Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Katolikusok hisznek a pokolban?

Katolikusok hisznek a pokolban?

Figyelt kérdés
Ha igen milyennek képzelik el?
2012. aug. 17. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Én igen.

Én úgy vagyok a Pokollal,hogy az olyan ami az adott embernek a legrosszabb.Tehát nem egy tűz katlannak ahol ostoroznak.

2012. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nem abban hisznek, hogy Isten megbocsát?
2012. aug. 17. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg úgy van, hogyha hiszel és megbánod a bűneidet, üdvözülsz. De ez elég sokféleképpen/félreérthetően meg van fogalmazva a Bibliában, és nem mi vagyunk az Isten, hogy tudjuk, Ő hogy dönt. Élj erkölcsösen, bánd meg a bűneidet, törekedj a tiszta és szeretetteljes életre! Ezzel egy Istennek se lenne baja :D
2012. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen Isten megbocsájt, de ahhoz szükség van a bűnbánatra. Nem elég csak azt mondanod, hogy jah bocs... Erre ott a tisztítótűz, de itt az életben is folyamatosan próbálhatod jóvá tenni a bűneidet, hibáidat.
2012. aug. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 chrishu ***** válasza:
Nem olyan tüzes helynek képzelem el
2012. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen a katolikusok hisznek a Pokolban. Annyi extra van nekik a többi keresztény hithez képest, hogy még van egy Purgatóriumuk is, ahonnan a kisebb bűnöket elkövető lelkek egy idő után továbbjuthatnak a Mennyországba.

Magát az alvilágot ők is a modern kori "tüzes barlangrendszer"-ként képzelik.

2012. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nemhogy hisznek, egyenesen ők kreálták ezt az idiótaságot! Pokol, hol elégsz, meg ahol szenvedsz örökre, meg mindenki gonosz... bla bla bla. Remek ezköz, hogy megfélemlíts egy embert!


Belmong

2012. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves kérdező.Azt hiszem, hogy a legtöbb keresztény vallásban mindannyian hisznek a pokolban.Egy azonban megjegyzendő, hogy sokan nem tudják a pokol szó igazi jelentését.


Egy enciklopédia szerint a pokol meghatározása:

A Webster’s Dictionary azt mondja, hogy az angol „hell” (=pokol) szó azonos a héber Seol és a görög Hades szavakkal.


A német Bibliákban „Hölle” szót használják a „hell” (=pokol) helyett: a portugálok az infernó, a spanyolok az infierno, a franciák pedig az Enfer szót.


A héber Seol szót a Biblia Károli Gáspár-féle fordításában 19-szer az eredeti Seol formában, 10 esetben „pokol”, 2 esetben „alvilág”, 26 esetben „sír”, 1 esetben „hal”, 5 esetben „koporsó”, 2 esetben „holtak országa” változatban találjuk.


A Biblia Káldi György fordításában 63 esetben „alvilág” és 2 esetben „halál” szóval van visszaadva.

A Hádesz szót, amely tízszer fordul elő, az általában Újtestamentom néven ismert, Keresztény Görög Iratokban, Károli Gáspár 8 esetben „pokol”, 2 esetben „sír” szóval fordítja (Máté 11:23; 16:18; Lukács 10:15; 16:23; Cselekedetek 2:27, 31; Jelenések 1:18; 6:8; 20:13, 14).


Tehát ahogyan az itt olvasottakból kiderül, leszögeszhetjük, hogy a héber ,,Seol,, és a görög ,,Hádesz,, eredetiben egy és ugyan azt jelenti,az emberiség közös sírhelyét vagy temetőjét.


Ennek ellenére mégis felmerül a kérdés,hogy mind a keresztény, mind a nem keresztény vallások zöme, miért tanítja azt, hogy a pokol az Ördög és a démonok lakhelye, ahol a bűnös lelkeket kínozzák?


