Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotéria hívők. Miért jó...

Ezotéria hívők. Miért jó nektek ez?

Figyelt kérdés

Miért jó bizonyítatlan dolgokban hinni?Miért jó az hogy a logikával,valószínűséggel és tudománnyal ellentétesekben hisztek?Egyszerűen csak arról van szó hogy unalmasak lennének a mindennapok ha nem csempésznétek bele valami misztikumot?Mert én ezt látom.Pusztán saját szájízetek szerint válasszátok meg mi kell mi nem.Az pedig hogy a tudomány mit mond,még csak nem is érdekel titeket.


Például most is olyanokat olvastam hogy :A nagy havazás boszorkányság műve.


Vagy:A Nibiru ilyen meg ilyen élőlényeket hordoz.


Ezek miért jók?Ettől mosolygósabb egy napotok vagy mi?Miért jó olyanokban hiniin amiről semmi biztos nincs,és a legtöbb esetben szinte minden ellene beszél?



Valamint +1 kérdés:Érdekel titeket egyáltalán a valóság vagy csak egy jól hangzó,szép,könnyen felfogható választ akartok?



2013. márc. 16. 00:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Csak azért nem hiszel ezekben a dolgokban, mert túl erős a Merkúr vonzása a napfordulóig és a víz is sok benned. A csakrád nincs összhangban a pinggel.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

:D

2013. márc. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A havazást a HAARP-vel csinálták ! Meg lett mondva : Nem, természetesen a HAARP-pal módosították a tudjukkik, hogy ne tudjunk ünnepelni és kiirtsák az emberekből a magyarságtudatot, aztán könnyebb legyen ide beköltözniük.

Egyébként meg nem véletlen a rossz idő. Pontosabban: csak annyira véletlen, mint az időjárás úgy általában. Az elmúlt napok-hetek időjárási változásaiból meg lehetett jósolni, hogy rossz lesz az idő, ez még az időjárás-jelentésekben is benne volt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2013. márc. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet a tudományban hinni,mert sokat változik,és sürün megdöntik a begyökeresedett elméelteket is...A tudomány sokkal többet változik mint egy vallás vagy hit...míg az ezotériában lévő témák,nem túl világosak,de ha valaki nem rest,akkor megérthet dolgokat,amiben legalább ugyanolyan bizonyosságot szerezhet,mint a tudomány kutatásában.
2013. márc. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Nem lehet a tudományban hinni,mert sokat változik,és sürün megdöntik a begyökeresedett elméelteket is..."


Jézus,Mohamed,Mózes és az összes próféta éws szent!Ekkora hülyeséget talán havonta egyszer olvasok!Mi az hogy megdőlnek a begyökerezett elméletek?Egyszerűen nincs ilyen a történelemben!Max a hipotézisek és feltételezések,de hogy már kivizsgált elméletek amiket kísérletekre alapozva állítottak össze.És ne gyertek azzal hogy "Há de régen az emberek úgy hitték hogy a föld lapos".Ez ide nem jó példa.Elsőnek is ezt főleg az egyház hangoztatta és ha valaki az egyháznak ellentmondott aqkkor az nem szép véget ért.Szóval itt már politikai közrejátszás iis volt mert akkoriban az egyház még nem volt elválasztva az államtól.Aztán ez nem is elmélet volt.Nem volt semmi ere utaló jel,nem volt semmi kísérleti kimutatás.Pusztán egy könnyen emészthető feltételezés volt amit mindenki egyrészt a saját tanulatlansága másrészt az épp hatalmon lévő rendszer miatt hitt el.Tehát max elképzelések tudnak megdőlni.Mutass egy elméletet ami hosszasabb időn keresztül mindenhol elfogadott volt de mégis megdőlt!A legtöbb tényleg téves elmélet max egy évtizedig élt de akkor se volt teljesen egyeduralkodó.Néhány versenytárs elmélet már akkor is volt.


Ebből is látszik milyen keveset tudtok egy elmélet elterjedésének lépéseiről,a bizonyítás formáiról és a tudománytörténelemről.


