Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Közeleg a világvége? Egy...

Közeleg a világvége? Egy óriási aszteroida száguld felénk

Figyelt kérdés

a becslések szerint körülbelül négyszáz méteres aszteroidát, fedezd fel a csillagászok ami 2032 október 26-án nekiütközhet a földnek Amennyiben a kisbolygó valóban becsapódik,

becslések szerint a robbanás ereje 2,5 ezer

megatonna lesz. nyakunkon az újabb világvége hisztéria te hol leszel akkor?



2013. okt. 28. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 A kérdező kommentje:
az álombeli kérdést,választ poénnak szántam de azt teljesen komolyan gondoltam hogy a Velociraptorok , lennének helyettünk a domináns faj [link]
2013. okt. 28. 14:40
 42/67 anonim ***** válasza:
95%

Jó kérdező,ha annyira kell egy trollkodástól mentes,komoly válasz,azt majd én megadom:


Tehát miket is írtál:"Közeleg a világvége? Egy óriási aszteroida száguld felénk"


A töbiek már leírták abecsapódás esélyét.Nevtségesen kicsi.De miért érdekel téged kiemelten ez az egy katasztrófa?Sok sok dolog megölhet még minket,ugyanis a világegyetem nem, az élet sztámára van fenntartva,pusztán talált magának egy ideig biztonságos kis fedezéket ahol átvészelhetett pár milliárd évet.


Vegyük sorra:-Galaktikus fenyegetettségek:-eltalál minket egy felénk száguldó gammasugár.Végülis van esélye.

-Bezabál minket egy fekete lyuk.Szintén van esélye.

-Földi fenyegetettségek:

-Mesterségesen,vagy természetesen, de elterjed valami vírus.Láthattuk hogy az AIDS,SARS vagy az egyszerű pestis milyen hatékony kis dög,és hetek alatt elterjedhet ha jó a transzportja.

-Kitör egy eddig szunnyadó robbanásos vulkán.

Erre is volt már több eset,mint például a St.Mount Helens vagy a Krakatau.

-Az emberi jótékony klímaváltoztatás kiatt,szépen leállnak a tengeri áramlatok,ezzel Európa nagy része újabb jégkorszakot él át. Mondhatom ez magával vinné fél Európa lakosságát.

-Vagy a legtriviálisabb eset:Az emberi hülyeség már megint szül egy VH-t.


Na?Ezek is ugyanilyen,sőt az utolsó néhány még valószínűbb is mint a meteoros dolog.Akkor ezek miatt is aggódjak?


"ideje lenne tervet készíteni az emberiség megmentésére vagy most kéne kilőni azt az aszteroidát valamilyen Űrrakétával."


Hát te se csillagász diplomás vagy...Ez a Bruce Willis odamegy,felrobbant mindent aztán dö end dolog...Eléggé hollywood ízű.A valóságban ez nem pont így megy.Azért nem szeretnéd valószínüleg hogy egy csupán 30 méteres darab mondjuk Budapest felett robbanva levigye a fél 5. kerületet.(pestiként én ennek különösen nem örülnék)Pedig egy robbantás pont ezt csinálná.


"a raptorok lettek volna a domináns faj az emberek helyet de a jégkorszak közbeszólt de ez már egy másik történet."


Pedig de,ráérdemeltél a "mit szívsz?" kérdésre.De trollkodást félretéve:Nem,az evolúciót nem lehet e előrejelezni.Egyáltalán nem biztos hogy bármelyik dinoszauruszból intelligens lény jött volna létre.Tessék,ott van a karbon kor is!A rovarok képezték a szárazföldi életformák közt a legnagyobb népességű élőlénycsoportot,mégse lett belőlük gondolkodó sáskaember.Az ember sikere egy véletlen,mely előrejelezhetetlen volt.


"bibliában megvan ez jósolva hogy eljő majd a világvége 2032-ben csak sok ember nem tudja értelmezni én jó utra segítem az embereket, álmot láttam isten szólt. "


Na már megint.Hadd másoljam ki neked hogy a Bibliára támaszkdva hány világvége jóslat született már!


"44: Az eredeti jóslat szerint az utolsó apostol halálával ért volna véget a világ. János 44-ben halt meg természetes halállal. A jósolt világvége mégis elmaradt.


100-140: Eliezer ben Hyrcanus rabbi úgy gondolta hogy a Megváltó az elkövetkező 40 évben jöhet el.


365: Poitiers-i Szent Hilár úgy gondolta hogy az Úr 365. évének végén fog eljönni a világvége.


