Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a végső...

Lehetséges, hogy a végső kérdésekre ez a megoldás : Isten! (magyarázat lent)?

Figyelt kérdés

Isten soha nem keletkezett és nem múlik el, mert aminek van kezdete van vége is. Isten mindíg volt,van és lesz. A világban csak lelkek vannak és azok tudatában létezik a világ. Az élet egyetlen célja az hogy gyönyörködjünk Istenben és a teremtésben. Nincsen sátán sem, az csak Isten szeretetének hiánya, lelki betegség.


Ebben az új felvetés, az hogy nem kell mindenben az előző lépést keresni. Megelőzi az ősrobbanást is, nem kell előtte levő anyagot kutatni.


Jövő : Minden lélek visszatér a fénybe (Isten), majd újraszületnek és újraélnek, végtelen körforgás a világba. Lehet, hogy mindíg éltünk, csak nem emlékszünk rá. Már kvadrillió trilliárd évvel ezelőtt is. Minden csak ismétlődik.


Mit gondolsz?



2013. aug. 14. 21:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
7%

Értelek én, ó Mőbius, végtelen tudós, !

Akkor most hallgassunk egy kis zenét:

http://www.youtube.com/watch?v=g7LWANJFHEs

2013. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%

" E hatalmas univerzumban hol

annyi a gonosz és eltévelyedett ő

a jelzőtűz az éjszakában ori

harcosai számára és mindazoknak

akik az üdvözülés igaz útját

követik letűnt korok

bölcsességével vezeti őket hogy

dicső győzelmet arathassanak

minden hitetlen felett "

Eredet könyve - részlet

2013. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
88%

Lehetséges, hogy ez a válasz, pontosabban úgy fogalmaznék, hogy nem lehet kizárni, nem lehet cáfolni. És pont itt van a kutya elásva. Miért feltételezzem, hogy mindennek az oka egy érzékelhetetlen, leírhatatlan, bizonyíthatatlan és cáfolhatatlan felső hatalom? Ez amolyan instant, olcsó, kényelmes válasz, nem visz előre, hanem pangáshoz vezet. Miért dugjam a homokba a fejem, miért zárkózzak el a megismeréstől?


#9: a saját élmények valóban fontosak, de akiben van logika és egy kis kritikus szemlélet, az tudja, hogy a saját tapasztalása és értelmezése szubjektív és részrehajló, ezért folyamatosan megkérdőjelezi önmagát is. A hiszem-ha-látom hozáállás magától értetődőnek tűnik, de nem az valósághoz vezet. A műalkotásokat én is szeretem és értékelem, de ahogy Möbius is írta, az univerzum gyönyörűbb, izgalmasabb és érdekesebb műalkotásokkal lát el minket, mint amit valaha remélhetünk emberként alkotni.


Ignoramus

2013. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Kedves Ignoramus, itt nem az a kérdés, hogy az univerzum mekkora csoda. Az ugyanis nem kérdés: csoda és csodálatos.


A tapasztaló tudat hozzáállása, miről szóltam 9-ben (nullát ér az ilyen itt a gyk-n, ezt már előre borítékoltam:)

Más a tudományos és más a művészi, és megint más a vallásos megközelítés - a tapasztaló tudat szempontjából. Azt tartom indokolatlannak, hogy aki nem szaktudós, az eszetlenül loholjon a "tudomány mai állása" szerinti elveket hangoztatva - ugyanis az Ő ÉLETÉBEN ez nem vezet mélyebb megismerésre - gnóziszra. Abban talán megegyezhetünk, hogy ez viszont az élet értelme - minél mélyebbre jutni a megismerésben (és azt kifejezni).

Tehát - hangsúlyozom nem a szaktudósokra vonatkozik, ők a munkájukat szépen végzik - egy igazi műalkotás jobban segíti a világ megértését, megismerését, annak tapasztalása során részese vagyok, nem csak egy információ - és katartikus, megtisztító, világosító, ébresztő hatása révén az életemet élni segít.

Kialakult az utóbbi évszázadban, hogy a természettudomány majd megoldja a gondjaimat, életemet (csak várni kell) és bármi, amire ráírták, a tudósok bebizonyították, az maga az Igazság és ezzel párhuzamosan a SAJÁT megismerő erő elsatnyult, mert ha (népszerű, bulvár) tudományos írásokból, vagy az internetről tájékozódom,az elég.

De nem. Az egy informáltságot ad, de nem bölcsességet - a szó eredeti, nemes értelmében.

