Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért olyan öntelt és egoista...

Miért olyan öntelt és egoista mindenki ebben a témakörben, hogy azt hiszik, hogy minden csak az emberekről szól?

Figyelt kérdés
Akár UFO, akár vallásos vagy bármilyen természetfeletti témával találkozom (nemcsak itt az oldalon, hanem bárhol), mindig csak az ember meg az ember. Az állatokkal, baktériumokkal, növényekkel, gombákkal, vírusokkal miért nem foglalkozik senki? Pedig belőlük még mindig több van, mint belőlünk. Még sincs arról szó sosem, hogy például a fűzfa lelke hova kerül a halála után. Vagy hogy egy földönkívüli lakott bolygón ugyanolyan változatos élővilág lenne, mint a földön. Meg eleve a vallások is csak az emberre vonatkoznak. Mivel vagyunk mi különbek vagy másabbak, mint bármilyen más élőlény az egónkat leszámítva? Most lehet jönni azzal, hogy mi technikailag milyen fejlettek vagyunk meg hogy az állat az csak ösztönlény, ez eddig ok, de ha feltételezzük, hogy minden ezo téma igaz az emberre, akkor a többi élőlényre miért ne lehetnének ezek igazak? Ez csak egy elméleti kérdés, amivel a logikai bukfencekre próbálok meg rávilágítani.

2013. máj. 25. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Tudománnyal akarsz harcolni az ősi babonák ellen?Sok sikert.Az ilyeneket állítók nagy része az evolúcióig se jut el,nem meglepő hogy nem is értik a világban látható biológiai diverzitás mibenlétét,illetve hogy az élőlényeket lényegében milyen szálak is kötik össze.Így marad a puszta emberi tippelgetés,melyet viszont az egó befolyásol,így hát nem meglepő módon a tippekből mind az születik hogy az ember a világ ékköve.


Poliateista

2013. máj. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
61%

Nem tudom, honnan vetted azt az egészet, hogy a többi élőlénnyel nem foglalkozik senki. Pont az állatokkal szoktak példálozni az engergiás kérdésekben (pl hova fekszik a macska).

"Még sincs arról szó sosem, ... hogy egy földönkívüli lakott bolygón ugyanolyan változatos élővilág lenne, mint a földön." - Már hogyne lenne!

Komolyan nem értem a pontos kérdésedet, mert szerintem foglalkoznak mással is, az pedig már igaz, hogy az emberrel jóval nagyobb arányban, de szerintem ez érthető, mivel emberek vagyunk.

(A vallásokat nem ismerem annyira, de tudtommal több vallásban is úgy veszik, hogy az állatoknak nincs lelkük, ebben igazad van)

2013. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Én éppen most akartam feltenni egy kérdést, hogy a virágok értik-e a gondolataimat, mert az előbb felnéztem az egyikre és arra gondoltam, hogy le kellene belőle kicsit vágni, erre félrenyeltem és majdnem megfulladtam.

Most nem merem megnyírni.

2013. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó:Ha a növények ezt értenék,akkor az összes hód kihalt volna már.
2013. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, honnan vetted azt az egészet, hogy a többi élőlénnyel nem foglalkozik senki. Pont az állatokkal szoktak példálozni az engergiás kérdésekben (pl hova fekszik a macska)"



Egyáltalán tisztában vagytok azzal, hogy mi az energia definíciója?

2013. máj. 25. 15:41
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy tisztában, google a barátom. :-)
2013. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Te most magadnak válaszolgatsz? XD
2013. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy állatnak miért ne lenne lelke ? Köztük és az emberek között biológiailag alig van különbség .
2013. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Antimod ***** válasza:
88%

Ezt eléggé kisarkítod. Az egész elővilág, velünk, emberekkel együtt egy komplett egészet alkot. Nem létezhetnénk a természet nélkül.

Mivel az emberek sorsa érdekli elsődlegesen az embereket, ezért foglalkoznak az ezoterikus tanítások elsősorban az emberrel. Nagyon érdekes az állati lelkek sorsa is a halál után (állítólag csoportlelkük van egyébként), de a lényeges pont az emberé, elsősorban a tied, mert azzal tudsz kezdeni valamit, azzal van dolgod.

2013. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
A kérdésre a válasz az embert azért foglalkoztatja az ember,mert ő is ember,a vaddisznókat valószínűleg szintén a vaddisznók foglalkoztatják,mert ők is azok,az amőbákat,pedig a másik amőba satöbbi.
2013. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!