375: Tours-i Szent Márton kijelentette hogy az Antikrisztus már megszületett és a világvége 400 előtt mindenképpen be fog következni. Hát nem következett be...


381: Ticonius (vagy Tichonius) 381-re datálta Jézus Krisztus visszatérését.


500: Egy ismeretlen 3. században élt teológus pap Noé bárkájának méreteiből következtetett arra hogy Jézus eljövetele Kr.u. 500-ra várható. "A bárka hossza háromszáz sing (140 méter) szélessége ötven sing (23 méter) magassága harminc sing (14 méter). Egy ablak sor volt rajta egy singre (az ókori „sing” mértékegység amely a felnőtt átlagember könyökétől a kinyújtott kézfej középső ujjáig mért körülbelül 45-50 cm-es távolság) felülről és egy ajtaja volt oldalt. A bárka belseje három szintre oszlott és térfogata meghaladta a 40 ezer m³-t." Sajnos a számítás módja ismeretlen maradt így nem tudjuk hogy ezekből a méretekből hogy jutott el az 500-ig.


793: Beatus A Liebana spanyol szerzetes 793-ra jósolta Krisztus második eljövetelét és az elragadtatást ezzel együtt pedig a világvégét.


1033: Krisztus halálának 1000. évfordulójára örökké tartó napfogyatkozást, véresőt, földrengést, aszályt, éhínséget, járványokat, háborút, tűzvészt, (azt hiszem semmi nem maradt ki) jósoltak. 1033. június 29-én az európai emberek többsége halálra rémült mikor egy teljes napfogyatkozást éltek át. A korabeli leírások szerint „A napkorong sáfrányszínűvé lett; az emberek amint egymásra néztek látták hogy sápadtak mint a halál; a tárgyak zöldes színt kaptak; a szívekre tompa nyomás nehezedett és mindenki valamely rettenetes katasztrófára volt elkészülve...”


1600: Luther Márton erre az évre becsülte a világvégét


1673: William Aspinwall az Ötödik Monarchista szervezet tagja szerint az Aranykor ebben az évben jön el


1688: John Napier matematikus a Jelenések Könyvére hivatkozva számította ki ezt a világvége dátumot.


1694: John Mason anglikán pap, Johann Heinrich Alsted és Johann Jacob Zimmermann is erre az évre jósolta az Aranykor eljövetelét.


1704: Nicolas de Cusa (Nicolaus Cusanus) bíboros a Vatikán egyetértése nélkül bejelentette, hogy a Végítélet 1704-ben fog bekövetkezni.


1774: Joanna Southcott (1750-1814) angol szektavezető azt állította, hogy terhes és a méhében az új Messiást hordozza, akit Shiloh-nak nevezett. A történeti feljegyzések szerint "terhessége semmi eredményhez nem vezetett" valamint a világvége sem következett be jóslata szerint. Egy titkos jegyzeteket tartalmazó dobozt hagyott hátra, amelyet rendelkezése szerint csak a halála után lehetett felnyitni 24 püspök jelenlétében. Talán mert nem elegendően számos magas egyházi személyt érdekeltek jegyzetei a dobozt nem nyitották fel és nyoma veszett. A hölgyet több más önjelölt próféta követte mindegyikük saját világvége-jóslattal de hasonló eredménnyel. Egyik utódjával John Turnerrel még találkozni fogunk a későbbiekben.


1789: Pierre d'Ailly 14. századi bíboros szerint az Antikrisztusnak ebben az évben kell eljönnie.


Tetszik?Mert még van vagy 30 a Bibliára alapozott,természetesen nem teljesült világvége dátum.Itt elolvashatod: [link]


Na és elolvasva a wikit:és?

2013. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:

értem miről beszélsz Möbiusz-szalag amit te mondasz azt csupán hittem alapszik miért nem veszitek észre hogy a világ rossz irányba halad, Az Északi sark jege, ha így folytatjuk tovább,

2030-ra teljesen el fog olvadni! ehhez még hozzátartozik hogy két évvel később vagyis 2032-ben a földnek ütközhet az említett aszteroida tudom kicsi a valószínűsége de nem kizárható 2050-ig eltűnhet a svájci gleccserek ezzel most kéne foglalkozni nem 20-30 évvel később amikor már valóban később lesz sok ember át siklik ezeken ezért tartunk itt. gondolj bele mi lesz az emberiséggel ha ez bekövetkezik.

