Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Saját lélek-elméletem. Ti mit...

Saját lélek-elméletem. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy létezik a lélek - fizikai test nélkül is. Elkezdtem agyalni, hogy vajon mi is az a lélek. Ami mozgatja az ember testét; valami ami által érzéseink is vannak, gondolatok, tetteket tudunk végrehajtani. De más dolgok is mozognak, a porszívó szívja a port, a turmixgép megcsinája a finom banánturmixot, a mikró megmelegíti az ebédet. De ezek mind-mind csak akkor mozognak, ha áramot kapnak, a Földből nyert energia által mozognak az elemek, és nekik még érzéseik sincsenek. Mi viszont nem vagyunk láthatólag hozzáközve a Földhöz egy dugón keresztül amiből megkapjuk a mozgató lökést. Akkor hogyan lehetséges, hogy a szervezetünk különállóan élettelen kis sejtjei mégis élnek és egy egységes egészt alkotnak? Mi más tartaná egybe az embert, mint a lélek? Szerintem a lelkünk mozgatja a magában élettelen testünket - és amikor meghalunk ez az energia megmarad. (Mint ahogy már ismert az energiamegmaradás törvénye!)

Mi a véleményetek?



2012. okt. 10. 12:01
1 2 3 4 5
 21/43 yossarian44 ***** válasza:

A lélek mellesleg egy olyan dolog, amiről már az ősidők óta beszélnek, de soha semmilyen okunk nem volt feltételezni, hogy tényleg létezik. Nagy valószínűséggel vágy vezérelt gondolkodás szülte.


Az energiát nem úgy szerezzük, ahogy a kérdező leírta, hanem a környezetünkből vonjuk el légzés, folyadék- és tápanyagfelvétel útján.

2012. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
yossarian44, tisztában vagyok azzal is, hogy honnan nyerjük az energiánkat. De attól még mindig nem vagyok bedugva egy dugóba, hogy attól mozogjak. Érted, szóval hogy nem vagyok hozzákapcsolva semmihez, hanem önmagamban képes vagyok mozogni, ennél jobban nem tudom leírni amire gondolok :)
2012. okt. 10. 14:52
 23/43 anonim ***** válasza:

Néha nagyon fárasztó az együgyűség.

Valami attól mozog, hogy "be van dugva"? Miért nem elég, ha a szája van bedugva abrakkal?

2012. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Abban hisztek, amiben akartok és úgy magyarázzátok, ahogy akarjátok.

Egy X idő múlva mindannyiunk számára kiderül van-e vagy nincs, mondhatni, ez biztos... vagy nem?


A biológia mit mond a tudatról?

2012. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 yossarian44 ***** válasza:

De, hozzá vagy kapcsolva több áramforráshoz (értsd.: be vagy dugva egy konnektorba). Ezeket az áramforrásokat gyomornak, tüdőnek, vérkeringésnek, stb. hívják.


Annyira, hogy az agyadban konkrétan elektromos áram kering.

2012. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 yossarian44 ***** válasza:

Antimod:


Persze, csak nem mindegy, hogy úgy feltételezel egy folyamatot, hogy hozzáadsz egy ismeretlen tényezőt, vagy úgy, hogy a jelenlegi, biztos ismeretekre alapozva feltételezel egy modellt.

2012. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"Nagy valószínűséggel vágy vezérelt gondolkodás szülte. "


S ha csak nincs rá eszközünk, s nem is lehet olyat csinálni, egyszerűen e világ működési szabályai miatt, hogy detektáljunk egy önálló tudatot?


Ördögi kör:

Ha a hiteink alakítják a világot, s tömegesen abban hiszünk, hogy nem lehet érzékelni a tudatot, akkor épp ez tükröződik a tapasztalatban, ami tovább erősíti a hitet, ami tovább a tapasztalatot, ami... :D

2012. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 yossarian44 ***** válasza:
Előző, az emberi öntudatot nagyon jól lehet érzékelni az agyhullámok és az agyi aktivitás érzékelésével. Az agyi aktivitás megmagyarázza az öntudatot - ha még hézagosan is, köszönhetően annak, hogy az agyról alkotott elképzeléseink is (még) hézagosak - és egy nagyon szép rendszert modellezhetünk így, úgy hogy semmiféle lélekre nincs hozzá szükség.
2012. okt. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Pietrosol ***** válasza:

"De, hozzá vagy kapcsolva több áramforráshoz (értsd.: be vagy dugva egy konnektorba). Ezeket az áramforrásokat gyomornak, tüdőnek, vérkeringésnek, stb. hívják."


Ezek nem áramforrások,mert az áramforrás önállóan képes energia tárolására!Ezek egységek,amelyek energia hatására működnek!Mi működteti az egységeket és mi hangolja össze ezek működését,úgy,hogy közben nem is kell figyelned ezek működésére?Nem te működteted a szíved,lélegzésed, emésztésed,stb...,ezek működnek anélkül,hogy odafigyelnél rájuk!Mi működteti ezeket?A homeosztázis!A homeosztázis szervezett működést vezérlő egység,amely nem rendelkezik tudattal és mégis képes ilyen bonyolult vezérlés elvégzésére?Van rendszer,amely képes tudatos vezérlés nélkül ilyen hosszú távon(bár ez relatív),ilyen precízen működni?

2012. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 Antimod ***** válasza:

"nem mindegy, hogy úgy feltételezel egy folyamatot, hogy hozzáadsz egy ismeretlen tényezőt, vagy úgy, hogy a jelenlegi, biztos ismeretekre alapozva feltételezel egy modellt."


Nem mindegy, de hajlamos vagy az egyik feltételezésre építve kizárni a másikat.

2012. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!