Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért kezdenek emberek jógázni?

Miért kezdenek emberek jógázni?

Figyelt kérdés
Mit várnak emberek a jógától? Egészséget, belső békét, stresszoldást... vagy valami teljesen mást?

2013. dec. 27. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is elkezdem hamarosan. Szerintem nagyon jó kis mozgásforma, én sajnos nem ugrabugrálhatok, úgyhogy ez a legmegfelelőbb. Na meg szerintem stresszoldásra is tökéletes.
2013. dec. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Mert nincs jobb dolguk, vagy nagyon ráérnek.
2013. dec. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Kell a test mozgatása és ez nem fársztó és nem kell futkosni, továbbá a stresszoládst és a békét megtalálom
2013. dec. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mert ma már az emberek saját maguktól is idegesek lesznek és a jóga stresszoldást nyújt és a belső béke is rendbe jön, továbbá spirituális megnyugvást szolgáltat.
2013. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
fél éve csinálom, stresszoldó és harmóniát ad.
2013. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, nem is tudjátok, hogy ez mennyire fontos nekem! Én már több éve meditálok és tudom mit hoz a meditáció, ill. miért kezdenek meditálni az emberek. De jóga legalább 10szer népszerűbb Magyarországon, mint a meditáció, ezért kíváncsi vagyok, hogy vajon hasonló okból csináják az emberek, mint amiért a meditációt is (?)
2013. dec. 28. 01:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azért, mert egy spirituális út.
2013. dec. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Passiflora ***** válasza:

Szerintem mindazt együtt, amit a kérdésedben leírtál. Gyakori tapasztalat, hogy pozitívan hat ki a koncentrációra, szellemi összeszedettségre is.


Egy-másfél óra jóga után azt érzem, hogy ugyanúgy "kitisztulnak" a gondolataim, mint az intenzívebb testmozgásoktól, mint pl. a futás vagy az úszás.


Engem nagyon kikapcsol, részben azért, mert azt figyeltem meg, hogy annyira összpontosítanom kell ahhoz, hogy egy-egy gyakorlatsor végrehajtása során mindent úgy csináljak, ahogy ideális lenne, hogy egyszerűen nem ér rá máson "kattogni" az agyam közben.


Még egy pozitív "mellékhatás", aminek nagyon örülök: bár még csak négy hónapja járok jógázni, már most észrevehetően javult a testtartásom.


Van olyan, volt sportoló ismerősöm, akinek nagyon lazák az ízületi szalagjai, és orvos ajánlotta neki az Iyengar jógát azért, mert a jóga különböző irányzatai közül is különösen nagy hangsúlyt fektet az ízületek védelmére.

2013. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!