Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rendjén való dolog imádkoznom...

Rendjén való dolog imádkoznom zh és vizsgák előtt azért, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég fura ez a dolog amit most írni akarok.

Szóval fizikusi szakon vagyok és nem nagyon szokott menni a vizsga,zh stb...

De észre vettem, hogyha imádkozom azért, hogy sikerüljenek akkor valóban sikerülnek. Jó tételeket húzok ki és nem kérdeznek túl nehezeket a tanárok. Néha még 3-mast is szerzek.

A kérdésem az lenne, hogy ez rendéjvaló dolog a többi hallgató társammal szemben?

Illetve, ez nem csalás valahol? Nem inkább a saját képességeimre kéne támaszkodnom? Minden választ köszönök.

Ateisták is írhatnak, csak ne próbáljanak meggyőzni, hogy nincs Isten.



2013. jan. 18. 16:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%

Gondolod az isten olyan hülye, hogy magától nem tudja, hogy mit kell tennie?

És ezért előbb fel kell rá külön hívnod a figyelmét?

Szerintem pont te vagy az, aki nem tudja hol a helye.

Ahelyett, hogy rendesen felkészülnél, az istent zaklatod mindenféle kishitű hülyeséggel.


Egyszer egy világhírű hegedűművésznek is azt mondták, hogy ő egy isten adta tehetség.

Ezen azonban a hegedűművész csak felháborodott és joggal.


"15 évig keményen gyakoroltam azért, hogy ott lehessek ahol most vagyok, erre a fáradozásimat most meg egy ilyen hókusz-pókusszal akarják elbagatellizálni?


Szerintem isten nem létezik, ám de a kedvedért létezzen: ez esetben azonban a normális istenhit az azt jelenti, hogy eggyé válni az istennel igazságosságban, méltányosságban és szeretetben.


És véletlenül sem azt, amit rengeteg szen fazék művel, hogy a kis önös-önző kívánságaikat teljesítő, imával működő pénzbedobó kívánság teljesítő automatának nézik.


Ha én volnék az isten, hát hülyét is kapnék az ilyenektől!

Felnőtt testben élő infantilisek, akik állandóan az apukájuk nadrágját rángatják, ha valami baj van; különben meg egészen jól el vannak az apuka nélkül is a dedós játékaikkal.


És ha fizikusnak készül, akkor az egy jó alkalom, hogy megkeresd az isten kezének nyomait a világmindenségben, de sajnos egyetlen egyet sem fogsz sehol sem találni.

2013. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Kizárólag a kérdésedre reagálva. A többieknek sincs megtiltva, hogy imádkozzanak, meg a tvsz-ben sincs benne, hogy Isten segítségét nem kérheted. Szóval nem csalás. Lehet, aki ötösre vizsgázik, nem is tanul, csak végigimádkozza a vizsgaidőszakot.
2013. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a leb@szást!

Nem tudom mivel érdemeltem ki, de nagyon hallás vagyok, hogy

kitárulkozom és erre ezt kapom a képembe.

És aki puskázik és úgy csinálja meg az egyetemet?

Meg végi csalja az egészet?! Ilyen apróságokat azért számításba lehetne venni mielőtt rám förmedsz...

Valami normálisabb válasz esetleg?

2013. jan. 18. 17:47
 4/24 A kérdező kommentje:

2: Végre egy normálisabb válasz... :D

Tudom, hogy hülyén hangzik, de működik.

2013. jan. 18. 17:48
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Mégis mi problémád?

Választ vártál, vagy valami simulékony habos mesét?

Választ vártál, vagy csak valami jól hangzó önigazolást?

2013. jan. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen választ vártam, nem pedig egy jól össze tett személyeskedő jellegű sértegetést, amit a lehetséges félelmeimre apellálva kreáltál!

Nézzük csak meg mit is írtál:

1:"Szerintem pont te vagy az, aki nem tudja hol a helye."


Igazad van! Bár nem ismersz engem.. Tényleg nem tudom hol a helyem a világban.. Na és akkor mi van? Mások sem nagyon. Más részt az önbizalomhiánynak is lehetnek előnyös tulajdonságai.


2:"Ahelyett, hogy rendesen felkészülnél, az istent zaklatod mindenféle kishitű hülyeséggel. "


Azért ez erőteljesen túlzás nem gondolod? Ezektől a vizsgáimtól a jövőm függ.


