Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miert nincs soha szerencsem?...

Miert nincs soha szerencsem? Ez a sorsom?

Figyelt kérdés
Eddig barmibe fogtam eletem soran semmi sem vegzodott jol.Pedig nem vagyok egy negativ gondolkodasu ember.De mikor ezredjere is bizom valamiben hogy talan ez sikerulni fog es megsem,mar nem tudom mit tegyek.
2013. jan. 16. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább rajtad múlik a siker, nem pedig szerencse dolga. A lottó az szerencse kérdése. De ha te dolgozol valami feladaton, akkor az nagyrészt rajtad múlik. Ha mégsem sikerül soha, akkor valamit rosszul csinálsz.

Egy biztos: Ha a sorsra fogod a dolgot, akkor csak rosszabb lesz.

2013. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
73%

Az első válaszoló nagyon jól mondta.


Te irányítod az életed, a gondolataid, az érzéseid. Az egész életed rajtad múlik, minden.


Ha valami meg nem megy úgy, ahogy szeretnéd, akkor gondolkozz el azon, hogy "mit kell tennem ahhoz, hogy jobb legyek, fejlődjek"


Ne a problémákra koncentrálj, hanem a porbléma megoldására, és hogy ha megoldod utána mi lesz. :)

2013. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Ezek szerint az első kettőnek rendkívül szép élete van! :)

Kérdező megértelek. Így vagyok én is. Lehet itt szlogenokat mondani, hogy minden ember a maga sorsárért felelős, de a sorsot azt lehet irányítani? Nem. Bizonyos fokig, hogy mindent megteszek, ami tőlem telik, sőt még annál többet is. De van hogy ez is kevés. Nagyon kevés. Amibe belevágok az kudarcot vall. Ki szeretne magának rosszat, hogy egy új dolgot negatívan gondol el? Szerintem senki , hiszen nem vagyunk fakírok. Rossz érzések és gondolatok? De könnyen ítéltek. Ismerek sok embert tudom, hogy átlagosan mennyire pozitívak, vagy éppen negatívak, higgyétek el. Van összehasonlítási alapom, de semmivel se rosszabb az átlagnál. Itt megint felmerül a kérdés. Miért nem sikerül semmi?

2013. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

a 2. vagyok.


Az élet akkor szép, ha teszel érte, az életben vannak rossz doglok, de ha mindig csak arra koncentrálsz, hogy mi a szar, és hogy ja, nekem ez nagyon szar, akkor soha nem leszel boldog, mert sosem a megoldásokra fogsz koncentrálni.


Ha valami rossz, tenni kell ellene, meg kell nézni hogy mit kell tennem hogy nekem jobb legyen, és kitartóan csinálni...


Mint ahogy Rocky is mondta : "Bírni kell a pofont, és muszáj menni tovább, csak így lehet győzni !! Ha tudod hogy mit érsz, menj , és küzdj meg azért ami neked jár, és közben viseld el a pofonokat. Ne mutogass másra, ne mond hogy nem te vagy a hibás, hanem ő vagy ő vagy akárki, mert ez gyáva duma.. "

2013. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Utolsó: A Rockys mondat mindig meghat, főleg ha úgy hallom is. Egyébként leírta a kérdező, és az előtted lévő ember is, hogy nem negatív gondolkodásúak, ergo nem csak a sz*art képzeli el magának, vagyis nem azt mondja, hogy "úgysem fog sikerülni", hanem azt, hogy "igenis megteszem, ha kell 100x is", de ha elbukik?!


Kedves mindenki, aki a témában érintett!


Részben igazatok van, hogy a sorsunkat magunk irányítjuk, azonban ez nem teljesen igaz! (Értelmetlen mondat, de kifejteném.) Az emberek sorsa meg van írva, ez "tény". Mindenkinek van egy útja amin jár, amin dolga van, amit meg kell csinálnia. Ezen az úton vannak elágazások, de az útvonal meg van adva. Hogy értsétek a gondolatmenetemet: A sorsodat csak részben irányíthatod, mert ezeken az "elágazódásokon" te lefordulhatsz, de azaz útvonal is meg van adva. Tehát csak egy irány van, ugye ez a halál. Na most amíg éled az életedet, folyamatosan haladsz a sorsod felé, azaz, hogy meghalj. De amíg élsz, ezen az úton Te elfordulhatsz jobbra, és balra is. Ezek apró változások az életben, de olykor egy egész életet eltud dönteni, hogy boldog leszel-e, vagy nem! Az, hogy teszel-e magadért valamit, az csak Te rajtad függ. Nézzünk egy példát. Ugye mondtam, hogy a halál az az emberi életednek egy vége, vagyis a sorsod vég. Van egy kemény drogos, és minden káros szenvedéllyel élő ember, ami ugye biztos halálhoz vezet, mondjuk azt 40 évesen meghal. DE!! És itt van az, hogy a sorsod a kezedben. Ha ez az ember leteszi a káros szenvedélyeket, és normálisan él, jelentősen meghosszabbodik az élete, mondjuk legyen 65 év. Értitek mát? A sorsodat nem fogod tudni befolyásolni nagymértékben, csak ha betudod csapni, ami lehetetlen.(Bár hallottam már mendemondákat..)

Remélem, hogy nagyjából érthető voltam.


Üdv.

2013. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves valaszolo aki elottem irt,azt szeretnem tudni hogy ha nekem jelenleg nincs munkahelyem es az elet mas teren is eleg rosszul allok,akkor nekem sosem lehet egy karrierem vagy nem lehetek boldog mert csak kicsiket valtoztathatok az eletemen?
2013. jan. 17. 12:11
 7/10 anonim válasza:

Persze, hogy lehetsz sikeres és boldog is. Te előtted is megvan adva egy út de, hogy merre mész, az rajtad áll. Az a kismértékben változtatható dolog, azt úgy vedd, hogy tényleg kicsi. A biztos halálhoz képest kicsi.

Lehet, hogy még egy ideig nem leszel az, és nem lesznek sikereid. De ha mindenképpen kell neked sikeresnek lenni, akkor hidd el, hogy akármerre mész, az e leszel.

2013. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kris.king ***** válasza:

Az emberek sorsa meg van írva, ez "tény"


Hogy érted hogy tény?

És mégis ki írta meg?

2013. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kris.king ***** válasza:

Arra gondoltál hogy a sorsunk azz hogy megheljunk?

Csak met akkor igazd van.

2013. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Igen, arra gondoltam.

Az "tény"-t úgy értettem, hogy nem bizonyított, csak hit kérdése, és ezért is raktam idézőjelbe.

Akik leírták? Sokan tartják így, vallások, népcsoportok stb.

Írhattam volna, hogy egyesek szerint.

2013. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!