Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti Istenben vagy Reinkarnáciob...

Ti Istenben vagy Reinkarnácioban hisztek?

Figyelt kérdés
én az Istenben hiszek szerintem a reinkarnácio hü.lyeség már bocsi...Nekem nem megy az eszembe ez az újra születik az ember ilyen nem létezhet vag& ha létezik ,hogy Isten nem ilyen igaz más vallás ,de valaki fel világosíttanna ,hogy 1spermából azaz ember lesz meghal még egy más spermából ugyan azaz ember lesz? o.O

2013. szept. 2. 10:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

A reinkarnáció szerint nem ugyanaz az ember lesz...


Egyébként mindkettő pontosan ugyanakkora hülyeség.

2013. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%

Melyik istenre gondoltál? Sok van! Egyébként azt hiszem, te a zsidó-keresztény istenben hiszel. Nekem az a véleményem, hogy az egész zsidó-keresztény vallás ilyen őszinte, mit ez az állítása, hogy: "Minden ember egyforma!", "A zsidó a kiválasztott nép!" Ha egyforma, nincs kiválasztott, ha van kiválasztott, akkor nem egyforma! (Van ám még sok ilyen benne.)

A többi vallást mindenki maga választotta annak idején, ők ott sokkal többen vannak. A reinkarnációt sem tartom kizártnak, annak ellenére, hogy nem tudom megmagyarázni az érzékszerveimmel. Abban legalább nem látok ellentmondást...

2013. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%
A lélekvándorlás, a reinkarnáció nem így mondja, hogy ugyanaz lesz. A lelke lesz ugyanaz, a teste változik. Valami ilyesmit a keresztények is állítanak. Ha feltámadnak majd a lelkek, akkor hogyan teszik "sperma nélkül"? Akkor ott is gubanc van?
2013. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ez a két lehetőség van, ez hamis dilemma. A hitvitának nem sok értelmét látom, mert szubjektív értelmezéseket állítunk szembe.
2013. szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőben hiszek, szerintem a kettő nem zárja ki egymást, sőt ...


A Lélek az, ami örök körforgásban újra és újra visszaszületik a Földre (vagy akár más bolygókra is, ki tudhatja), nem a test.


Én úgy tudom elképzelni, hogy a Lélek az első lélegzetvételkor kerül a testbe és addig tartózkodik ott, amíg 'ki nem leheljük a lelkünket'. A magyar nyelv ezt nagyon szépen őrzi.

2013. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
50%
kerdezo, ne haragudj, de ritka ostoba vagy...
2013. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

utolsó, kösz h helyettem is leírtad!


legalább kérdező, mielőtt írsz vmit tájékozódj,mert fogalmi zavarban vagy.

a keresztény dogmák között van újratestesülés, de az nem egyenlő a reinkarnáció v lélekvándorlás tanával.

hanem az utolsó idők feltámadására utal, a test feltámad.

de ez egy baromság.

nem vagy otthon egyháztörténetben sem.

a zsinatok célja az volt, h az egyház saját képére formálja a gyülekezet tagjait, ezért a legfontosabb forráshoz nyúltak mindig a bibliához.

a mostani könyv inkább egy mese könyv, átszerkesztve, átírva, szavak vannak kivéve és hozzárakva , így az eredeti jelentősége némelyik résznek teljesen más.

a királyok a később megalakuló vatikáni állam a pápákkal az élükön arra használták a bibliát, és az egyház szervezetét, h minél több pénzt szerezzenek.

2013. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Egyik sem helyes. Ezek a teóriák azèrt vannak mert az a vitathatatlan tèny lètezik, hogy az energia nem vèsz el csak átalakul. Ebbe magyaráznak az emberek olyan lehetõsègeket amik megnyugtatják a lelküket , hogy az èlet örök.
2013. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
63%

én is Istenben hiszek, és a többiek meg csak azért támadnak, mert ők nem abban hisznek amiben te.

ez általában így szokott lenni

2013. szept. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
51%

Én egyikben sem hiszek, de csak azért mert más igen, nem nézem le, nem ítélem el őket és nem próbálom befolyásolni sem a többi embert..


Ezt a spermás dolgot, amit írtál nem értem.. Szóvla választ sem tudok rá adni.. legközelebb próbálj meg rendesen írni, fogalmazni..


Az ember ugynaúgy mint a többi állat megfogan, él, működik hála a reflexeknek, idegeknek, ösztönöknek, géneknek majd jobb esetben megöregszik, akár csak a sejtjei szép lassan lassulnak,gyengülnek, leállnak az élet folyamatok, az ember meghal, az agya, ugyanúgy, ahogy a többi szerve lebomlik vele együtt..

2013. szept. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!