Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egyszerűen beképzeljük, vagy...

Egyszerűen beképzeljük, vagy tényleg nem tudja itt hagyni az elhunyt nagyapám a családját?

Figyelt kérdés

Ha bárki azért jött, hogy poénos válaszokat adjon, az kérem menjen tovább, annak nem itt a helye. Köszönöm.

Nos, én hiszek a szellemekben BIZONYOS mértékig. De a mostani időben tényleg.

A nagyapám júliusban elhunyt. Rajongásig imádott minket, egész életét a családjának szentelte, és kiszakadt egy rész a szívemből mikor meghalt. (most is kicsit könnyezek, ha belegondolok).Elhamvasztották, és én úgy halottam, akiket elhamvasztanak, azoknak a szelleme nem térhet vissza. Mégis nyár óta a nagymamám, anyukám, és kicsit én is fura dolgokat tapasztalunk.

Nagymamám például tisztán érzi a nagypapám jelenlétét. Néha még a hangját is hallja, vagy érzi hogy megérinti. Az álmaiban sokszor vissza tér, és azt állítja, hogy mindig nagyon szomorúnak tűnik.

Anyukám néha fel kell hajnalban, és állítja, hogy nagypapát látta az ágya mellett. Van egy pincénk, és azon néhány ablak. Nagypapám mindig azok előtt ment el, ha a hátsó kertben volt dolga. Olyankor hallani lehetett a dübögést, és látni lehetett az árnyékát. Hallottam mikor anya mondta nagymamámnak hogy a mai napig érzi hogy elmegy az ablak előtt, és még az árnyékot is látja.(és biztos hogy nem apukám ment el előtte, mert ő nem azon az úton szokott hátra menni). Elvileg karácsonykor is érezte hogy ott ül köztünk, velünk van...

Én pedig mostanában elkezdtem nagypapámat látni. Tegnap is az utcán sétáltam, és láttam hátulról egy férfit. Az hittem nagyapám az...Az arcát nem láttam, de ugyanolyan munka ruhában volt, baseballsapkában, és hófehér rövid haja volt.

Néha érzem, hogy elönt a megnyugvás, és úgy érzem, nagypapám vigasztalt meg. Én is érzem, hogy mintha valaki megsimogatna, vagy egyszerűen mintha csak itt lenne velem.

Hallom a hangját, mintha csak két perce mondott volna valamit. És nem riadok meg ettől, sőt úgy érzem ez teljesen természetes, hisz a nagyapám még velem van. Aztán ráébredek hogy már nincs...

Kérdem én. Beképzeljük? Nem bírjuk elviselni a hiányt? Vagy nagypapám nem akar elmenni? A halála sem azért történt mert ő akarta. A betegség küzdötte le, de ő élni akart. Nem tudd minket itt hagyni?

Köszönöm a válaszokat.



2014. jan. 12. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Beképzelitek.
2014. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez a gyász.
2014. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán láthatjátok. Amúgy ez a dal jutott az eszembe:Csézy - Láthatatlan híd
2014. jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik szellemi világ. Ugyan volt pár ismerősöm, aki meghalt, de én nem az ő szellemüket látom, hanem valami mást, és sokszor direkt beképzelem magamnak, mert jó érezni, hogy nem csak ez a borzalmas föld létezik. Erről az élményedről eszembe jutott a Hóbarát c film, ahol télen egy kisfiú apja a síkos úton az erdőben kocsival felfut egy fára és belehal. A kisfiú nagyon nehezen viseli ezt, és az emlékére egy hóembert épít, és a papája kesztyűjét, sapkáját rakja rá. Aznap éjjel pedig az apa lelke beleköltözik a hóemberbe.
2014. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nos igen, szerintem valóban Veletek van. Hiszen,ha csak Te Magad, egyedül látnád, azt mondom oké, valóban beképzelted. De ez szerintem valós. Mert nagyon szerettétek, Ő is Titeket, ezért nem szeretne messze elválni, és ez szerintem azt jelenti, hogy egy "jelet küld", hogy tudjátok, nem ment el örökre, mert a szívetekben él még. És örök emlék marad. Karácsonykor.. Család ünnepén, természetes, hogy úgy érzitek, ott van, Veletek. Szerintem tényleg, nem beképzelitek.:)
2014. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!