Az elméletek soha nem dőlnek össze.Max részben de soha teljesen.Ha a tudományt egy könyvtárként fogjuk fel,akkor a benne lévő könyvek az elméletek.És itt kezdődik:Soha nem égetnek el egy könyvet (elméletet) teljesen csupán néhány oldalt hozzátoldanak,vagy egy új fíejezet.(Tehát elméletet teljesen soha nem dobnak ki,csupán a kor újjabb felfedezéseivel kibővítik,pontosítják,részletgazdagabbá teszik)


"A tudomány sokkal többet változik mint egy vallás vagy hit.."


És ezzel mi is a baj?Ha nem változna épp az lenne a rossz.Nem lenne hajlandó kibővíteni a régi elméleteket.A vallás az meg persze hogy soha nem változik.A vallás mindig is arra épített hogy bizonyíthatatlan,cáfolhatatlan,újra nem megismételhető dolgokat mondott igaznak.És így máris elkészült a teljesen körülbástyázott vallás.Ez amúgy egy dogmarendszer.Különben a vallás nem változhat természetéből adódóan.Ha mondjuk a kereszténységben megváltozna valami alap,mondjuk az hogy Jézus élt e egyltalán,akkor az egész vallás elveszítené a tekintélyét.


A tudomány ezel szemben sokkal reálisabb.Ami rossz elveti,ami jó,hadja.És a tudomány nem dogmatizál.Nincsenek dogmái.Ha valaki bebizonyítja hogy az eredő ellenállás nem úgy számítható ki mint ahogy Ohm kitalálta,akkor Ohm-ot elvetjük és mos már az új képletet használjuk.


"míg az ezotériában lévő témák,nem túl világosak,de ha valaki nem rest,akkor megérthet dolgokat,amiben legalább ugyanolyan bizonyosságot szerezhet,mint a tudomány kutatásában."


hö?Az ezotériában nem találsz egy olyan állítást se amivel a hívek objektíven egyetértenek mindenhol.A tudományban egy tény viszont mindenki számára ténynek számít.És milyen bizonyosságot is lehet szerezni az ezotériában?

2013. márc. 16. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Jesszus, nem mindegy? Ha őt ilyen téma érdekli, nyilvá boldogobb, ha iylet olvas/néz/hisz.

Én is utálom a focit, mégsem rakom fel 100x, hogy mi a rák értelme van bámulni és miért jó az? Ez pont ugyanaz.

2013. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*ilyet
2013. márc. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Milyen százszor?Szerintem ez 3-4 havonta lehet egyszer feltéve.Pont ezért nem is találtam a keresőben semmit se.Valamint már fordítva is volt a kérdés tehát jogosan tettem fel.Valamint tudtommal él a szólásszabadság.Ja , de ha te enyire ugrasz minden már százszor feltet kérdésre,akkor miért nem írsz az összes "Miért álmodtam ezt?" kérdésre?
2013. márc. 16. 12:22
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

"Miért jó bizonyítatlan dolgokban hinni?"


Attól függ te mit tekintesz bizonyítéknak bizonyos témáknál. Nálam az ufók már rég bizonyított dolog.


"Miért jó az hogy a logikával,valószínűséggel és tudománnyal ellentétesekben hisztek?"


A történelem során számtalanszor volt olyan aki tudománnyal ellentétes nézeteket vallott és végig neki volt igaza. Hála a másként gondolkozóknak jutottunk előrébb tudás terén, különben még most is lapos lenne a Föld és a többi...

Mi az ami logikátlan számodra? Logikátlan olyan állatokban és lényekben hinni, amik létezhetnek és még nem fedeztük fel őket? Logikátlan azon gondolkozni hogy a halál után van élet? Logikátlan hinni más világok élőlényeiben? Logikátlan azon gondolkozni hogy az embernek lehet valamilyen, most még paranormális képességnek nevezett érzéke? Hiszen még agyunkat sem ismerjük teljesen! Logikátlan megvizsgálni csodálatos gyógyulásokat természetes dolgoktól a gyógyszerek és egyéb szerektől függetlenül? Logikátlan dolog vizsgálni a csodákat, amik mindig is bámulattal érdekelték az emberiséget?


"Egyszerűen csak arról van szó hogy unalmasak lennének a mindennapok ha nem csempésznétek bele valami misztikumot?Mert én ezt látom.Pusztán saját szájízetek szerint válasszátok meg mi kell mi nem.Az pedig hogy a tudomány mit mond,még csak nem is érdekel titeket. "


Ez mi, kérlek szépen? Egy kalap alá veszel mindenkit. A tudományos dologra már válaszoltam, de hozzátenném itt, hogy honnan veszed, hogy nem érdekel mit mond a tudomány? Ez nevetséges.