3:"ez esetben azonban a normális istenhit az azt jelenti, hogy eggyé válni az istennel igazságosságban, méltányosságban és szeretetben. "


Azt nem tudhatod mit jelent. Mik a céljai.


4:"És véletlenül sem azt, amit rengeteg szen fazék művel, hogy a kis önös-önző kívánságaikat teljesítő, imával működő pénzbedobó kívánság teljesítő automatának nézik."

"Felnőtt testben élő infantilisek, akik állandóan az apukájuk nadrágját rángatják, ha valami baj van; különben meg egészen jól el vannak az apuka nélkül is a dedós játékaikkal. "

Itt a burkolt személyeskedős részre már nem is akarok reagálni.

Kifejtettem az első pontban, hogy nem ismersz engem illetve azt is, hogy ezek a vizsgák komoly dolgok aminek tétje van.


4:"És ha fizikusnak készül, akkor az egy jó alkalom, hogy megkeresd az isten kezének nyomait a világmindenségben, de sajnos egyetlen egyet sem fogsz sehol sem találni."

Ezt mégis megint honnan a jó édes f@aszomból tudod, hogy nem fog sikerülni?! XD


Ui:

Ennyi személyeskedés után látatlanban én is írok egyet rólad. Szerintem te azok közé tartozol akinek akkor lesz jobb ha másoknak rosszabb. Mert neked is pocsék az életed és ezzel kompenzálod. Ezt nem sértésből írtam!

Ugyan olyan jellegű segítség mint amit te adtál nekem ezzel:

"Gondolod az isten olyan hülye, hogy magától nem tudja, hogy mit kell tennie?

És ezért előbb fel kell rá külön hívnod a figyelmét? "

2013. jan. 18. 19:13
 7/24 A kérdező kommentje:

OMG!!!

Rákerestem a kérdéseidre a felhasználóneved alapján.

Te valami szektás lehetsz! :D

És én meg ettől voltam úgy beszarva, hogy egy elmeháborodott ócsárolt engem! :XD

Jajj ezek a sátánisták,szélsőséges ateisták (nem az nem lehetsz akkor raconlásiabb lennél) olyan fanatikusok mint az terroristák csak sokkalta hülyébbek náluk! :D

Legalább a felhasználó neved nem írtad volna ki! Így mindenki látni fogja mennyire rozzant vagy Főnix Csibe (mielőtt törölnéd a kommentjeidet)! XD

Én sem vagyok normális, hogy egy ilyennel neki állok vitatkozni! XD Nem baj a mai nap is tanultam valamit.

Mindig kérdezd meg ha rád támadnak a jó öreg bunkó,paraszt kérdést.

"Mié ki vagy te?"

2013. jan. 18. 20:21
 8/24 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer: ha isten létezik, akkor ő elhiheted végzi a dolgát anélkül is, hogy te külön felhívnád rá a figyelmét.


Te nem végzed a dolgod: holott isten bizonyára azt várja tőled, tanulj és készülj fel rende3sen, ha sikeresen akarsz vizsgázni, és nem azt, hogy ilyen kishitű és hókusz-pókuszokkal legyél helyette elfoglalva!


Azzal pedig hogy nem érted, hogy mit a különbség az eggyé válni istennel igazságosságban, méltányosságban és szeretetben / szentesteledés között, azzal meg csak magadat minősíted.


Nem azzal kellene lenned elfoglalva, hogy hogyan manipulálhatod az kívánság teljesítő automatádat, amit te istennek nevezel; hanem pont fordítva: azzal kellene lenned elfoglalva, hogy a saját életedet hogyan alakíthatod úgy, hogy az istennek a legjobban tetsszen!


Isten nyomait meg azért nem fogod megtalálni, mert ugyan egy fizikusnak nagyobb rálátása lehet az ilyesmikre, de ami nincs, azt egy fizikus sem találhatja meg soha.


"Ima: az Univerzum törvényeit arra kérni, hogy érvénytelenek legyenek egy kérelmező érdekében, aki bevallottan érdemtelen rá."


(Ambrose Gwinnett Bierce)

2013. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nah ezt a lekidilemát is megoldottam!

http://www.youtube.com/watch?v=PiHyddaJ-RA

2013. jan. 18. 20:24
 10/24 A kérdező kommentje:

Már nem érdekel miket írtál! Leszarom!

Végig sem fogom olvasni...

Te tuti sátánista vagy! Jó utat a pokolba!

(Úgy is ott lenne neked a legjobb)

2013. jan. 18. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!