Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért más világokban, galxisok...

Miért más világokban, galxisokban, bolygókon keresi az ember a csodát, amikor magában kellene?

Figyelt kérdés

ZoltánKvantumfizikus kérdése :


Minden tudósnak,csillagásznak,fizikusank (régen nekem is) az volt csoda keresése, hogy találkozzon más lényekkel akik a földön kívül fejlődtek ki. A mai ember vágya is ez, hogy Ők a távoli idegenek mondják el a világunk,létezésünk titkait. Persze minnél messzebb vannak annál többet tudnak és annál jobb lenne találkozni velük, gondolja ezt ma is a közember. Holott a valóság az, hogy nem más lényektől kell várni a válaszokat, hanem saját magunkban !!


A modern kvantumfizikusok megállapították, hogy mult sem létezik, amíg a jeléenben meg nem figyeljük. A tudatunkkal el nem döntjük mi a valóság. Az az igazság, hogy a tudat határozza meg a körülöttünk levő világot.


A mai ember úgy véli hamisan, hogy belül nincs semmi csak külvilág létezik és a tudást kvül kell keresni, messzi galaxisok lényeinél, holott ennek ellenkezője igaz. Maga az univerzumunk sem lenne tudat nélkül, bizonyítja ezt a kvantumfizika és nem kinnt, hanem saját lelkünkben, szellemünkben belül kell keresni a válaszokat, mertaz univerzum materiálisan csak az ahogyan mi alakítjuk a tudatunkkal, ahogyan látnis zeretnénk, amilyen kérdéseket teszünk fel, azt képezi le.


A modern kvantumfizika szerint mult sem létezik, csak amíg meg nem figyeljük azt. Ha egy galaxisból egy fényrészecske egy másik galaxis téridőgörbülete mentén ágazik el két irányban mindkét úton egyszerre valószínű a mozgása, de amikor évmilliárdok után mia jelenben meghatározzuk, hogy melyik kvantumszámát akarjukmegfigyelni, az fog kialakulni, mert olyan detektorral figyeljük meg, akkor fog eldölni, hogy a multban melyik utat választotta. [link]


Multunk is csak úgy alakul, ahogyan mi megfigyeljük, ahogyan látni véljük, látni szeretnénk és mivel a kvantumfiziks nem korlátozódik mikrorészecskékre, ugyanúgy lehet kvantumos egy atom vagy molekula illetve magában foglalja a klasszikus fizikát is, így megállapításai törvényszerűségek és alkalmazhatóak a világra is.


Keresd magadban a csodát. Átérzed ezt?



2013. aug. 6. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2013. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bár amit írtál tudományos szempontból teljesen értelmetlen, de ezt leszámítva egyet értek! :)


Előbb az embernek magában kell rendbe tennie dolgokat (ezoterika) utána jöhet a külső világ törvényeinek a csodálata (exoterika) természettudományok, testépítés, sport, csajozás stb.

2013. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Tom Benko ***** válasza:
32%

A csoda ez a világ maga, az ezotéria és a meg nem értés ezt súlyosan rombolja. Ebbe beletartozik az a zagyvaság is, amit te itt előadsz. Javaslom bemelegítésnek Litz tanár úr háromkötetes fizikakönyvét, majd utána Marx tanár úr Kvantummecahnikáját. Ha ezekkel megvagy, beszélünk majd kvantummechanikáról meg egyebekről.

A youtube-os müveltség nem műveltség, hanem, mint látható, zavaros elképzelések ködös káosza.

2013. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rossz hírem van kedves Tom Benko ! Az általad említett Marx György kvantummechanika könyvet nem fogadják el a kvantumfizikusok és az Én professzorom sem hitelesnek, mert olyan vizualizációkat hoz időnként és olyan példákkal próbálja illusztrálni a kvantumfizikát mely nem felel meg a valóságnak. Magát a könyvet egy bevezető ismeretterjesztő műnek tekintjük.


Landau-Lifsic Kvantummechanika és Relatívisztikus kvantumtérelmélet művei felelnek meg a hiteles bevezetésnek kvantumfizikából.


Ennek ellenére, amit leírtam, az a legmagasabb kvantumfizikai ismeretek szintjén áll. Gyakran ezek a gondolatok megtalálhatóak youtube videokban, gondolom te ott találkoztál velük, pusztán azért, mert nagy tudósok gondolatai sajnos nem akadémiai forrásokon keresztűl jutnak el a közemberhez, mert az Akadémia sajnos materialista, lévén onnan kapjuk a lóvét.

