Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a végső...

Lehetséges, hogy a végső kérdésekre ez a megoldás : Isten! (magyarázat lent)?

Figyelt kérdés

Isten soha nem keletkezett és nem múlik el, mert aminek van kezdete van vége is. Isten mindíg volt,van és lesz. A világban csak lelkek vannak és azok tudatában létezik a világ. Az élet egyetlen célja az hogy gyönyörködjünk Istenben és a teremtésben. Nincsen sátán sem, az csak Isten szeretetének hiánya, lelki betegség.


Ebben az új felvetés, az hogy nem kell mindenben az előző lépést keresni. Megelőzi az ősrobbanást is, nem kell előtte levő anyagot kutatni.


Jövő : Minden lélek visszatér a fénybe (Isten), majd újraszületnek és újraélnek, végtelen körforgás a világba. Lehet, hogy mindíg éltünk, csak nem emlékszünk rá. Már kvadrillió trilliárd évvel ezelőtt is. Minden csak ismétlődik.


Mit gondolsz?



2013. aug. 14. 21:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%

19-es


Ez egy annyira leegyszerűsített analógia a világra nézve mint egy raklap.


Tudod az anyuka és isten közt az a nagy különbség,hogy az egyik kimutatható és logikai evidencia (anyuci) a másik meg logikai paradoxon,és kimutathatatlan.

2013. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%
#21: Pontosan. Hibás analógia, hibás érvelés.
2013. aug. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Mert érvelés nincs is,és mivel ti sem vagytok kimutathatóak


csak fizikailag a lelketek meg pláne nem bizonyítható,ti


csak robotok vagytok ezek szerint.

2013. aug. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Az élet egyetlen célja az hogy gyönyörködjünk Istenben és a teremtésben."

Akkor finoman jelzem, nálam célt tévesztett, ugyanis én nem tudok gyönyörködni ebben az ocsmány, igazságtalan, az embert sárba tipró világban.

2013. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 DarkLantern ***** válasza:

"Az élet egyetlen célja az hogy gyönyörködjünk Istenben"

Ki a halál akár gyönyörködni egy véres kezű tömeg mészárosban? Legyilkolt minden első szülött egyiptomi gyermeket mert egyiptomiak, az özönvízzel kiirtott egy csomó embert, ne mond nekem azt hogy "de hát bűnösök voltak" mert egy csecsemő vagy gyermek nem bűnös.

Ennyi erővel Adolfban is gyönyörkedhetnél, és hívhatnád a Mein Kampf-ot a bibliádnak, ugyan ott lennél. Ostoba keresztény fanatikus.

Tilos a bálványimadat? Akkor minek neveznéd a keresztre feszített fószer imádatát? Az tán nem bálványimádat?

2013. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
DarkLantern buta vagy és sötét.
2013. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 DarkLantern ***** válasza:
Előző, racionálisan alá tudnád támasztani az érveidet miszerint sötét és buta vagyok? Mert ugye ennyi erővel én is mondhatom hogy Te meg egy idióta vallási fanatikus vagy.
2013. nov. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
De egy kisded számára anyuci az Isten, az ember számára meg az a háromszög alakú csákó, aki őrködik felettünk. Szerintem ez az anyucis hasonlat nagyon jó.
2014. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"..mert aminek van kezdete van vége is."


Hibás indoklás. Vedd a nemnegatív számokat. Van kezdete? Naná! Van vége? Nincs! :D Kapásból...


A többi spekulációd tudományos szempontból értékelhetetlen, mert elvi szinten sem lehet ellenőrizni. Különben meg mindenki azt hisz, amit akar. :)

2014. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!