Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Emberek ti hisztek Istenben?...

Emberek ti hisztek Istenben? Miért van ez?

Figyelt kérdés
Ti hisztek Istnben?Nem értem miért van ez..én is hívő vagyok ,de zt nem értem miért azzal történnek a legrosszabb/legtragikussabb dolgok ,akik hisznek Istenben és egész hittek.Pl.: Sokan éheznek nagyon szegények és még is adnak elmennek templomba ott is bele adnak segítennek a másoknak halott nincs is mit enniük..Mások meg pár gazdag megvan mindenük és még is tiszta önzőek sz*rnak az emberek és Isten és nekik mégis mindenük megvan aztán már fejükbe szállt a péz és nem tudnak vele mit kezdenni.Mádok meg csak szenvednek.én is segítek ,akin tudok szivü vagy adok a másoknak ,de mindíg hátba szúrnak nem is merek suliba menni mert kiközösítettek ,de ezt most hagyuk ti ezt értitek miért a rosszaknak van mindenük a joknak semmi?

2013. szept. 1. 03:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én azért hiszek, mert egy olyan életveszélyes helyzetből menekitett ki, amiből racionálisan kijönni semmi esélyem sem volt! A kérdésed második részére , hogy miért jó egyeseknek akik esetleg gonoszak, és miért rossz néha a jóknak, egy példával felelhetek talán: a halak azt hiszik, hogy az egész világ csak vizből áll, a vizen kivül nincs semmi! mi is ilyen halak vagyunk, de az Úr egyszer majd kiemel a "vizből" és meglátjuk az ezen kivüli világot, ahol mindenkit megitélnek és megkapja a jutalmát vagy a büntetését ! :)
2013. szept. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi nem hiszünk istenben, én sem. Igen, "csoda" is történt velem, amit a saját racionalitásommal nem tudok megmagyarázni, de mégis életben maradtam. Ennek ellenére tényleg jobb nekik, akik eltaposnak mindenkit, átgázolnak mindenkin, mert nekik meg van mindenük. Nektek van templomotok, ahol megtanítanak benneteket arra, hogy a nyomorban is boldogok legyetek. Azért, éhező keresztény papot még nem láttam...
2013. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 schocko ***** válasza:
14%
Nem, értelmes ember nem hisz benne.
2013. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért van így, mert a szegényeknek, nyomorultaknak, ez az egy reménységük marad, a hit.


Amúgy én is hívő vagyok, azt hiszem jobb így élni. :-)

2013. szept. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
én hiszek istenben de nem. vagyok hívő és nem istent kell hibáztatni, mert neked rossz te alakítod a sorsodat!
2013. szept. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
94%
Én nem hiszek istenben, túl sokat kutakodtam és tanultam, ez az agyam kizárta, hogy emberfeletti erőkről meg ilyenekben higgyek. DE! A hit az nagyon fontos, akik hisznek Istenben, azoknak jó, mert tudnak támaszkodni valamire, mikor szükségük van és támaszra mindenkinek szüksége van, ezért irigylem őket valamilyen szinten. Az is igaz, hogy néhány jelentős célt azért sikerült megoldanom, mert fohász helyett 110%-on dolgoztam.
2013. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én meg nem hiszek azt is megmondom miért: az oké hogy elvileg csak irányt mutat és az ember maga dönt a sorsáról, de akkor miért van az hogy születnek úgy emberek hogy nincsen kezük vagy lábuk, értelmi fogyatékosak, vagy olyan betegek hogy két évesen meghalnak? Ezekért a dolgokért maximum a szülők vagy a modern élet okozta környezeti elváltozások a felelősek semmi képen az a gyerek és mégis ő van büntetve.
2013. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

én nem hiszek benne azért mert akkor már megmutatta volna magát szerintem. hiszen ha ő az úr aki mindent lát mért nem jön segíteni a bajbajutottakon.de lehet hogy létezik

de én azért egy kicsit jobban hiszek a tudományban.

mert a régi emberek lehet hogy ufot láttak de lehet hogy isteneket. engem csak egy szó zavar ezekből mégpedig az hogy: ,,LEHETSÉGES,, szóval én inkáb maradok annál hogy 50-50% az esély a létezésére

2013. szept. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az én szüleim hívők és hisznek az istenben én csak elfogadom hogy létezik mert én úgyvagyok vele valamiben csak. hinni kell van aki ufokban hisz más az istenben,ördögben igazából nem nagyon foglalkozók azzal hogy van-e isten vagy sincs. inkább élek a valóságban!és elfogadom hogy van...)
2013. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

Én nemhiszek

Ha talákozott vele valaki akkor üdvözlöm

2013. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!