hülyeségben?

Figyelt kérdés
Sokan ebben a rovatban leszólják a tudományos gondolkodást, és olyat is láttam már, hogy valaki egyenesen azt mondta, hogy ami tudomány, az is baromság. Pedig erre van bizonyíték, de az ufo-baromságokra, szellemekre, démonokra, stb. még senki nem tudott épkézláb bizonyítékot eddig felhozni.

2012. aug. 12. 17:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/114 anonim ***** válasza:
30%

Jó kérdés. Megválaszolni lehetetlen. Hülyék mindig voltak és mindig lesznek.

Meggyőződésem, hogy 100 év múlva is lesz valaki, aki megkérdezi, hogy "EZ DÉMON VOLT??????".

Sajnos.

2012. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/114 anonim ***** válasza:
76%
Ezt én se tudom felfogni, főleg azok akik pénzt költenek az ilyenekre (nem keveset).
2012. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/114 anonim ***** válasza:
79%
Van lejjebb egy kérdés, miszerint nagyon büdös van a fürdőben, csak is egy szellem lehet...
2012. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/114 anonim ***** válasza:
70%
Egy szó: Agymosás (persze erre fogékonyabb, aki hiszékeny)
2012. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/114 anonim ***** válasza:
75%
Az aki valóban jártas az ezotériában az nem járatlan a tudományokban sem, ugyanis az ezotériához szükségesek a természettudományok is. És nem látom be miért rosszabb annak aki hisz istenben, mint annak aki semmiben. Aki nem hisz istenben fél a haláltól, morálisan erősen megkérdőjelezhetőek a tettei, (kivéve akiknek szerencséjére veleszületett lelkiismeretük van), és hadd ne soroljam még mi minden hátránytól szenved. A valódi szkeptikusok pedig nem tagadják mindennek a létét, hanem nem ismerik el amíg ők maguk nem láttak bizonyítékot. Persze sokkal könnyebb leköpni a másikat, és lehülyézni, mint kísérleti úton bebizonyítani az igazad. Ha nem hiszel az ezoterikusok tapasztalataiban, akkor kísérletezz te magad, és azután tapasztalatból mondhatod hogy ez nincs. Addig pedig egyszerűen csak a könnyebb utat választod, és zavarogsz, mert szerinted a világ 75%-a hülye. (ugyanis a világ népességének legalább fele vallásos, és a felekezeten kívüliek is szép számmal vannak, így tulajdonképpen a mindent tagadók vannak kisebbségben). Ennyit a fejlett 21. századról. Nem csak a technika lehet fejlett, hanem az emberi elme is.
2012. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/114 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mert a mai napig is történnek megmagyarázhatatlan dolgok,jelenségek amikre még a tudomány sem tud választ adni. És sokan így próbálják értelmezni ezeket a dolgokat. Ettől még nem kell senkit sem lehülyézni mert érdeklődik az ezoterikus dolgok iránt
2012. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/114 anonim ***** válasza:
21%

"Aki nem hisz istenben fél a haláltól, morálisan erősen megkérdőjelezhetőek a tettei, (kivéve akiknek szerencséjére veleszületett lelkiismeretük van), és hadd ne soroljam még mi minden hátránytól szenved."


Nincs morálisan megkérdőjelezhető tettem és nem félek a haláltól.

És tudtommal semmiféle hátránytól nem szenvedek.

2012. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/114 anonim ***** válasza:
93%
Tudtoddal. De azt elfelejtetted kiemelni, hogy van akinek azért még van lelkiismerete is. Ha ebbe a kategóriába tartozol, annak csak örülni tudok. Bár valaki lehülyézése csak mert mást vall mint te, az morálisan megkérdőjelezhető tett, rokon a diszkriminációval.
2012. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/114 A kérdező kommentje:
Azért azt se felejtsük el, ha már a vallásos emberek lelkiismeretéről van szó, hogy a középkori inkvizíciót is vallásos papok követték el. Sőt maga a pápa adott rá utasítást. Én meg annak ellenére, hogy nem vagyok vallásos, mégis helyesen tudok élni, tudom mi a jó és mi a rossz. Ennyit erről.
2012. aug. 12. 18:12
 10/114 anonim ***** válasza:
18%
Földhözragadtak vagytok.Sajnállak titeket.:(
2012. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!