Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kereszténység ellenzi a...

A kereszténység ellenzi a buddhizmust?

Figyelt kérdés

Keresztény vagyok, nehezen állok át más vallásra, de ráébredtem, hogy a buddhizmusban is rejlik valami jó dolog, viszont tudom, hogy a kereszténység is segít az életben. Nem szeretnék a kettő közül választani, így hát úgy döntöttem, hogy mind a kettőben hinni fogok. A gond csak az, hogy nem találok a bibliában olyan fejeztet, ami a buddhizmust tiltaná. Viszont van egy olyan rész, ami tiltja az ezotériát:

Mózes V. könyv 18. fejezet:

10. Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11. Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12. Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.

13. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14. Mert ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.

Mózes III. könyve 20. rész:

6. A mely ember pedig az ígézőkhöz és a jövendőmondókhoz fordul, hogy azok után paráználkodjék, arra is kiontom haragomat, és kiirtom azt az ő népe közül.

27. És akár férfi, akár asszony, hogyha ígéző vagy jövendőmondó lesz közöttök, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon; vérök rajtok.


Valahol van még, de nem találtam meg, ahol konkrétan a horoszkópot, tarot kártyát, asztrológiát, jövendőmondást, tenyérjóslást és a szeánszokat, na meg a médiumot, okkultizmust, spiritizmust tiltja a biblia.


A buddhizmus tulajdonképpen sokkal nem épül másra. Mennyire nem illik össze a két vallás? Van esély egyszerre kettőben hinni úgy, hogy közben meg sem tagadom azokat? Megbocsájtható bűn lenne a buddhizmus vallása a kereszténység mellett?

Hallottam egy, s mást a buddhizmus vallásáról, a mesterek képességeiről és úgy érzem, hogy egy mesterrel találkoztam, aki arra vár, hogy tanítson, mert ez a feladata ebben az életben. Megtanultam anno az auralátást és megnéztem neki az auráját: egy hatalmas glória van a feje fölött nagyon erősen sárga színe van, szinte egy szent ember. Nem akarok belekezdeni úgy, hogy közben ellentmondjak a számomra legszentebbnek: Istennek és Jézusnak, avagy a kereszténységnek.

Én is érzem, hogy van bennem elég hit, hogy összhangba kerüljek a világgal, a Földdel, az univerzummal és valahogy úgy érzem, hogy van elég erőm akár köveket is megmozgatni. Akik tudják mire gondolok azok érteni fogják. ;)


Ha választani kell, akkor maradok a 0-ban született vallásnál.


Segítsetek kérlek!



2013. márc. 26. 23:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

a kereszténység rengeteg mindent ellenez,a legtöbb vallást lenézi,mégis előszeretettel "lop el" jelképeket(pl a sátán jelképe a pogányoknál a termékenységet jelentette),emellett rengeteg dolgot rosszul lát,és nagyon beszűkült,és az a nézet sem igazán tetszik hogy imádság nélkül önerőből semmit sem érhetsz el

amúgy a kereszténység az auralátást és egyéb dolgokat is a mágiával köti össze,szóval már is "vétkeztél"

2013. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Aki keresztény hívő az ellenzi
2013. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is keresztény vagyok, méghozzá római katolikus, de én is úgy vagyok vele, hogy sokkal jobban vonz a tibeti buddhizmus :) nem ítélem el a katolikus vallást se pedig a kereszténységet -és nem is akarlak be befolyásolni mert neked kell döntened- de szerintem eléggé erőszakos és sok mindent tagad. Én azért nem vonzódom a saját vallásomhoz mert pl a történelemben sok olyan rossz dolog történt amit a kereszténység csinált pl:. boszorkányok halálra ítélése és kínzása, keresztes háborúk, térítő háborúk, újabban amit a papok csinálnak gyerekekkel, stb. Engem igazából nem nagyon hat meg a biblia, szép könyv meg minden, tanulságos történetek vannak benne, de ezt is csak ember írtam :) Szerintem azt kell tenni amit az ember jónak lát :) persze ha az jó dolog és nem törvénybe ütköző :)
2014. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!