Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik a komoly része az...

Melyik a komoly része az ezotériának? Szerintem a Feng-shui komolytalan.

Figyelt kérdés

#ezotéria #komoly #antifengshui
2012. nov. 12. 01:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a többi is.
2012. nov. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt belenézel az ezotéria kategóriába, pont láthatod, hogy mik a komolytalan részei.
2012. nov. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Van komoly része is? Na most újat mondtál :O
2012. nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

A sámánista vallások és a különböző keleti tradíciók, a buddhizmus, Aleister Crowley, az Arany Hajnal rend, Az Ordo Templi Orientis, a kabbalisták és a különböző 20. század eleji csoportok munkái mondjuk sorolhatók komolynak, mert ők tényleg egy életet tettek fel a kutatásra, és nem kiáltották ki magukat egy édesvíz kiadós könyv után varázslónak.


Ez, ahogy ez a gyik témakör is bizonyítja csak a XXI. századi modern Ezo TV és különböző önjelölt 50-es kendős pufók "boszi" háziasszonyok által lebutított dilettáns ökörség, unatkozó kismamák és 70-es IQ-val sem rendelkező matekból bukott kiközösített kisgyerekek hobbija lett.


Ezek után persze, hogy vicc lett az egészből.

2012. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a megfontolando resze a regi bölcsessegek. A vallasok alapjait kutato munkak, amik egyaltalan fellelhetök. Mindent meg kell vizsgalni, mindenkinek maganak kutatni a temaban, mert egyreszt igy gyözödik meg rola, masreszt ez (sem) egy fix dolog. A mai iskolai rendszerben megszoktak az emberek, hogy amit meg kell tanulni, az ugy van, különösebb vizsgalat es utanajaras nelkül, ha meg atirtak a tankönyveket, akkor az atirt szerint van - igy az ezoteriaban is ilyen fix, kesz dolgokat keresel. Holott a regi emberek sem tudtak mindent. :) (Megha a technikai fejlödes, felgyorsult eletmod nem is iranyitotta el a tekintetüket, igy esetleg tisztabban lathattak, akkor sem tudtam mindent 100 %...)


Asztrologia, feng shui...stb: mindenböl ki kell hamozni. Mind2 megfigyelesen alapszik. Nem azert lett vesebeteg a 10. szomszed, mert nyugatra nezett a bejarati ajtaja, de ha mar a kb. 100. ugyanolyan eset, mondjuk nem is tudtak egymasrol az erintettek, mondjuk egy tavolrol jött vandor (Afrikabol) is ugyanezt tapasztalta a törzseben, akkor elgondolkodtak, vajon nincs-e összefügges...stb. Vagy az asztrologiaban: ha mar a 100., akivel rejtelyes modon ugyanaz törtent (balesetben halt meg, vagy majdnem meghalt, vagy ugyanaz a betegseg...stb), es a születesekor ugyanolyan helyzetü volt par csillag az egen, akkor tovabb figyeltek, hogy vajon akik azutan születtek, azokkal törtent hasonlo ugyanannyi idösen? Mit mond a vandor, az ö törzseben?...stb. Nem ertett mindenki ezekhez amugy, mint tudjuk a regi vallasokbol (pl. a taltosok kivaltsaga volt ilyesmikkel foglalkozni azt hiszem az ösmagyaraoknal), tehat a placebora nem minden foghato.

Blöd pelda, de remelem, erthetö, elegge szajbaragosan leirtam.

2012. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zsizsik666 ***** válasza:
46%

Feng-shuiban annyi lehet inkább, ha normálisabban van berendezve valami, ott jobban érzed magad, nem túl idegen, meg nem is túl putrisan-otthonos.

A többi részét meg úgy kitapasztalták, kb. mit hova jó tenni.

Valami alapja mindennek van, csak némelyik nagyon elszállt téma, reptoid, nullsík, meg ilyenek. Ezek ilyen esti füves-galócás-hajnalkamagos témák :D

2012. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Hát nem tudom, én még a hajnalkától sem flesseltem reptoid inváziót, de kíváncsi vagyok honnan szerzik a magokat. :))
2012. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Zsizsik666 ***** válasza:
46%
2012. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyet is szívtam már pipából, de nem volt túl hatékony. Legalábbis földönkívüliek nem támadtak. :(
2012. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Zsizsik666 ***** válasza:

Örülj neki, legalább nem írsz ki reptoidos kérdéseket:D

Am. meg is lehet enni xD

Látnokzsálya? Vagy LSD na attól tuti jönni fognak xD

2012. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!