Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az "Erő" és a jedi lovagok...

Az "Erő" és a jedi lovagok képességei egy nap valóssággá válhatnak a kvantumfizika segítségével?

Figyelt kérdés

Volt a napokban egy kvantumfizikával kapcsolatos kérdés, ami elgondolkodtató volt . Ugye a kvantumelmélet szerint egy anyagi részecske valamiféleképpen hatással lehet egy akár több millió fényévvel arrébb lévő részecskére is, de ezeket a részecskéket a tudat is befolyásolhatja .


Az embert alkotó elemek száma olyan 180-ra tehető, minden elem különféle üzeneteket más szóval "információt" tartalmaz és ezeket az információkat befolyásolja a szellemünk és az elménk . Ebből az következik, hogyha teljesen meg tudnánk fejteni a kvantumok kölcsönhatásának a rejtélyét akkor gyakorlatilag képesek lennénk tárgyakat mozgatni, vagy elmetrükköt alkalmazni mint Obi-wan a rohamosztagosoknál .

A kvantumelmélet szerint ha rosszul érezzük magunkat az az anyagi részecskék kölcsönhatásaiból ered (ugye mint a "zavar az Erőben" ahogy Yoda mondaná), ha megtanulnánk ezt szabályozni nem létezne stressz, idegesség és olyan lelki békékre tudnánk szert tenni mint a jedi lovagok, és előre éreznénk a másik jelenlétét . Talán ez az a hatodik érzék amit még alig ismerünk és a kvantumoknak köszönhetően folyton átélünk . Tudnánk gyógyítani megvédeni magunkat a tűztől, sugárzástól stb . Vagy ha sith lovagok akarunk lenni akkor direkt zavart is kelthetünk a részecskék között, és villámokat lőhetünk ki mint az Uralkodó vagy betegségeket is okozhatunk .


Talán az emberi tudat egy idő után ki fog tágulni és amiket most csak a filmekben látunk természetfeletti dolgokat, egy nap mi is képesek leszünk rá ? Ha innen nézzük a dolgokat talán már nem is kell hozzá sok idő, hogy a Star Wars világa valósággá váljon ...


2014. márc. 6. 20:07
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:

Kedves, le vagy maradva, mert már most is valóság:D


Bocsi, csak a nyitókérdésed olvastam, a többi hablatyod nem érdekel.

2014. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
Hát nem értek a kvantumokhoz. De kívánom, hogy úgy legyen, ahogy mondod Ms.nagy Anna majd utánanézek a neten addig is az erő legyen veled kevés olyan lányt ismerek, aki Star Wars-t néz ifjú padaván látom Zoltán nagyúr megbabonázott.
2014. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim válasza:

Szerintem ez nagyszerű lenne

Elgondolkodtató amit írtál

2014. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 Jozsika2013 válasza:

Te a quantum-osszefonodasra gondolsz, ami elmeletinsikon letezik.

A masik reszben, hogy rosszul erezzuk magunkat, osszekevered a fizikat a biologiaval, velemenyem szerint. Az anyagi reszecskek kolcsonhatasaival nincs semmi baj, de mas lapra tartozik azok elettani hatasa. Szelsoseges peldaval elve: mikrohullam melegit, emeli az anyagi reszecskek energiaszintjet. Ezzel nincs semmi baj, csak eppen nemntesz jot az elo szovetnek kozvetlenul.

Egyebkent egy nap persze, valosagga valhat valami hasonlo, de ahhoz, hogy az akaratunk urra legyen az anyag felett, meg fejlodnunk kell nehany (ezer) evet. Uri Geller meg kamu :).

2014. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim válasza:

Én úgy tudom, h Lucas annak idején az önbizalomról papolt, csak kiszélesítette és így jelentette meg a Warsban, már csak azért is, mert látványosabb.

Ugye a történet lényege a "Te vagy ne tedd, de ne próbáld!"

2014. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:

"de ezeket a részecskéket a tudat is befolyásolhatja . "


Bizonyítsd be, mert szerintem ez nem igaz.És ha én jól gondolom, akkor az egész már itt megbukott.

2014. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:

"de ezeket a részecskéket a tudat is befolyásolhatja . "


Ez sem igaz.Az elemek nem tartalmaznak információt.Vagy nem tudom, mire gondolsz, de ez a félmondat nem állja meg a helyét.

2014. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:

"de ezeket a részecskéket a tudat is befolyásolhatja . "


Na szóval erre gondoltam.

2014. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Tessék itt Zoltánkvantumfizikus szépen leírja :


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__5445..

2014. márc. 6. 21:32
 10/55 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy a zoltán (ál)kvantumfizikus írta ki a kérdést, de nem...


Na, egyesek szerint létezik telekinézis, bár bizonyítékot még senki nem szállított rá.

A dolgok előre meglátására is képesek egyesek állítólag. Erre sincs bizonyíték. Az elmekontrollra szintén nincs.

A filmben látható fényszabját nem hinném, hogy néhány száz éven belül el tudják készíteni. A fénykard pengéje egy koncentrált energiaoszlop. Ne keverjük a fényszabja markolatú lézeres zseblámpákkal.

2014. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!