Lásd: néhány szó a tüzes pokol tantétel eredetéről:



Az ókori babilóniai és asszír vallásokban „az alvilágot . . . a borzalmak helyének ábrázolták, amely igen hatalmas és ádáz istenek és démonok uralma alatt állt”

(The Religion of Babylonia and Assyria. Boston, 1898, Morris Jastrow, Jr., 581. o.).


A kereszténységben vallott pokol tüzes voltára utaló korai bizonyítékok az ókori Egyiptom vallásában találhatók (The Book of the Dead. New Hyde Park, N. Y., 1960, E. A. Wallis Budge előszavával, 144., 149., 151., 153., 161. o.).


A buddhizmusban, amely az i. e. VI. századig nyúlik vissza, az idők folyamán kialakultak mind a forró, mind a hideg pokolról szóló elképzelések (The Encyclopedia Americana. 1977, 14. köt., 68. o.).


Az olaszországi katolikus templomokban ábrázolt pokoljelenetek az etruszkokhoz vezethetők vissza (La civiltà etrusca. [Milánó, 1979] Werner Keller, 389. o.).


Ennek az Istent gyalázó tanításnak a valódi gyökerei azonban sokkal mélyebben vannak. A gyötrelem poklával kapcsolatos könyörtelen elképzelések rágalmazzák Istent, és Isten legfőbb rágalmazójától származnak (az Ördögtől, akinek neve azt jelenti: ’rágalmazó’), akit Jézus Krisztus a ’hazugság atyjának’ nevezett (János 8:44.)


Gondolkodjunk el a következőkön.


A vallás vezetők állítása szerint a tüzes pokol az Ördög birodalma.Csakhogy az Ördög az Isten legfőbb ellensége.És ha Isten a tüzes pokolba küldi az embereket, hogy az Ördög kínozza őket, az nem azt sugalja, hogy Isten és az Ördög bizonyos értelemben együttműködnek?( vagyis cimborák?)


Vajon akkor Isten megkérné az Ördögöt, aki roszra befolyásolja az embereket, hogy bűntesse meg őket?


Ráadásul ha Istennek az lenne az akarata, hogy a gonoszok a pokolban bűnhődjenek, miért nyújtana segítséget neki éppen ebben a fő ellensége az Ördög?


László

2012. szept. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Ószövetségben szereplő Seol aligha egyeztethető össze a későbbi Pokollal, mivel elég sok próféta is odakerült. Illetve az akkori verzió szerint mindenki, szóval inkább egy általános túlvilágnak feleltethető meg.
2012. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves 9-es.


Az Ószövetségben szereplő Seol aligha egyeztethető össze a későbbi Pokollal, mivel elég sok próféta is odakerült. Illetve az akkori verzió szerint mindenki, szóval inkább egy általános túlvilágnak feleltethető meg.


Ugye mennyire megdöbbentő egy ilyen információ?Pedig ha tetszik, ha nem a héber Seol és a görög Hades, vagy Hádesz szavak egyik jelentése Pokol.


Figyeld meg az alábbi Biblia idézeteket:


Zsoltárok 16:9,10.(Károli G.ford.)Jézussal kapcsolatos prófécia.


,,Azért örül az én szívem és örvendez az én lelkem: testem is biztonságban lakozik.

Mert nem hagyod lekemet a seolban: nem engeded, hogy a te szented rothadást lásson,,.


Beteljesedése: Cselekedetek 2:30,31.(Kárli G.ford.)


,,Próféta lévén azért, és tudván,hogy az Isten néki esküvéssel megesküdött, hogy majd az ő ágyékának gyümölcséből támasztja a Krisztust, test szerint,hogy helyheztesse az ő királyi székébe.

Előre látván ezt, szólott a Krisztus feltámadásáról, hogy az ő lelke nem hagyatott a sírban, sem az ő teste rothadást nem látott,,.


Nézzük meg még a Jelenések 20:12 - 14.