2013. okt. 28. 16:12
 44/67 anonim ***** válasza:

#43:


Te mi a fas­zról beszélsz? Hogy jön ide ez a hippiszöveg?


A kérdésed a meteorról szólt, ami gyakorlatilag semmi veszélyt sem jelent. Semmi köze ennek a jégsapkákhoz meg a gleccserekhez.

2013. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
49%

Becsapós vagy, te jigsaw v2.0, nagy riadalom után közlöd: álom volt.

Aki azonban nem veszi észre, hogy világ rossz irányba halad, az vagy kiskorú, vagy felelőtlen elmebeteg, vagy elvarázsolt lélek a hiperokos telefonját szorongatva. Bizony, hogy.

Valós idejű statisztika - merengjetek el egy kicsit rajta.

[link]

2013. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
Anyám, hová süllyedt napjainkra az oktatás színvonala. A jelen kor fiataljai diplomát kapnak úgy, hogy egy mondatot nem tudnak helyesen leírni. Szerintem 2032 előtt néhány évvel az akkori mérnökök létrehoznak majd valamilyen technológiai megoldást, ami elháríthatja a veszélyt. Csak nem fog működni, mert addigra számolni is elfelejtenek, nem csak helyesen írni. Így múlik majd el egy szempillantás alatt az emberiség. Használjátok ki az időt és éljetek úgy, ahogy szeretnétek. Van rá 19 évetek.
2013. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:
17:38 Na látod nem értesz semmit papagáj. sokan mondták már, azt hogy nem értik miről beszélek, azt mondom neked, nem muszáj hozzászólni trollok kiméljenek.
2013. okt. 28. 18:03
 48/67 A kérdező kommentje:
lassan már én is összezavarodok pedig teljesen korrekt kérdést, tettem fel. nem mondtam, hogy álom volt csak hogy "Álmot láttam," és hogy rakétát építünk. de ez teljesen lényegtelen a világvégének mindenhez köze van ha úgy tetszik, gondoljátok, a 2032-es aszteroidát metaforaként .:D nem vagyok hippi és nem szorongatom a telcsit csupán csak fogom, a kezemben.
2013. okt. 28. 18:26
 49/67 anonim ***** válasza:
100%

"lassan már én is összezavarodok"


Mert fogalmad sincs róla, hogy valójában mit is akarsz itt ebben a kérdésben. Sőt, gyanítom, hogy már a kérdés kiírásakor sem volt, csak egy állandó késztetést érzel magadban, hogy valamit kiírj.

Eredetileg az újonnan felfedezett aszteroida 2032-es becsapódásával eljövő világvégét feszegetted. Ezt cáfolták páran, hogy olyan nagyon valószínű lenne a bekövetkezte. Egy darabig még erőlködtél, aztán meg elkezdtél mindenféléket összehordani a svájci gleccserekről, meg a raptorok intelligensedéséről, meg a túró tudja még miről.

(Ja, csak úgy megsúgom, raptorok évek hosszú tízmillióin keresztül tiporták az akkori aljnövényzetet, mégsem jutott eszükbe "megintelligensedni". Nekünk embereknek párszázezer év elegendő volt/lett a művelet abszolválásához.)


Szóval ha csak beszélgetni akarsz világvégékről, meg az ember önpusztító hajlamairól, akkor inkább ezt írd a kérdésedbe, nem kell egy aszteroida mögé bújni a valós szándékaiddal. Ha viszont tényleg az aszteroida, ill. annak várható következményei érdekelnek, akkor meg ne akard belekeverni az olvadozva értelmesedő svájci raptorokat meg a többi maszlagot.


Így pont olyan hiteltelenné vált a kérdésed, mint általában az összes többi humbuk kérdés itt az ezoban. És akkor még csodálkozol és neked áll feljebb, ha a trollok idejönnek csámcsogni. Te kezdted, már a kérdés kiírásával (Te vagy kábé a 147. aki kiírta ezt a 2032-es aszteroidás kérdést), szóval inkább ne zavarjon :)

2013. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:
a végén kiderül, amellett, hogy kényszerbetegnek tartanak tetejében még kisiskolás elmebeteg füves hippi prófétának is tartanak ja és troll biológus is vagyok. én jól írtam ki a kérdést, csak vannak akik nem értik a lényeget, ez nem olyan kérdés mintamilyen a 2032 világvége hisztéria és Ne ismételjétek a kérdésemet komolyan mondom kezdek fáradni. :-D
2013. okt. 28. 20:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!