Miért, te nem a saját szájízed szerint élsz? Te másokra hallgatsz és nem azzal éled az életed, amit te látsz jónak vagy amiben hiszel? Ez olyan mintha egy vallásos embernek akarnád megmagyarázni, hogy dobd el ezentúl magadtól a vallást és élj az nélkül! Vagy hogy neked akarják megmagyarázni, hogy ezentúl ne biciklizz és ne olvass fizika könyvet, pedig te pont ezt a kettőt szereted.


"Például most is olyanokat olvastam hogy :A nagy havazás boszorkányság műve.

Vagy:A Nibiru ilyen meg ilyen élőlényeket hordoz. .Ezek miért jók?Ettől mosolygósabb egy napotok vagy mi? "


A két említett kérdést nem olvastam. Lehet valaki trollkodásból kérdezte vagy hogy lejárassa a témákat és a topicot. Előbbi butaságnak hangzik, de utóbbi miért baj hogy gondolkoznak rajta hogy milyen élőlények lehetnek? El lehet ezen filozofálgatni és gondolkodni, attól függetlenül hogy nincs rá bizonyíték. Egy kémikus is előbb gondolkozik 1-2 dolgon, mielőtt megpróbálná bebizonyítani állításait.


"Miért jó olyanokban hiniin amiről semmi biztos nincs,és a legtöbb esetben szinte minden ellene beszél? "


Lásd ismét történelmi szöveg amit írtam, valamint nem értem a kérdést, pontosítanál, mi beszél mi ellen? Mi beszél a földönkívüli élet ellen? Mi beszél a halál utáni élet ellen? Nem sorolom fel mindet. Van ami gyengébb téma és könnyebben meg lehet cáfolni, de van olyan amit egyáltalán nem lehet.



Attól hogy valami nincs 100% egyértelműen bebizonyítva még létezhet. Ha csak egy helyben töpörögne mindenki és semmit sem kutatna - legyen az akár hobbiból, érdeklődésből vagy akár az egész életét rááldozná - akkor nem haladnánk előre semmit és semmi sem oldódna meg, semmi új felé nem nyitnánk.


"Valamint +1 kérdés:Érdekel titeket egyáltalán a valóság vagy csak egy jól hangzó,szép,könnyen felfogható választ akartok?"


Lehet amiket megtárgyalunk és vitatunk ugyanúgy a valóság részei, csak a te csökött világképedbe már nem fér bele. Mégis mi alapon és jogon akarod te eldönteni, hogy ki miben higyjen? Itt ismét beskatulyázod az embereket.


A tudomány folyamatosan változik. A történelemről kialakított képünk is. A darwinizmust is meglehetne már cáfolni, mert ezer sebből vérzik. Nagyon sok dolog csak találgatás ugyanúgy a tudomány területén is. Csak te tényként kezelsz mindent.


Akkor most én kérdezek. Ha téged ennyire bosszant ez a témakör, mi a francért jársz ide?

2013. márc. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"hö?Az ezotériában nem találsz egy olyan állítást se amivel a hívek objektíven egyetértenek mindenhol.A tudományban egy tény viszont mindenki számára ténynek számít.És milyen bizonyosságot is lehet szerezni az ezotériában?"


Hol van egységes elmélet arról hogyan építették a nagypiramist? Hol van egységes arról hogy vannak-e párhuzamos dimenziók? Hol van egységes elmélet a kozmosz tulajdonságiról? Hol van egységes elmélet bizonyos történelmi dolgokról?

Hisz maga a tudomány sem ért egyet saját magával. Hol ezen veszekednek hol azon. Ők maguk is vitatkoznak egymással. Mindenki csak a saját igazát fújja és nem tűri el a másik véleményét.

2013. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Például most is olyanokat olvastam hogy :A nagy havazás boszorkányság műve. "


Megint más kérdés hinni, és megint más kérdés túlmajmolni.


"Ezek miért jók?Ettől mosolygósabb egy napotok vagy mi?Miért jó olyanokban hiniin amiről semmi biztos nincs,és a legtöbb esetben szinte minden ellene beszél? "


És neked szebb napod van a kérdéstől? szebb a napod attól, hogy mások hitét kritizálod, megpróbálod aláásni?

2013. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!