Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditálás tényleg jótékony...

A meditálás tényleg jótékony hatással lehet az életünkre? Ti tapasztaltatok bármilyen pozitív változást?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

azóta szellemeket látok, mióta a keleti misztikával, jógával, meditálással foglalkozom.

pedig nem vagyok rájuk kíváncsi,de mindig látom őket.

2013. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én csak el szoktam aludni közben. lehet hogy nem jól csinálom.
2013. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó természetes stresszoldó, én napi fél órát mindig szoktam meditálni :-)
2013. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze. Amíg meditálsz, addig nem alkoholizálsz.
2013. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen!

És ebben nem hinni kell, hanem tény. Még a börtönökben is használják a rabokon Indiában.

http://www.youtube.com/watch?v=Vflf4-cdt9U

Ha van időtök meg kedvetek, nézzétek végig a filmet. Nemárt megtanulni a Vipásszánát, nagyon sokat segített nekem is az életemben.

2013. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

"Még a börtönökben is használják a rabokon Indiában."


Persze, mert a börtön vezetése rájött, hogy amíg a rabok meditálnak, addig sem egymást meg a börtönőröket bacogatják... De ehhez nem kell lángésznek lenni.

2013. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

"Persze, mert a börtön vezetése rájött, hogy amíg a rabok meditálnak, addig sem egymást meg a börtönőröket bacogatják... De ehhez nem kell lángésznek lenni."


Nem csak erről van szó. Nyilván mással is le lehetne kötni a figyelmüket. De ez más ez hosszú távú, utána is működik.

Én sem hittem benne amíg ki nem próbáltam. Ez a buddhizmus legfontosabb meditációja. Nem véletlen, hogy olyan nyugodtak a buddhisták

Próbáld ki és utána mondj róla véleményt!

2013. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Laylah ***** válasza:
Mage, nem kell hozzá semmilyen indiai, tibeti, stb. kimondhatatlan nevű módszer, meg omm-ozás. Csak leülsz szépen kényelmesen, aztán csinálod (bár a módszer változhat: kinek a hangfelvételes irányított meditáció jön be, kinek a légzésfigyelés, nekem speciel a zenés). Illetve pont az a lényeg, hogy semmit nem kell csinálni, csak kiüríteni a fejed, nem gondolkodni és ellazulni. A kiürítés a legnehezebb elsőre, mert az agy nem nagyon hagyja magát kikapcsolni, folyton különféle hülye gondolatokkal bombáz.
2013. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt olvashatóak a tudományos kutatások is a meditációval kapcsolatban: [link]

[link]


Így már nem vakhit kérdése! Tényleg vannak jótékony hatásai!

2013. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Laylah, csak most vettem észre, hogy nekem írtál. Több fajta meditáció is létezik. Vannak "könnyebbek" és "nehezebbek". Nem teljesen mindegy hogy melyiket gyakorlod. más hatást vált ki az egyik és mást a másik.

Itt egy videó is:

http://www.youtube.com/watch?v=l2vojwyU-Dw

2013. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!