Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezt miért csinálják a szkeptik...

Ezt miért csinálják a szkeptikusok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki feltesz egy kérdést ebben a témakörben. Egyesek nem értenek vele egyet, nem hiszik el stb. mondjuk legyenek az ufók, úgymond ebben az ezo témában,azért mégiscsak rájuk van a legtöbb dokumentum,fotó,video stb.

Szóval nem értenek egyet és megkérik, hogy bizonyítsd be vagy hogy honnan szed az illető ilyen-olyan "ökörségeket". Aztán megkapnak válaszba egy linket az illetőtől, hogy én itt olvastam ,ez a forrás vagy leírja a könyv címét. ( itt most nem gagyi honlapokra gondolok hogy izé.hu és hasonlók) A szkeptikus erre hőbörög, hogy hát attól hogy oda le van írva még nem biztos hogy igaz, meg bizonyítsd be hol van a hivatalos papír róla, bementél a Nasahoz vagy mi? stb. nem kell taglalnom.


Itt most nem a legszélsőségesebb esetekre gondolok persze, hanem az egyszerűbbekre.


Paradox módon, ők ugyanezt csinálják, mikor valaki kérdez, és belinkelenek pár websitot hogy alá támasszák a mondandójukat, vagy elmondja hogy XY úr így és úgy gondolja,ezt mondta...


Na most akkor meg már ér valamit a könyv író szava, meg a linkelt oldal, ha meg a hívő teszi ugyanezt akkor meg leszólják??? Csak azok a könyvek,írók,oldalak, idézetek érnek valamit amik a ti nézeteiteket képviselik?


Ez a kérdés nem provokálás csak értelmes választ várok rá.



2013. febr. 23. 19:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdés az volt, hogy miért pofátlankodnak ide a szkeptikusok ahhelyett, hogy békén hagynák a szegény ezo-hívőket a hülyeségeikkel. Tényleg nem túl szép dolog. De! A szkeptikusok szerint, ha kevesebb hülye van, attól a világ jobb lesz. Mert pl. van választójoguk, ezért a többi embernek sem mindegy mennyi hiszékeny, ócska demagógiával átverhető ember szavaz. Most pl. az ország kétharmada lett át b@szva.

Persze én jó demokrata vagyok, nem akarok betiltani semmit, de aki hisz a démonokban, meg asztrál izékben, az jó eséllyel telefonál be "pénzenergiáért" a tévébe, az én gyerekem, meg korhatár nélkül nézheti a műsort. Őt talán nem fenyegeti ez a veszély, de felnő egy generáció, amelyben az idiotizmus széles körben elterjedt, és megválasztanak miniszterelnöknek egy sámánt a tévéből...

2013. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Diavolino44 ***** válasza:

15 #

Nah, hát akkor kérlek oktass ki mi a különbség a tudat és a lélek között?

Mert olvastam pár Freud könyvet és sehol sem említette volna, hogy a kettő különbözik. De mindig tanul az ember valami újat. Kíváncsian várom az eszmefuttatásodat. De tényleg!


21# bár fogalmam sincs, hogy a két válaszoló egy és ugyanaz-e.

De ezt ugye te sem gondolhatod komolyan. Ritka az,hogy egy szkeptikus ilyen jó poénokat írjon. :D


Annyiban egyetértek veled, hogy vannak bizonyos dolgok, amelyek nem tartoznak más emberekre mert egyéni szubjektív véleménye mit tart hihetőnek és mit nem. És ha úgy szól egy kérdés,hogy ezt cáfoljátok meg szkeptikusok, akkor szerintem teljes joggal, úgy hordjátok le az illetőt ahogy akarjátok.


Nézzük sorba. Ki mondja meg, hogy ki a hülye? Te? Van ezzel egy kis gond, meg kellene húzni egy határt honnan számít valaki hülyének. Ezt te fogod meghúzni? :D

Két tudós nem tud sokszor megy egyezni arról ,hogyan értelmezzék a saját tudományterületüket illetően. Pl húrelmélet. Illetve láttám már orvost Reiki tanfolyamon.


(Ezzel nem védeni akarom a kérdezőt, mert én sem hiszek az ufókban. De az én szkeptikusságom nem abban áll, hogy mindent tagadok, hanem,hogy mindent lehetségesnek tartok.)


Választójoguk van. Ez stimmel. De azért ne legyünk már olyan naívak ,hogy az ország virágozna, ha máshova teszik az x-et. Volt rá 8 évük, nem véletlen,hogy az ország kétharmada másképp döntött. Persze a legegyszerűbb mindent a politikára fogni.


Nem akarok betiltani semmit. Nah :D tedd csak szívedre a kezed, azért visszahoznád a boszorkány égetést, de legalábbis diliházba csuknád az összes olyan embert aki nem úgy gondolkodik ahogy te.


Műsorok korhatárai: nem gondoltam volna,hogy van olyan ember aki komolyan a médiahatóságtól besorolásaitól vár el bármiféle nevelési elvet. Tudod, ha már szülő vagy, akkor te döntsd el, hogy mit nézzen az a gyerek, és ha te nem akarod,hogy xy műsort nézzen akkor kapcsold ki! Mi ebben olyan nehéz?


Nekem tudod mivel van a bajom. 20 évente miért kell újra írni a történelem könyveket? Miért van az, hogy egy szlovák gyerek nem ugyanazt a történelem-oktatást kapja mint egy magyar gyerek egy és ugyanolyan témából.


S én nem a felnövekvő generációért aggódok hanem a jelenlegiért. Elvesznek az alapvető jogok. Erre,hogy lehet egy társadalmat építeni? Hol van vallásszabadság mikor a gyerekednek tök mind1 milyen iskolában tanul kötelezően bevezették a keresztény hittan oktatását.

Szabadság mozgás jogok hol vannak? amikor az „ingyenes” oktatásért cserébe kapsz egy remek röghöz kötést

De írhatnám, munkához való vagy az egészséges környezethez való jogot. Talán először olyan területeken kellene rendet teremteni ahol, van kompetenciánk. Azért mert csak abba gondolj bele 20 éve is meg voltak ezek a tanok, csakrákról, auráról. Nem érdekelt kvázi senkit. Jelenleg viszont a mindenki ezzel foglalkozik, miért? Mert az emberek elvesztették a hitüket a hatalomban, a tudományban. És ha van ördög akkor baromi jól teszi a dolgát…

2013. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a 15. vagyok, nem azonos 21-gyel.

Főiskolán tanultam 1 évet pszichológiát 20 évvel ezelőtt, onnan maradt ez így meg bennem. Pontos idézetet, hivatkozást ezért már hiába vársz tőlem, mint a szűrőn fennmaradt esszencia létezik csak emlékeimben.

5-8 évvel ezelőtt még néhány témábavágó előadást hallgattam szabadegyetemen, és ott is így mondták a bevezetőben.

2013. febr. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!