Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért, hisznek az emberek...

ZordAtya kérdése:

Miért, hisznek az emberek olyan dolgokban amire nincs magyarázat és nem is volt?

Figyelt kérdés
Ugyanis van ezotéria, vallás, okultizmus, anyámkínja. Szinte soha nem volt egy ember sem aki cáfolhatatlan bizonyítékott mutatott volna be az idők során bármely nem természetes dolog valós létéről. Félelem ez a haláltól, megynyugvás keresés vagy mi az ördög?

2013. aug. 10. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
És te honnan tudod, hogy több ezer éve milyen bizonyítékok voltak és milyen emberek éltek ? :-)
2013. aug. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 acelsziv ***** válasza:
47%
A gravitációra sincs magyarázat, sőt magára az életre sem. Amúgy vannak bizonyítékok, csak ezek elől a "tisztelt" akadémikus "tudós" urak egyszerűen homokba dugják a fejüket azt gondolván, hogy ha elég hangosan óbégatják, hogy NEM NEM, akkor a bizonyíték semmivé lesz.
2013. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 schocko ***** válasza:
Az emberek egy részének sajátosan strukturálódott az agyuk, ezért önhibájukon kívül nem képesek elválasztani a hitvilágot a valóságtól...régen a közösségben ennek fontos szerepe volt, erősítette a csoportot, valamint nem volt lehetőség a teljes megismerésre, ezért a mondavilággal magyarázták a miérteket...a mondákat idős, megbecsült öregek mesélték, tehát lehetett adni a szavukra...aki meg esetleg nem hitt nekik, azt esetleg megették...
2013. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A vallások egyike sem épít bizonyítékra, mivel alapjuk a HIT és a hit lényege a kételkedés nélküli elfogadás. Valüszínűleg az emberi tudatban kódolva van, hogy mindenre keresi a magyarázatot, és amire semmi értelmeset nem tud mondani, oda kreál egy általánosat. A gond csak az, hogy ha van egy mindenre jó magyarázatod, onnantól már könnyű elfelejteni a gondolkodást és mindent ráfogni arra (pl. konkrétean elhangzott indoklás: 2x2 azért 4 mert Isten úgy akarta)
2013. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Miért, hisznek az emberek olyan dolgokban amire nincs magyarázat és nem is volt?"


Erre annyira, de annyira egyszerű a magyarázat:

MERT JÓL ESIK!


Próbáltál meg valaha is hinni valamiben? Ha nem, akkor próbáld ki és meglátod, hogy milyen jó érzés.

2013. aug. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem érv. A heroin is biztosan jól esik, de nem fogom kipróbálni csak emiatt.
2013. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg egész pofás érv lett és a heroin nem jó példa, mert tönkretesz szellemileg és testileg is. A hit még nem hinném, hogy bárkit is tönkretett volna. (Kezdek úgy beszélni, mint egy fanatikus keresztény, pedig nem vagyok az!)
2013. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Giordano Bruno? Ő pl. a hite miatt halt meg. Ráadásul pont hívők által. Mondjuk a hívők közben biztos nagyon boldogok voltak. De talán az azttékok is tudnának mesélni, ha maradt volna belőlük pár. Azért vannak a hitnek is káros mellékhatásai.
2013. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 8:

Azért azt mertem remélni, hogy nem állsz neki embereket feláldozni a halál istenének...


Egyébként utánaolvastam ennek a Bruno-nak. Érdekes világnézete volt. De jó, ha nem szeretnél semmiben hinni, akkor nem kell. Csak egy lehetőség volt.

2013. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
acelsziv: No és mi az a döbbenetes bizonyíték? Hidd el, sokan mondták már nekem, hogy hatalmas bizonyítékaik vannak és akármennyire nyitottan álltam a dologhoz a végén mindig kiderült, hogy vagy nem is olyan erős az a bizonyíték(azaz azt magyaráznak bele amit akarnak) vagy egyszerűen nem mutattak a végén semmit.
2013. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!