Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az olyan bizonys...

Mit gondoltok az olyan bizonyságokról, amiben az emberek állításuk szerint a mennyben vagy a pokolban jártak?

Figyelt kérdés

2012. júl. 25. 19:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer sok mindenre képes, sokféle képzetet elő tud idézni az emberben, aztán később önkéntelenül is az általuk ismert világképhez kapcsolva próbálnak magyarázatot találni a jelenségre, majd az általuk ismert sémák közül a legjobban illeszkedőt fogják rá húzni. Így születnek ezek a beszámolók is, nem mondom, hogy szándékos hazugság, szimplán tévedések. Mondom ezt úgy, hogy hívő ember vagyok, ugyanakkor realista is.
2012. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Szia, hívő ember vagyok és szólt már hozzám Isten. De én ezeket az álmokat, látomásokat nem tudom komolyan venni. Nem életszerűek. Mondjuk a bizonyságtevő személyt mindenképp megvizsgálnám, mennyire őszinte, szavahihető, de még akkor is tévedhet. Mondjuk én is tévedhetek...:-)
2012. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Egyéb vallásokban, és jóval a kereszténység előtt is történtek ilyenek. Attól, hogy te nem tudod elképzelni, attól még lehetséges.
2012. júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nos csatlakozom az első hozzá szólóhoz.


Vegyük csak Lázár esetét.

Mint tudjuk Lázár Jó ember volt.

Ha a mennyben járt volna, akkor Jézus amikor feltámasztotta négy napos halálából, mesélnie kellett volna erről az "Útról". De egy szót sem szólt hogy merre járt.

Ez egy fontos tanítás lenne és bele kellett volna kerülnie a bibliába.

2012. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 yuda ***** válasza:

Mivel a bibliának van Jelenések Könyve, emiatt számomra teljesen elfogadható.

Isten megteheti, hogy embereket elragad és mennyei dolgokat láttat velük. Ő szuverén személy és azzal csinálja akivel akarja és amikor akarja. Aki számára ez kétséges, az valószínűleg nem hívő. A hívőknek Isten igéje abszolut igazság.


Másik részről két dolog fontos.

Első, hogy gyümölcsökről ismerni meg a fát. Magyarán, ha valakivel ilyen történik, annak az élete forradalmian megváltozik. Egyértelmű lesz környezete számára, hogy Istennel találkozott és ez az egész további életét meghatározza. Ha ez nem történik meg, számomra hiteltelen.


Másik dolog, hogy bibliában nem olvasunk olyat, hogy Isten valakit elragadott volna a pokolba. Ez kétségessé teszi a bizonyságot, ugyanis Isten soha nem mondana ellent önmagának, az Igének és ami abban nem szerepel, az fura.

Meggyőződésem, ha Isten bármiféle csodát, elragadtatást..bármit cselekszik, az teljesen bibliai és a bibliai igékkel alátámasztható és annak soha nem mond ellent.

2012. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Kedves 4/


Lázár bizonyságként szolgált Jézusnak.


Jézus azt mondta: „Ez a betegség nem okozza halálát, hanem Isten dicsőségére lesz, hogy megdicsőüljön általa az Isten Fia.”


"Mondta neki Jézus:

— A te bátyád feltámad.

Mária így szólt:

— Oh tudom, hogy feltámad — az utolsó napon.

Jézus erre így felelt:

— Én vagyok a feltámadás és az élet.

Aki hisz énbennem, — ha meghal is — élni fog. "


így imádkozott: „Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Tudom, hogy mindig meghallgatsz. Csak a köröttem álló nép miatt mondtam, hogy higgyék: te küldtél engem.”


Miről is van szó?

Jézus le tudja győzni a halált...



Kedves kérdező:én elhiszem hogy vannak ma is bizonyságok.Jézus ma is szereti az ő népét...


„Nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem.” (Jn 12,47).

2012. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Kedves #5! A Jelenésekben hamis próféákról is szó esik...
2012. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Menny vagy pokol a tudat magassága vagy mélysége!

Valójában járhat ott valaki,de ez elmén belüli utazás!

2012. júl. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 hollófernyiges ***** válasza:
Te mit gondolsz azokról a bizonyságokról, ahol ufók rabolják el az embereket?
2012. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

Csatlakozom Kedves Pierosol válaszához.

A Jézusi tanítás szerinti feltámadás nem egyből a halál után következik be, hanem a halál után akkor , amikor a feltámadás ideje elérkezik.

A feltámadást pedig nagy részt a földön való újra élésre valósítja meg, addig halál alvásban van az egyén várva a feltámadásra.

Ez a a helyre állított "paradicsomi" földön fog bekövetkezni, mert erre a jelenlegi életre minek keltené fel.

Ami itt jelenleg a földön folyik, az az igazi pokol.

2012. júl. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!