Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Saját lélek-elméletem. Ti mit...

Saját lélek-elméletem. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy létezik a lélek - fizikai test nélkül is. Elkezdtem agyalni, hogy vajon mi is az a lélek. Ami mozgatja az ember testét; valami ami által érzéseink is vannak, gondolatok, tetteket tudunk végrehajtani. De más dolgok is mozognak, a porszívó szívja a port, a turmixgép megcsinája a finom banánturmixot, a mikró megmelegíti az ebédet. De ezek mind-mind csak akkor mozognak, ha áramot kapnak, a Földből nyert energia által mozognak az elemek, és nekik még érzéseik sincsenek. Mi viszont nem vagyunk láthatólag hozzáközve a Földhöz egy dugón keresztül amiből megkapjuk a mozgató lökést. Akkor hogyan lehetséges, hogy a szervezetünk különállóan élettelen kis sejtjei mégis élnek és egy egységes egészt alkotnak? Mi más tartaná egybe az embert, mint a lélek? Szerintem a lelkünk mozgatja a magában élettelen testünket - és amikor meghalunk ez az energia megmarad. (Mint ahogy már ismert az energiamegmaradás törvénye!)

Mi a véleményetek?



2012. okt. 10. 12:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Minél többet gondolkodsz, annál távolabb kerülsz a megnevezhetetlentől, az 1-től.
2012. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 Antimod ***** válasza:

Mindig örülök, ha elméleteket olvasok akár itt, akár máshol. Mert azt jelenti, hogy az emberek gondolkoznak, válaszokat keresnek.


Szerintem jó irányba tapogatózol, ez már sok helyen visszaköszönt. Mondjuk nem tudom, mennyiben lehet leírni a lélekre vonatkozó törvényeket az anyagi világban megtapasztalt törvényekkel (kb. olyan ez, mint a szellemekre ható gravitációs erő), de az energia valószínűleg sehol sem elpusztíthatatlan.

Ami érdekes még: agyterületeket vizsgálva az látható (állítólag), hogy különböző agyterületek egyszerre stimulálódnak. Mi okozza ezt? Mi hangolja össze? Senki sem tudja.

David Icke könyvét olvasgatom (igen, a reptoidos "csávó", de ettől még bizonyos elméletei igen érdekesek), aki azt állítja, hogy a DNS voltaképpen a szervezet felépítésének információja mellett egy vevőkészülék, amely ezeket az energiákat fogja fel, és értelmezi az élőlény számára.

2012. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

Mi mást gondolhatnék, mint azt, hogy a lélek egy fogalom. A fogalom kizárólag fizikai test nélkül létezik, merthogy a fizikai test ugyebár fizikai valóság. A kettőt összemosni csak fantázia kérdése. Az természetes, hogy a gyerekek hajlamosak leginkább a saját értelmi szintjükön az ilyen fantáziálásra. Viszont vannak szép számmal felnőttek, akik soha a büdös életben nem képesek felnőni. Ilyenekkel találkozunk most itt.


Alex

Lelkes lélek- és könnyűbúvár

2012. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Ha a lélek egy fogalom, akkor mi mozgatja a testünket?

És könyörgöm, hagyjuk már ezt a "te felnőtt vagy te nem vagy felnőtt" témát, ez annyira felesleges :)

2012. okt. 10. 12:28
 5/43 A kérdező kommentje:
Antimod, a te válaszod nagyon tetszik, köszönöm!!
2012. okt. 10. 12:29
 6/43 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

Akkor most mondok egy neked "nem tetsző" választ.

Az én testemet izmok mozgatják. Az izmaim sejtekből állnak, a sejtek molekulákból, a molekulák atomokból, az atomok még kisebb részekből. Az atomi részecskék egymáshoz képest állandó mozgásban vannak. Mozgás nélkül nem léteznek. A molekulák egymáshoz képest mozognak. Ezt nevezzük hőmérsékletnek. Az izmok mogatásában ennél kissé bonyolultabb fizikai folyamatok vesznek részt. Ehhez pedig semmi szükségem nincs olyan fogalomra, mint a lélek. Lélekre azoknak van szükségük, akik a valóságot képtelenek ésszel felfogni.


Alex

Lelkes materialista lélekfürkész

2012. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

És azok a kicsike atomocskák hogyan mozognak? És attól a kicsike atomocskáktól vannak nekem gondolataim, érzéseim? És az agyunk legnagyobb részét szerinted mire használjuk?

Azt el tudod képzelni, hogy mekkora a világegyetem? Felk tudod fogni a végtelent? Mert ha igen, akkor te vagy a mindenható. Hogy miért térek ki erre; csak azért mert valamit nem értesz, vagy emberi aggyal lehetetlen felfogni, még nem biztos, hogy nem úgy van.

2012. okt. 10. 13:08
 8/43 anonim ***** válasza:

"De ezek mind-mind csak akkor mozognak, ha áramot kapnak, a Földből nyert energia által mozognak az elemek, és nekik még érzéseik sincsenek. Mi viszont nem vagyunk láthatólag hozzáközve a Földhöz egy dugón keresztül amiből megkapjuk a mozgató lökést."


De igen, hozzá vagyunk kötve az 'áramforráshoz'. Próbálj csak meg nem lélegezni egy darabig.


"Akkor hogyan lehetséges, hogy a szervezetünk különállóan élettelen kis sejtjei mégis élnek és egy egységes egészt alkotnak?"


Ez nem igaz! :) Mindegyik sejt - sőt azon belül is a sejtszervecskék - egy-egy külön kis élet benned. Ha élettelenné válna egyből, ahogy elválasztják, nem lehetne szerveket átültetni.

2012. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

Jól van Szasza! Látom, kapizsgálod!

A gondolataid, érzéseid nem mások, mint az anyagban lévő fizikai, fiz-kémiai folyamatok, amik bizony kölcsönhatások lévén történő atomi mozgások.

Az emberi agy nagyon sok mindent képes felfogni, megérteni, kutatni a Világ természetéről. Ez egy folyamat, mégpedig tudományos folyamat. Aztán vannak pszeudotudományos folyamatok is, amik szintén emberi agyban mennek végbe. Csakhogy ezek nem tapasztalatokra, hanem pusztán fantazmagóriákra épülnek. Igy alakult ki a lélek és még számtalan valóságtól elrugaszkodott fogalom.

2012. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy valamit félreértettetek amit írtam. Tudom, hogy a kis sejtecskék külön-külön élnek bennünk. De hogyan??? Még mindig erre keresem a választ!

És azt is tudom, hogy levegő nélkül nem élnénk... Ennyit hidd el, tudok :DD De maga a levegő kevés ahhoz, hogy éljek, mint ahogy a turmixképnek sem elég egy kis oxigén! Értitek amit mondani akarok ezzel?

2012. okt. 10. 13:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!