,,

. 12 És láttam a halottakat, nagyokat és kicsiket a trón előtt állni, és tekercsek nyittattak fel. De felnyittatott egy másik tekercs is; ez az élet tekercse. És megítélték a halottakat a tekercsekben megírtakból, a tetteik szerint. 13 És a tenger kiadta a benne levő halottakat, és a halál és a....... hádesz...... is kiadta a benne levő halottakat, és megítélték őket egyénenként a tetteik szerint. 14 A halált és a..... hádeszt..... pedig a tűz tavába vetették. Ez jelenti a második halált: a tűz tava. 15 Továbbá akit nem találtak beírva az élet könyvébe, azt is a tűz tavába vetették,,.


A Károli G. Bibliában a hádesz szavak helyett a ...,,Pokol,,..szó szerepel.


Mindemellett felhoznám az Apostoli hitvallás imát,azaz Hiszekegyet, amiben szintén szerepel a pokol szó.



HISZEK EGY ISTENBEN,

mindenható Atyában, mennynek és földnek Teremtőjében.

És Jézus Krisztusban, az Ő egyszülött Fiában, a mi Urunkban;

aki fogantatott Szentlélektől, született Szűz Máriától;

szenvedett Poncius Pilátus alatt;

megfeszítették, meghalt és eltemették.

Alászállt a...... poklokra,..... harmadnapon feltámadt a halottak közül;

fölment a mennybe, ott ül a mindenható Atyaisten jobbján;

onnan jön el ítélni élőket és holtakat.

Hiszek Szentlélekben.

Hiszem a katolikus Anyaszentegyházat;

a szentek közösségét, a bűnök bocsánatát;

a test feltámadását és az örök életet. Ámen.


Több teológussal, vallásvezetővel,( Esperes,Érsek)stb. volt alkalmam megvitatni ezt a témát.Általában az alábbiak hangzottak el.


Teológ: Pokol a gyötrelem helye.


Én.Akkor mit keresett ott Jézus Krisztus 3 napig a hiszekegy ima és az Írások (Biblia) szerint?


Teológ:Jézus nem a pokolban volt, hanem a pokol tornácán.


Én:Akkor miért nem úgy szól az ima, hogy alá szált a pokol tornácára?


Teológ: Nem tudom.


Én: Mit jelent ön szerint a pokol tornáca szó,tisztítótüzet?


Teológ:Nem.A tisztító tűzbe azok kerülnek, akik bocsánatos bűnöket követtek el.


Én:És a pokol tornácára?


Teológ:Hát, hogy mondjam?Oda a mennybe menetele előtt került Jézus, hogy majd átmehessen a menyországba.


Én:Egy teológiai könyv a pokol tornácát úgy határozza meg,mint ami olyan hely, ahová azok kerülnek, akik nem követtek el pokolra érdemlő bűnt, de valamilyen kisebb,úgymond bocsánatos vétkek miatt nem is alkalmasak arra, hogy egyből a mennybe jussanak.


Teológ:No ez így van.


Én:Akkor mondja meg nekem,milyen kisebb, bocsánatos bűnt követett el Jézus, ami miatt nem mehetett fel a mennybe?


Teológ:Azt nem tudjuk.Nem így kell felfogni a dolgot.


Én:Akkor hogyan kell érteni?A teológiai könyv szerint kisebb vagyis bocsánatos bűnökről van szó.

Mindezek mellett a Biblia, Jézusról azt írja, hogy ő bűnnélküli volt.


Teológ:Kis halgatás,majd.Nem tudom.


Én:Nem logikus mégis csak az a tény, hogy Jézus a pokolban, vagyis a halottak hazájában volt öntudatlan állapotban, amíg fel nem lett támasztva?


Teológ:Tudja nagyon sok olyan dolog van amire nem tudjuk a pontos választ.

Itt lett vége a beszélgetésünknek.


Vonja le mindenki belőle a tanulságot.


László.

2012. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!