Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötelező a védőnővel a kapcsol...

Kötelező a védőnővel a kapcsolattartas? Mindig a legkeptelenebb idoben, helyzetben jelenik meg, "bejelentes" nelkul. Tobbnyire altalanossagokrol beszel, amirol mar en is tajekozodtam mas forrasokbol.

Figyelt kérdés
Idopocsekolasnak erzem az egeszet,mert csak itt ul sokaig a nyakamon.Termeszetesen,ha barmi gondom,kerdesem lenne, ugyis felhivnam, de nem latom ertelmet ennek a "hazhoz kijarkalasnak".Szerintetek?
2010. febr. 5. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a kapcsolattartás, ha akarod, lemondhatsz róla, csak akkor a gyámügy kezd el vizsgálódni. Miért nem beszéled meg a védőnővel, hogy mész hozzá időpontra, és ott meg is beszéled vele a következő időpontot. Lehet akkor nem járna ilyen sokat. Vagy ha megy, és épp alkalmatlan, mondd meg neki, hogy 5 perc múlva indultok, épp öltözteted a gyereket. Amúgy hasznos a védőnő, én örülök, hogy gyakran jön, mert nagyon jól eljátszogat a kisfiammal. És hívhatom, ha kérdésem van.
2010. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő hogy a gyerek 6 hetes koráig hetente egyszer neki "kötelező" kijárnia házhoz.

Ami lehet akár napi egyszeri látogatás is attól függ mennyi segítség kell a kismamának.

De hogy ezt meglehet-e tagadni azt sajnos nem tudom,de engem is érdekelne.

30 hetes pocakos

2010. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Július 19-én szültem, mikor hazajöttünk, kijött a védőnőm, majd elment 3 hét szabira a dokimmal együtt, úgyhogy a gyerek egy hónapos koráig a kutya ránk nem nyitotta az ajtót. Kötelező ide vagy oda:))
2010. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

NEm kötelező, és a gyámügy sem fog vizsgálódni, a barátnőm, mindkét gyerekénél aláírt egy nyilatkozatot miszerint nem igényli a védőnői látogatást.


Nem volt nála sem a védőnő, sem más. Ez a hivatalos forma, csak írásban kell közölni.

2010. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Óóóó, én is örülnék ha nem látogatna, borzaszó az a nő és tudatlan, már nem is kérdezek tőle. Írja fel az adatokat, amit kell aztán menjen. Neki meg sajna kötelező. Hozzánk is bejelentkezés nélkül jön, és pont akkor amikor alszik a gyerek, persze ezt ő nem tudhatja. Sokszor nem vagyunk itthon, mert sétálunk, vásárolunk, stb. Olyankor már felszokott hívni, hogy mikor jöhetne. Nálam kénytelen lesz rászokni a telefonos bejelentkezésre :) Ha meg azt akarod, hogy ne üljön ott, akkor mondd neki, hogy pont most indultok vhová és ha nem haragszik, akkor te elkezdenél készülődni.
2010. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hozzánk is az elsö 6 hétben jött,de mindig szolt elöre,melyik nap jön.amugy én ezt a "megyünk épp el"-t már kiprobáltam....ott ült addig amig fel nem öltöztünk:)
2010. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az jött be,hogy egyszerűen nem nyitok ajtót.Nem vagyok kíváncsi arra,hogy a szomszéd xy-éknak milyen a házasságuk,hogy mit csinálnak a babával,és mit nem,és arra sem vagyok kíváncsi,hogy ki mit adott neki,és hogy volt,ahol még kávéval sem kínálták meg.Egyszerűen nem szól másról az egész,mint pletykálásról.Aztán megy tovább,és minket is elmond mindennek.

Én nem nyitok ajtót.Ennyi.Majd ha valamit nem tudok,kérdezek.Ide meg aztán jöhet akárki,tisztaság van,vigyázok a babára,semmi kivetnivalót nem találnának.

2010. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hová valósi vagy? Szerintem ugyanaz a védőnőnk :)))
2010. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm alig lát minket, mikor hazajöttünk a kórházból és sárga volt a babám, akkor azt mondta, hogy 4 nap múlva jön, aztán lemondta, és 2 hetesen látta először, azóta is ilyen a helyzet, szóval szerintem örülj neki, hogy a tietek ilyen gondoskodó. De ha épp nemkívánatos időpontban megy, biztos lehet vele beszélni, hogy máskor menjen vissza :-)
2010. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Bármily fura a védőnő is meber, lehet vele BESZÉLNI. Meg lehet mondani neki, hogy köszönöd de majd beviszed havi egyszer tanácsadásra a gyermeket.

Szóból ért az ember, nem találhatja ki, te épp az anyukák melyik csoportjába tartozol, abba amelyik kikéri magának hogy nem kell neki látogatás, mert "mit akar ellenőrizgetni a védőnő????" vagy a másikba aki fel van háborodva, ha nem látogatják elég gyakran , mert akkor "minek van a védőnő?? ez lenne a munkája nem??" :)

Szóval nehéz:)

2010. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!