Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezt miért csinálják a szkeptik...

Ezt miért csinálják a szkeptikusok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki feltesz egy kérdést ebben a témakörben. Egyesek nem értenek vele egyet, nem hiszik el stb. mondjuk legyenek az ufók, úgymond ebben az ezo témában,azért mégiscsak rájuk van a legtöbb dokumentum,fotó,video stb.

Szóval nem értenek egyet és megkérik, hogy bizonyítsd be vagy hogy honnan szed az illető ilyen-olyan "ökörségeket". Aztán megkapnak válaszba egy linket az illetőtől, hogy én itt olvastam ,ez a forrás vagy leírja a könyv címét. ( itt most nem gagyi honlapokra gondolok hogy izé.hu és hasonlók) A szkeptikus erre hőbörög, hogy hát attól hogy oda le van írva még nem biztos hogy igaz, meg bizonyítsd be hol van a hivatalos papír róla, bementél a Nasahoz vagy mi? stb. nem kell taglalnom.


Itt most nem a legszélsőségesebb esetekre gondolok persze, hanem az egyszerűbbekre.


Paradox módon, ők ugyanezt csinálják, mikor valaki kérdez, és belinkelenek pár websitot hogy alá támasszák a mondandójukat, vagy elmondja hogy XY úr így és úgy gondolja,ezt mondta...


Na most akkor meg már ér valamit a könyv író szava, meg a linkelt oldal, ha meg a hívő teszi ugyanezt akkor meg leszólják??? Csak azok a könyvek,írók,oldalak, idézetek érnek valamit amik a ti nézeteiteket képviselik?


Ez a kérdés nem provokálás csak értelmes választ várok rá.



2013. febr. 23. 19:09
1 2 3
 11/23 Diavolino44 ***** válasza:

6# Még a matematikát, fizikát azt gondolom sorolhatjuk az egzakt tudományok közé, de a pszichológiát? Amikor a tudomány jelenlegi álláspontja az, hogy nincs lélek. Az egyik egzakt tudomány mond ellent a másik egzakt tudománynak?


7# Nagyjából igazat adok. Bár azért vannak bennem kételyek, kit nevezhetünk hitelesnek.

Most olvasok egy könyvet. Dr. Szendi Gábor Depresszióipar című művét. Ahol bár laikus vagyok a témában, de neves szaktekintélyeknek mond ellent. És nem csak hasra üt hanem forrásokra hivatkozik, de vagy 100 különbözőre, hogy hamisítások történtek az ügyben.


kérdező: Az alapgondolatoddal egyetértek. Viszont, én meg azt nem értem minek foglalkozol azzal,hogy más el sem hiszi?

2013. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

8: Én ezt az egészet nem értem. Miért kell eldönteni, hogy igaz-e a dogon mítosz? Rengeteg verzió él egymás mellett, és senki, sehonnan nem tudhatja biztosra, hogy igaz-e. Elég jó iskolákat kerültem, és sehol soha semelyik tanár, prof. nem fogalmazott úgy, hogy ez meg ez így van. Hanem hogy XY úgy okoskodott, hogy. Volt egy fickó, aki azt gondolta, hogy. Stb.

Nem értem, miféle éngörcsben szenved az, aki rátámad valakire, hogy bizonyítsa be, amit állít. Minden csak egy lehetséges verzió. Mi a francnak foglalkoznánk vele? Meg hogy jön ő ahhoz, hogy megmondja, mire fordítsam az energiámat? Meg kinél van a bizonyítási teher? Mér nem nála?

2013. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

" 6# Még a matematikát, fizikát azt gondolom sorolhatjuk az egzakt tudományok közé, de a pszichológiát? Amikor a tudomány jelenlegi álláspontja az, hogy nincs lélek. Az egyik egzakt tudomány mond ellent a másik egzakt tudománynak? "


Nem feltétlen egzakt tudományokról beszéltem. A pszichológia az emberi viselkedés tudományos vizsgálatát jelenti. Attól, hogy a tézisei nem bizonyíthatóak olyan meggyőződési szinten, mint pl. a fizikánál, attól még tudományos módszerrel felépíthető, és a gyakorlatban hasznosítható. A természettudományok törvényei pedig pl. a matematika meggyőződési szintjén nem bizonyíthatóak.


"Amikor a tudomány jelenlegi álláspontja az, hogy nincs lélek."

Ezt honnan veszed? Milyen tudományterületről, melyik cikkben írták ezt?

2013. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Diavolino44 ***** válasza:

Majd megpróbálom visszakeresni: Egy Popper Péter előadásban, kezdi úgy, hogy egy olyan témáról fog beszélni ami maga sem hiszi ,hogy van. Erre hozza fel példaként egy interjút egy etológus professzorral akivel, készítettek egy interjút. A kérdező egy folytában arról akarta meggyőzni a professzort, hogy a lélek létezik, de a tudomány jelenlegi válasza az az, hogy a lélek nem létezik. Hanem az ember egy magasan fejlett agyi képességekkel rendelkező állat.

ELnézést ha nem pontosan írtam le. De majd ha újra hallgatom az előadást megdoblak egy privivel.

2013. febr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

" Még a matematikát, fizikát azt gondolom sorolhatjuk az egzakt tudományok közé, de a pszichológiát? Amikor a tudomány jelenlegi álláspontja az, hogy nincs lélek."


És?

A pszichológia nem a lélekkel, hanem a pszichével (tudattal) foglalkozik és a kettő nem azonos. (Az ne zavarjon meg, hogy a Psziché női név jelentésének a lelket tartják!) A lélekkel a lelkész foglalkozik.

2013. febr. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
Mert ide ostoba emberek járnak akik csak osztani akarják az észt és ők szkeptikusnak hívják maguk, pedig tahónak kéne -.-
2013. febr. 24. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Itt is egy magyarázat: 0:45-től

http://www.youtube.com/watch?v=o72vwZUlvmc

2013. febr. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Két megjegyzés:

1: [link] itt egy jó cikk a témában, ahol nagyon szépen leírják, hogy miért nem hiszik el, azt amit ebben az esetben éppen (ál)nyelvészek írtak.

2: Az előadó arról beszélt, hogy a legutóbbi inaktív ciklusa a Napnak azt jelzi, hogy minden elkezdett megváltozni. Legutóbb a Nap 1913-ban produkált ennyire napfoltmentes állapotot, és tudjuk, hogy mi történt akkor. Ezek szerint megint hasonlóra készülhetünk?

2013. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Antimod ***** válasza:
100%

Szkeptikus és "szkeptikus" között tudni kell különbséget tenni.


Az nem szkeptikus, aki csak a saját (vélt) igazát fogadja el, és minden mást tagad, legtöbbször magyarázat nélkül (általában relatív bizonyítékokra hivatkozva). Az ilyet tagadónak hívják.


A valódi szkeptikusokkal (kevés ilyen van ezen az oldalon) viszont nagyon szívesen folytatok eszmecserét, mert érdekes gondolatokhoz jutok hozzá (és talán ő is), mindkettőnk világképe tágul az általunk talán kevésbé ismert jelenségekkel kapcsolatban, mivel általában eltér az emberek érdeklődési köre.

2013. febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
0%
Trollok...trollok mindenütt. Szimplán csak jól esik nekik beletaposni az ezo hívőkbe, mert tudják, hogy nagyon kevés energiaráfordítással nagyon nagy vitákat tudnak szítani a beköpéseikkel. Egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni és a probléma megoldja magát. " Ne etesd a trollt, mert hízik"
2013. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!