Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik ilyen "szak"ember,...

Létezik ilyen "szak"ember, aki ilyesmin tud segíteni, h volt párkapcsolatban bekövetkezett agresszív, rossz élmények, amik kihatással vannak rám azóta is, megszűnjenek?

Figyelt kérdés

volt egy rossz minőségű kapcsolatom, ami sokszor tetlegességig fajult. kiléptem belőle már pár éve, ki is zártam őt. de azóta is szorongok, ha megyek az utcán emberek között, lefelé nézek, zavar ha néznek, önbizalomhiányom van.

ez a jelenlegi párkapcsolatomra is kihat, h egyszerűen nem tudom elhinni mikor dícsér, mikor azt mondja h gyönyörű vagyok. nem tudom elhinni h szerethető vagyok, és értékes. pedig ő értékel, és tudom h őszinte is.

régen nem voltam ilyen. felszabadult voltam, mindig vidám, jókedvű, beszédes.

azt hittem, h szépen visszaáll majd minden a régibe, ahogy telik az idő. de úgy érzem, h ezt nem tudom megoldani.


az a kérdésem, h valóban létezik ilyen ember, aki ebben tud segíteni, h magamban megbocsájtsak az illetőnek, és magamnak is, és tovább tudjak ezen lépni?


(elnézést, de nem tudtam melyik kategóriába tartozhatna ez a kérdés. )



2012. szept. 18. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2012. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kineziológus
2012. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Srapnel ***** válasza:
Mindenképp pszichológus kell. Ha a tünetek az életminőséget jelentősen rontják (tehát számos testi tünet is van, ami megnehezíti a normális életvitelt), akkor érdemes háziorvoshoz fordulni.
2012. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tipikus eset, mikor valakinek szétzúzták az önbecsülését. A befolyásolhatóság az elsődleges oka a problémának. Emiatt tudott az illető ilyen károkat okozni benned, hogy ezt a tulajdonságodat kihasználta.


Az alapján alkotsz képet magadról, hogy mások mit mondanak. Ahelyett, hogy felismernéd, hogy az önvalód, a személyiséged, értéked belüről fakad, és ez nem függ attól, hogy ki mit tesz veled, ki mit mond rólad. Fogd fel ezt az egészet egy olyan leckeként, amit meg kell tanulnod az életben. Ne görcsölj rá.


A probléma az, hogy még ha intellektuálisan fel is ismereded ezt a tényt, eleinte nehezen fogsz hinni ebben, és magadban is.


Tudod mit? Nem nagyképűség néha azt mondani, hogy "Tessék! Ez vagyok ÉN. Akinek nem tetszik, bekaphatja!"


Gondolkodj el a saját értékeiden, sorold fel az összes olyan dolgot amiben jó vagy. Próbálj ezekbe a dolgokba kapaszkodni, és akkor tuti fog történni valami pozitív, ami megerősíti az önbizalmad.


Ha sehogy sem javul a helyzet, mindenképp keress pszichológust. Ő a konkrét helyzetet kívülről szemlélve rá fog világítani, hogy min kell változtatnod. (MAGADON)

2012. szept. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!