JÓ példa Goethe. Jók a természettudományos művei -(én legalább is is kedvelem) de akkor zseniális, mikor egy versében felsóhajt: meg kell halni. Ha egy szép verset olvasunk, Bach zenéjét (0%) hallgatjuk - vagy ami még jobb, zenéljük, megrendül a lelkünk és érzékenyebbé válik és nő a metafizikai éberségünk. Ezek kellenek, hogy emberi méltóságunk fundamentuma, legnagyobb képességünk, a megismerő erő működjön. Ez fontos. Az élet nagy pillanataiban, a szerelem, a halál rohamaiban semmire sem megyünk a készen kapott információkkal (a tudomány mai állása szerint a gének és a hormonok, na meg az ős robbanás -szólhatna egy romantikus szerelmi vallomás:)

- és minden, ami számít a saját megismerő erőnk.


Immár minden bércet

Csend ül,

Halk lomb, alig érzed

Lendül:

Sohajt az éj.

Már búvik a berki madárka,

Te is nemsokára

Nyugszol, ne félj...


Goethe /Tóth Árpád / A vándor éji dala II.


üdv:-aanna-

2013. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
40%
Baromság. Egy szó mind felett: EVOLÚCIÓ BABY
2013. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Ebben az új felvetés...."

Nem, ebben nincs új feltevés, ezek több ezer éves feltevések, ha kicsit utánajár az ember, rájön.


Amúgy a válaszom: Nem tudom. Sajnos, vagy szerencsére gőzöm sincs.

2013. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 DarkLantern ***** válasza:

Mit értesz isten alatt? A keresztény humbugot, 7 nap alatt engedélyek és kivitelezési tervek nélkül nem építhetsz komplett élő világot. Nincs az az engedélyezési hivatal aki hagyná.

Ha teszem azt én elérek egy technológiai6spirituális szintet ahol képes lennék a teremtésre, akkor a szemedben mint teremtő automatikusan istenné válok?

Azt hogy mi létezik és mi nem azt hanyagoljuk, nem fogok hiába való vitát folytatni egy vak kereszténnyel.

A lelkem (létezik vagy sem) az enyém, nem birtokolhatja rajtam kívül senki. Ha mást gondolsz akkor remek kis szolga vagy:)


III. Erfijul Kruustal reptoid Krootuug (a felszínen a Krootuug főparancsnoki rang)

2013. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Isten kezdet és vég nélküli, ezt nagyon jól leírtad! Azonban nekünk sincs kezdetünk, meg végünk. Örök lelkek vagyunk, akik jobb esetben szeretnének visszatérni Istenhez. Rosszabb estben pedig tovább akarnak szenvedni ebben az anyagi világban.
2013. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nekem semmi féle teóriám nincs,de válaszomnak ezt szánom vicces is és érdekes.:


Két magzat beszélget


- Mondd, te hiszel a születés utáni életben ?

- Persze. A születés után jön az élet. Talán azért vagyunk itt, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Lárifári ! A születés után nincs semmi ! Onnan még senki nem tért vissza ! És különben is, hogy nézne az ki ?

- Azt pontosan nem tudom, de úgy érzem, hogy ott mindenhol fények vannak… Talán a saját lábunkon fogunk járni, és a saját szánkkal eszünk.

- Ez már végképp ostobaság ! Járni nem lehet ! Még, hogy szájjal enni Nevetséges ! Hát nem látod a köldökzsinórt ? És ha már itt tartunk, gondolkodj el egy picit : azért sem lehetséges a születés utáni élet, mert a köldökzsinór túl rövid .

- Igen, de szerintem valami biztosan lesz, épp csak máshogy, mint amit itt életnek nevezünk. – Ostoba vagy. A születéssel az élet véget ér, és kész.

- Figyelj, nem tudom pontosan mi lesz, de majd a Mama segít nekünk…

- A Mama ? Te hiszel a Mamában ? !

- Igen.

- Ne nevettesd ki magad ! Láttad már valahol ? Egyáltalán látta már valaki ?

- Nem, mert itt van körülöttünk. Benne élünk. S bizony, neki köszönhetjük, hogy vagyunk.

- Na, most már hagyjál békén ezzel az ostobasággal, jó ? Majd akkor hiszem a Mamát, ha látom.

- Látni nem tudod, de ha elcsendesedsz, akkor hallhatod az énekét, érezheted a szeretetét. Ha elcsendesedsz, érezni fogod a simogatását, érezni fogod óvó kezét

2013. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Az élet egyetlen célja az hogy gyönyörködjünk Istenben és a teremtésben."


Ezt én megcáfolnám.Az életünk célja,hogy mi fejlődjünk.Ezért születtünk,és Isten is ezt akarja.


"Nincsen sátán sem, az csak Isten szeretetének hiánya, lelki betegség."


Ezzel sem értek egyet,mert sátán van.


A többi teljesen igaz,csak sokan még nem ébredtek fel :)

2013. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!