Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációnál hogy lehet...

Meditációnál hogy lehet elérni, hogy ne zavarjon meg se beszéd, éhség, zaj, körűlmény?

Figyelt kérdés
Egy olyan ember aki már-már mesteri fokon meditál, nem zavarja semm ilyen... Ezt én is eltudom érni? Hogyan?
2012. aug. 20. 16:55
 1/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Kezdetben gondoskodj a nyugodt körülményekről!Mindig úgy kezdj meditálni,-ha már a meditáció ezen formáját választottad,-hogy legyél elégedett!Ezt zenével,sétával vagy akár nyugodt szemlélődéssel is el tudod érni!

Ha már azt érzed,hogy nem zavar semmi,gyakorlatilag meditációban vagy!

Később,ha gyakorlottabb leszel,bármilyen hétköznapi tevékenység meditációvá válik!

2012. aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ellehet viszont ezek amit felsorolták még semmik ahhoz, amit a pl. buddhista szerzetesek kibírnak. Mikor a buddhista szerzetesek mozdulatlanul ültek az utcán akkor a tüntetők leöntötték őket benzinnel, majd meggyújtották. És tovább ültek mozdulatlanul még halálra nem égtek.

Üres meditáció ami ebben segíthet szerintem.

2012. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ismertem valakit,akinek a szobatársa olyan durván horkolt,hogy két emelettel lentebb is lehetett hallani.Ő pont mellette aludt és azt mondta,meditációval kapcsolta ki a külvilágot.Azt,hogy hogy,ne kérdezd,mert nem avatott be.Gondolom sokat gyakorolta.
2012. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogadd be ezeket a dolgokat, légy hálás az érzéseknek. A meditáció valójában nem azt jelenti, hogy mindent kikapcsolsz, ahnem hogy éppen mindent befogadsz azzal, hogy egyikre sem figyelsz külön, egyiket sem tudatosítod.
2012. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, el tudod érni, sok gyakorlással. Ha ilyeneket érzel, ez van, ne ragadj le bennük, vedd tudomásul és engedd el.
2012. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt gyakorlással szerzett rutinnal, másrészt meg egyél már előtte pár falatot ha annyira éhes vagy, a jóisten áldjon meg.
2012. aug. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!