Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés! A vonzás...

Elméleti kérdés! A vonzás törvénye csak a pozitív gondolkodásra akarja rávenni az embereket, vagy ténylegesen segít bevonzani a jót?

Figyelt kérdés
Érzem a pozitív változást amióta használom,több jó dolog történik velem mint előtte,de nem tudom eldönteni hogy csak a szemlélet váltás miatt vagy ténylegesen bevonzom-e a dolgokat(történ pár dolog amire nem volt nagy esély de bekövetkezett).Mi a véleményetek erről?Ti hogy látjátok?

2013. ápr. 3. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Egy dolgot kéne megérteni. MINDEN! a vonzás törvénye alapján történik, ha tudatában vagy annak, hogy mit vonzasz be, ha nem! Bármi történik veled, azt magadnak köszönheted. Legyen pozitív vagy akár negatív dolog. De nem így kéne a dolgokra tekinteni. Inkább tekints mindenre tapasztalásként.
2013. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Ezt úgy kell elképzelni, hogy Te -azáltal, hogy pozitívan gondolkozol-, tudat alatt cselekszel úgy, hogy pozitív változások következzenek be az életedben. :)

(tehát nincs szó természetfölötti erőről vagy szerencséről)

Szerintem :-)

2013. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
a gondolkodásod nagy mértékben befolyásolja a jövőd. amit a könyv/film elmond a "vonzás törvényéről" ott valójában a teremtőhöz való imádkozás. nem mondja ki nyíltan, mert az ateistákat, materialistákat, istentagadistákat, és ehhez hasonló "hitű" embereket elüldözné azonnal. inkább valami modernebb burkot ad a lélek fizikai világra ható energiájának. a szánkba rágja, hogy a gazdagságra kell koncentrálni, és valóra válik. igazából ha egyszerűen rá gondolsz, nem történik semmi fizikailag, de az életfelfogásod, kedved, közérzeted befolyásolja, ami hosszú távon kihat a környezetedre, ez által befolyásolod az életed.
2013. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Egyszerûbbel is mûködik èn lerajzoltam magam egyszer egy 10 ezressel mint a filmben, örültem neki ,1 hètre rá párom apja küldött egyet neki. Jót moziztunk belõle.
2013. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Itt nem csak a pozitív gondolkodás(persze az is benne van).

Én azt tapasztalom, h többről van szó, nem is értem, mások h nem hisznek benne.

2013. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
én is nagyjából úgy látom mint ti,de néha jön egy időszak amikor úgy érzem hogy tulajdonképpen csak az életszemléletem változott,máskor meg az van bennem hogy nem lehet csak az van mögötte,de pont az amire a legjobban vágyom nem következik be,és ez miatt nem tudom hogy csak túlzottan érzem a hiányát és azt erősítem,vagy pedig tényleg nincs beleszólásom
2013. ápr. 3. 20:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért van mindenki lepontozva? :( A lepontozók is írják már le a véleményüket legalább... Már ha nem túl magas nekik ez az elmélet. :)
2013. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
azon én is csodálkoztam hogy miért vannak lepontozva,mert az összes válasz használható és most el is maradtak a nézeteltérési viták amik gyakran vannak az ilyen kérdéseknél
2013. ápr. 3. 20:51
 9/12 anonim ***** válasza:

#3 vagyok


pontosítok:

bármennyire is közelít a valósághoz az elmélet, azt be kell látnotok, hogy ezen információk átadása közben vallási szempontból próbálták manipulálni a népet, valamint a tőke sem utolsó szempont volt. a cukormázas "most már értem a világ működését és boldog vagyok" első benyomás keltése után komolyabban is át lehet gondolni, hogy mit látott az ember.

2013. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, a pozitív, ill. "nemnegatív" gondolkodás fontos tényező. Már a felszabaduló agykapacitás is hatalmas (amikor befejezed a sopánkodást, a kifogásgyártást, mások hibáztatását, akkor rengeteg időd lesz konstruktív gondolkodásra izzítani ugyanazokat a mechanizmusokat, akár a kifogásgyárat is). A jó irány legalább ugyanennyire fontos. Amit vonzásnak meg rezonanciának neveznek az csak az az emberi tulajdonság, hogy pl. kell egy zöld Trabant, rá vagy gerjedve, álmodban is ezen kattogsz, de csak múlt szerdán kezdődött... És pont múlt szerda óta szinte minden nap látsz zöld Trabit, pedig korábban csak elvétve láttál egyet-egyet, és lemondóan sóhajtottál...


Amin forog az agyad, azon dolgozik a rettentő problémamegoldó apparátus, ami tulajdonképpen maga az ember... Ők ezt fordítva mondják. Először azt hittem, ez ilyen paródiaszerű görbe tükör a konzumezó fogyasztótáborának (vagy legalábbis róluk). Aztán lassan-lassan rájöttem, hogy ilyen nincs, és mégis van... :)

2013. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!