Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha egy álom nem valóság, nem...

Ha egy álom nem valóság, nem is agyszülemény, akkor mi lehet? Meglepő tapasztalatom volt ismét.

Figyelt kérdés

Nos, volt álmomban egy apró részlet, ami nagyon megragadta a figyelmem.Voltam pár ismerőssel valami összejövetelen, egy teljesen idegen helye, sok idegen között, nem tudom, mi célból, lényeg, hogy anyámnál volt egy érdekes kinézetű, kissé "futurisztikus" pénztárca, először láttam nála és elkezdtem dicsérni, hogy milyen jó, honnan van?Erre ő elmondta, hogy ez nagyon jó, így többé nem fogják meglopni mert csak ő tudja kinyitni, mivel ujjlenyomat leolvasó van rajta.Máshogy sehogy sem nyitható.Majd elkapják a tolvajt, aki megpiszkálja!

Reggel visszaemlékezve az álmomra igencsak elcsodálkoztam, micsoda érdekes találmányok jutnak eszébe az embernek álmában, ilyen pénztárcáról még életemben nem hallottam, biztos voltam benne, hogy ilyen nem létezik, de mivel a furcsa álmaimnak mindig megpróbálok utána járni a neten, ezt tettem most is és majd leestem a székről, mikor megláttam, hogy ilyen pénztárca már pedig létezik!Igaz, a színe és a mérete másabb, mint annak, amit álmomban láttam, de a lényeg megegyezik.

Voltak már hasonló eseteim.Sokszor megálmodtam olyasmit, amiről később kiderült, hogy megfelel a valóságnak, de nem tudhattam róla sehonnan.Volt olyan is, hogy álmodtam egy bizonyos ismeretlen személlyel, nagyon megjegyeztem őt, két nap múlva a valóságban egy társkeresőnek köszönhetően megismerkedtünk.Soha azelőtt még képet sem láttam róla, akkor hogy láthattam álmomban?És még sorolhatnám a hasonló eseteket.Nem értem, hogy létezhet ilyesmi?Az ilyen álmok lehet, hogy valóságosak, csak valami más síkon, más dimenzióban?Még ezt találnám leg logikusabbnak, de ha jobbat tudtok, kíváncsian várom az elméleteket, vagy hasonló tapasztalatokat!


2012. okt. 12. 11:45
 1/9 Antimod ***** válasza:

"Nem értem, hogy létezhet ilyesmi?Az ilyen álmok lehet, hogy valóságosak, csak valami más síkon, más dimenzióban?"


Vagy ez a magyarázat, vagy pedig részletet láttál életed egy eljövendő szakaszából. Bár nem tudom, a pénztárcával találkoztál volna-e valaha, ha nem keresel rá a neten - bár nincs kizárva, hogy pár éven belül elterjed az ilyen.

2012. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy különleges képességgel megáldva. Amit az emberek meg álmodnak, vagy kitalálnak java részt már azelőtt évekkel kitalálták. Az ujjlenyomatos pénztárca nem nagy találmány. csak éppen felesleges, mert sokat drágít rajta az olvasó, meg elemet kell bele venni. Nem kell minden ilyesmi álomnál azt hinni, hogy te valami különleges képességre tettél szert.
2012. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Antimod ***** válasza:

Második: Az egészet végigolvastad? Kb. a felét ignoráltad.

Egyébként nem kell különleges képességet belemagyarázni, ez szinte mindenkivel előfordul. A materializmus erre pl. soha nem fog választ adni, mert nem tud.

2012. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mire, hogy eszedbe jut az, ami másnak is? Pl egy csomó embernek eszébe jutott, hogy sportolnia kéne, sőt sok ember már álmodott is róla, hogy sportol. Nos ez valóban meghatározhatatlan Metaezoparageoetnoökojelenség. Óhe!
2012. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az alja meg belemagyarázás.
2012. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:

én is álmomban már sok mindent kitaláltam, amiről kiderült, hogy már rég megcsinálták.


hogy ez mit jelent?


hát hogy zseniális feltaláló biztos, hogy nem vagyok...

2012. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az emberi agy úgy működik, hogy azt a rengeteg információt, amit az érzékszervek továbbítanak neki szelektálja. Csak nagyon kis része jut el az úgynevezett tudatig. Hiszen ennek a tudatnak a kapacitása véges. Azonban ezek az információk nem vesznek el nyomtalanul, hanem az agy memóriájában elraktározódnak.

Álom közben ebből a memóriából sok minden előjöhet, amiről meg vagyunk győződve, hogy soha nem is érzékeltük.

Pedig de!

2012. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző elég f@szán leírta a helyzet lényegét.
2012. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meglepő, de egy álom az agy szüleménye.... Tehát vagy Te raktad össze az egészet, vagy máshol (ha nem is figyeltél) hallottad, láttad.
2012. okt. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!