2013. aug. 7. 12:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én is fizikus vagyok, és én a kérdést álproblémának érzem. Lehet persze jönni azzal, hogy a múlt a kvantumos rendszerek jelenbeli megfigyeléstől függ azáltal, hogy az aktuális mérés során dől el pl. az, hogy egy gravitációs lencse effektusnál a foton melyik utat választotta egy galaxis körül (ilyen vad interpretációk persze a foton fogalom nem kielégítő megértésén és/vagy pongyola ismertetésén alapulnak), de ettől még a természet talányai ugyanazok maradnak. És szeretnénk megérteni, hogy hogyan alakultak ki a bolygók, galaxisok, meg hogyan született a Világegyetem. A kvantumfizika furcsaságai nem teszik szükségtelenné annak a minden valószínűség szerint mégiscsak objektíven létező világnak a kutatását, amelynek EGY RÉSZE a Földön kívüli természeti jelenségekre irányul, de egy nem kevésbé nagy MÁSIK RÉSZE pedig saját magunk, közvetlen környezetünk, történelmi múltunk és lehetséges jövőnk megismerésére. Az egyik kutatása nem teszi értelmetlenné a másikat, és a kérdés már csak amiatt is hamis, mert nincs is úgy, ahogy a kérdező gondolja. Nemcsak odakint, hanem idebent is keressük a csodát, és találunk is szép számmal.
2013. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tom Benko ***** válasza:
Ki a te professzorod? Azért bevezető művet adtam, mert láthatólag fingod sincs róla.
2013. aug. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tom Benko ***** válasza:
0%
Ja, még annyit: a materializmus nem sajnos, meg nem lóvé, hanem kőkeményen a fizika lényege. A konteókat meg felejtsd el. Javaslom mondjuk hitelesebb forrásnak a Coursera vonatkozó előadásait, ott nem szellemileg alultáplált idióták magyaráznak.
2013. aug. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves fizikus kollega ! Teljesen egyetértek veled.


Valóban szükséges megismerni a multunkat és lehetséges jelenünket, de ehhez nem szükséges elmenni a földröl. Amennyiben találunk egy földönkívüli fajt az űrben, akkor sem teljesen jól tudunk extrapolálni a saját jövőnkre az általuk és fejlődésükből nyert információkból.


Azt érzem, hogy ma az emberek úgy tekintenek a csodára vagy a lehetséges fejlődésre arra hova kellene tartania az emberiségnek, hogy mi van messze, távoli galaxisokban hogyan élnek az emberek, hogyan élnek más lények. Helyette inkább a belső szellemünkben, lelkünkben kellene keresni a fényt, tudást, megvilágosodást. Mert amit kint látunk az bennt van !


TomBenko minden materialista arrogáns ember már csak pocskondiázni képes, ha nem ért egyet valamivel és átlátni nem képes. Te is felvetted ezt. Elárulom neked nem szükséges fejlett matematikai absztrakció, hogy ezeket az igazságokat megismerd, csak józan ész !

2013. aug. 8. 10:06
 9/14 anonim ***** válasza:

"Valóban szükséges megismerni a multunkat és lehetséges jelenünket, de ehhez nem szükséges elmenni a földröl."


És ezt tényleg egy fizikus mondja?


Szerintem elég világosan fogalmaztam. A Földön kívüli kutatás inkább természeti jelenségekre irányul, azaz természettudományos jellegű. Ilyen értelemben hozzásegíthet a mi jövőnk megismeréséhez is, de nem ez az alapvető célja.


A történelem, pszichológia, biológia és orvostudomány pedig inkább a mi belső világunkat, emberi mivoltunkat segít megérteni.


A két irány nem áll ellentétben egymással, és mindkettő szükséges. Innentől kezdve nem értem a kérdező motivációját.


"Azt érzem, hogy ma az emberek úgy tekintenek a csodára vagy a lehetséges fejlődésre arra hova kellene tartania az emberiségnek, hogy mi van messze, távoli galaxisokban hogyan élnek az emberek, hogyan élnek más lények."


Ilyet legfeljebb sci-fi és ufóhívő klubokban tesznek az emberek - már az a 0,0001%, aki jár ilyenekbe - merthogy még egyetlen ilyen más világról sem tudunk. Én inkább az ellenkezőjét tapasztalom: nagyon is saját kis hétköznapi valóságukkal vannak elfoglalva, és nemhogy más világokról nem gondolkodnak, de még kvantummechanikáról sem hallottak soha.

2013. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tom Benko ***** válasza:
Nem pocskondiáztam, csak finoman utaltam. Arroganciát eddig csak az ezobarmoktól tapasztaltam, amikor kiderült, hogy fingjuk sincs semmiről. Mint ahogy te is csak jártatod a szád, de még a kérdésemre nem adtál választ.
2013. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!