Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki így gondolkozik, az...

Aki így gondolkozik, az keresztény?

Figyelt kérdés

Vallásos családban nőttem fel, jó vallásnak tartom a kereszténységet, de túl büszke vagyok ahhoz, hogy kövessem a tanításait (pl. nem vagyok alázatos, nem tudok, de nem is akarok mindenkit szeretni, megbánás nélkül bevallom magamnak, hogy jobban szeretem magamat, mint másokat.) Elfogadom a Szentháromság létezését, de a vallást életszerűtlennek, álszentnek tartom (senkit nem akarok ezzel vitára szólítani, vagy megbántani! Magamat éreztem álszentnek, amikor pl a gyónásnál az ,,megbocsátottál-e mindazoknak, akik vétkeztek ellened?", vagy az ,,igyekezel-e ezután Isten akarata szerint élni?" kérdésekre igenlően kellett válaszolnom. Ha nem veszek úrvacsorát, azzal az indokkal, hogy nem éreztem úgy, akkor meg hallgathatom a prédikációt arról, hogy miért nem, ki beszélt nekem erről, mit olvastam, hogy ilyeneket gondolok, és hogy eddig semmi bajom nem volt ezzel, stb...)

Ráadásul mindenki a toleranciáról meg az ökumenizmusról beszél, mégis, hallottam már katolikus papot a ,,protestánsokról, a maguk egy szem(!) szentségükkel"-ről beszélni, de olyan protestáns iskolalelkészt is, aki a gyerekek előtt, a szószéken beszélt arról, hogy a Mária-kultusz mekkora hülyeség (így mondta). Nem akarok olyan vallás tagja lenni, ahol ilyen kétszínűek az emberek!

Ezzel a gondolkodással kereszténynek számítok? Vagy már nem? Vannak olyan egyházak, közösségek, ahol jobb a helyzet?



2014. márc. 2. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezek nem számítanak annak a megítélésében, hogy kereszténynek számítasz-e. Az számít kereszténynek, aki elfogadja Jézust, mint megváltót.


(annak idején ezt olvastam ki a Bibliából, bár én nem vagyok keresztény)

2014. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az vagy, aminek érzed magad. Ha már mindenképp akarsz valahova tartozni.
2014. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ne imádj ember alkotta bálványt az élő Isten helyett!"


Én ugyan nem vagyok hívő, de a te kereszténységed nem azon fog múlni, hogy egy szervezet procedúráit hogyan tartod be.

2014. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Nem akarok olyan vallás tagja lenni, ahol ilyen kétszínűek az emberek!"


Basszus, van szabad akaratod nem? Akkor meg? A te döntésed, miben hiszel, vagy hogy mit tartasz hülyeségnek. Jó, ezt elmondtad nekünk, nagyon szép volt, de nem igazán tudunk ezzel mit kezdeni, tégy amit jónak látsz. Hívő és hívő között sok különbség van, és ahogy látom ahány hívő, annyiféle nézet. Ha hiszel Istenbe, betartod a 10 parancsolatot, akkor már nincs más dolgod. Az meg normális hogy magadat jobban szereted, mint másokat. Nem értem, hogy pl a pénztárost miért kéne jobban szeretned önmagadnál, meg azt nem is mondják sehol, hogy: szeresd másokat jobban mint önmagadat.

2014. márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsónak: az a baj, hogy én sem értem...
2014. márc. 2. 21:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy: éppen azt írtam az előbb, hogy pl. a tízparancsolatot sem nagyon lehet betartani (szeresd felebarátodat, mint magadat) szóval úgy érzem, már itt megakadtam.
2014. márc. 2. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt elég, ha így értelmezed: viselkedj úgy mással, ahogy elvárod, hogy veled viselkedjenek.
2014. márc. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A keresztény egy mondva csinált, zsidó leszármazottságú vallás. Sehol sincs már attól, amit hajdanán Jézus híresztelt.
2014. márc. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 a0511 válasza:
A hülyeség minden felekezet között egyaránt szedi áldozatait.
2014. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!