Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudomány hazudozásainak is...

A tudomány hazudozásainak is most van vége? 60 éve nem kutatnak alap dolgokat? Ez igaz?

Figyelt kérdés

egy spirituális oldalon olvastam ezeket :


"( Nézzünk szembe a tényekkel : 50-60 éve nem folyik semmilyen természettudományos alapkutatás, hanen csakis kamu-kutatásokra százmilliárdokat elpazarló figyelemelterelő pótcselekvés; az alternatív tudományok elleni boszorkányűldözés, meg a tömeg ideológiai megdolgozása az általános tankötelezettség, a "tudományos-ismeretterjesztő társulatok" és a hagyományos űrtechnikát reklámozó sci-fi irodalom és filmek révén"


bővebben: [link]


Ténleg nem folyik kutatás alap dolgokról 60 éve? Ezt nem tudtam. A Star Wars a NASA-t reklámozza? Most a tudomány hírtelen rájött, hogy nem kéne kamuzni a népnek és a lóvét lenyúlni olyan kamukutatásra, mint CERN-ben az ősrobbanás vizsgálata ?


Nem teljesen értem a cikket, elmagyaráznátok nékem?


2013. szept. 14. 19:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Az a legvégén van hogy : "Galántai is úgy írja le a jelen társadalmunk meglévő infrastruktúráját, mint egy istentől elrendelt örök és változtalan valóságot! - Épp úgy, ahogy pl. az általános iskola alsó osztályában írják le a 8-9 éves ártatlan és naiv gyermekeknek a környezetismeret órán a mi technikai környezetünk öröknek és változatlannak mutatott egyetlen és szükségszerű valóságát!"


Az iskolában a fizikát Istentől elrendelt örök és változtathatatlan valóságnak tanítják ? Lehet hogy már így van? Vagy csak a szocializmus idején nem így volt amikor én jártam?

2013. szept. 14. 19:07
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

"egy spirituális oldalon olvastam ezeket"


EPIC FAIL

2013. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocs nemértem mi az az epic fail. Elmondanád közérthetően?
2013. szept. 14. 19:15
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Az epic fail tömören: marhaság (nem tükörfordításban, hanem használata szerint).


A kérdésedre az értelmes válasz a marhaság, hülyeség, valótlanság, ostobaság stb., de ez itt nem konform.

2013. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kamu nemcsak a termeszettudomanyi kutatasok, hanem a cern,a holdraszallas,a voyager ami allitolag elhagyta naprendszert is,ez mind kamu ezzel szemben a hittvallasok mind bizonyitott tenyeken alapszik nem?? Remelem erzodik az ironia soraimban...
2013. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mit jelent ebben az esetben az ''alapkutatás''? Szerintem azért nem érted a cikket, mert nem is lehet, mivel egy ökörség az egész.
2013. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Grielean ***** válasza:
100%

"Nézzünk szembe a tényekkel"

Milyen tényekkel? Semmi konkrétumot nem ír a cikk.

Szerinted az elmúlt 50-60 évben mire adták a Nobel-díjakat?

Én biológiát tanulok, így ezt a területet ismerem leginkább... nos, csak a biológiából hány felfedezést írjak neked az elmúlt 50-60 évből? 5-öt? 10-et? 100-at?

Csak néhány, ami hirtelen eszembe jutott:

A Paedophryne amauensis, vagyis a legkisebb gerinces felfedezése - 2012

Az emberi AIDS leírása - 1981

Human Genom Project -2003

Tüdő mesterséges előállítása patkányokban - 2010

Resrikciós enzimek felfedezése - 1970

GFAJ-1, az arzénbaktérium felfedezése - 2010

Most így kb két perc alatt ennyit kotortam elő a memóriámból, de egy kis utánajárással órákig írhatnám a listát. Nem kell mindent elhinni, pláne ha laikusok írnak cikket, amit egy laikus oldalon jelentetnek meg...

2013. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem érted, ne foglalkozz evvel.


"( Nézzünk szembe a tényekkel : 50-60 éve nem folyik semmilyen természettudományos alapkutatás, hanen csakis kamu-kutatásokra százmilliárdokat elpazarló figyelemelterelő pótcselekvés; az alternatív tudományok elleni boszorkányűldözés, meg a tömeg ideológiai megdolgozása az általános tankötelezettség, a "tudományos-ismeretterjesztő társulatok" és a hagyományos űrtechnikát reklámozó sci-fi irodalom és filmek révén"


Nagyon igaz dologról van szó. Nem csak spirituális oldalakon van erről szó hanem politikával kapcsolatos oldalakon is. Hol élsz te?


"Az iskolában a fizikát Istentől elrendelt örök és változtathatatlan valóságnak tanítják ? Lehet hogy már így van? Vagy csak a szocializmus idején nem így volt amikor én jártam?"


Félreértetted. A lényege annyi hogy a materializmust természetesnek veszik és a gyerekek agyát bombázzák hiányos materialista eszmékkel, pont ugyanúgy ahogy Galántai istentől eredőnek tartja ezt a beteg felépítést. Magyarul mindkettő rossz.

2013. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Nem teljesen értem a cikket, elmagyaráznátok nékem?"


Ez a legjobb mondat:DDD

2013. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az itt sokszor forrásként hivatkozott tévécsatorna ma több olyan műsort is adott, amely az utóbbi évek nagyszabású kutatásairól tudósít.

Akkor most mikor hazudik?

2013. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!