Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az "Erő" és a jedi lovagok...

Az "Erő" és a jedi lovagok képességei egy nap valóssággá válhatnak a kvantumfizika segítségével?

Figyelt kérdés

Volt a napokban egy kvantumfizikával kapcsolatos kérdés, ami elgondolkodtató volt . Ugye a kvantumelmélet szerint egy anyagi részecske valamiféleképpen hatással lehet egy akár több millió fényévvel arrébb lévő részecskére is, de ezeket a részecskéket a tudat is befolyásolhatja .


Az embert alkotó elemek száma olyan 180-ra tehető, minden elem különféle üzeneteket más szóval "információt" tartalmaz és ezeket az információkat befolyásolja a szellemünk és az elménk . Ebből az következik, hogyha teljesen meg tudnánk fejteni a kvantumok kölcsönhatásának a rejtélyét akkor gyakorlatilag képesek lennénk tárgyakat mozgatni, vagy elmetrükköt alkalmazni mint Obi-wan a rohamosztagosoknál .

A kvantumelmélet szerint ha rosszul érezzük magunkat az az anyagi részecskék kölcsönhatásaiból ered (ugye mint a "zavar az Erőben" ahogy Yoda mondaná), ha megtanulnánk ezt szabályozni nem létezne stressz, idegesség és olyan lelki békékre tudnánk szert tenni mint a jedi lovagok, és előre éreznénk a másik jelenlétét . Talán ez az a hatodik érzék amit még alig ismerünk és a kvantumoknak köszönhetően folyton átélünk . Tudnánk gyógyítani megvédeni magunkat a tűztől, sugárzástól stb . Vagy ha sith lovagok akarunk lenni akkor direkt zavart is kelthetünk a részecskék között, és villámokat lőhetünk ki mint az Uralkodó vagy betegségeket is okozhatunk .


Talán az emberi tudat egy idő után ki fog tágulni és amiket most csak a filmekben látunk természetfeletti dolgokat, egy nap mi is képesek leszünk rá ? Ha innen nézzük a dolgokat talán már nem is kell hozzá sok idő, hogy a Star Wars világa valósággá váljon ...


2014. márc. 6. 20:07
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

"Mert csak."


Ez nem magyarázat . De ha meg nem is értesz hozzá, miért jelentesz ki valamit a témában 100%-osan biztosra ? Arra nem gondoltál, hogy talán a tudósok is csak sötétben tapogatóznak ?

2014. márc. 8. 15:34
 42/55 anonim ***** válasza:

PA, 36-os helyett válaszolok én. Hallottál már a fizikai, kémiai, és biológiai szerveződésekről? A biztonság kedvéért: A biológiai szerveződés csak a sejtekig megy le, a kémiai az atomokig, és onnantól a fizikáé a trón. De ez fordítva is igaz. A fizika csak az elemi részecskékig hat ki, a kémia a sejtekig(mármint az élőlényeknél), és a biológiáé a terep egészen a rendszerezési osztályokig. A másik pedig, hogy a NUKLEÁRIS(nukleosz-mag) kölcsönhatás nehezen hatna ki a sejtekre, vagy akár csak az elemekre.

névte2en

Ui: Köszönöm a lepontozást a semmiért, ez is csak az ezósokat minősíti. Nekem teljesen mindegy, az egésznek csak a toplista szempontjából van értéke. Ott meg még mindig vezetek, a kicsinyességetek ellenére is...

2014. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

Mint írtam, én nem vagyok fizikus, tehát tőlem ne számíts arra, hogy majd kifejtem és levezetem neked, hogy miért csak a szubatomi szinten életképesek a kvantumfizika törvényei.

Konyhanyelven eldarálom, de az senkit sem visz közelebb a megértéshez.Viszont vannak olyan emberek, akik nem csak hogy rendesen el tudják mondani, de még a hátterével is tisztában vannak.Sőt, olyanok is voltak, akik be is bizonyították, hogy igazam van, akár még vitába is szálltak egymással, ha ellenkezett a nézőpontjuk.

Szóval nem, nem gondolom, hogy a sötétben tapogatózunk a témát illetően, legalábbis az biztosan adott, amit én írtam.Igazából nem is az a fura, hogy a kvantumfizika nem érvényesül szubatomi szintek feletti méretekben, hanem az volt a meglepő, hogy ott nem a klasszikus fizikai törvények érvényesek, amiket naponta tapasztalunk.

Egyébként képzeld csak el, hogy hogyan működne a világ, ha a kvantumfizikai törvények mérettől függetlenül érvényesek volnának.

2014. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
60%

A kvantumfizikában (vagy bármely más új kutatási területen) kijelenteni bármit is biztosan, hogy létezik, vagy nem létezik, az emberi önteltség netovábbja... Mint számtalanszor tapasztalhattuk a történelem során, a fejlődés igazi gátját többnyire az a "tudományos" közösség alkotja, mely a kapott hatalmánál fogva megteheti, hogy kőbe vési azt, mi lehetséges, és mi nem.


Szerencsére rendre születnek olyan szabad gondolkodásra képes emberek, akik fittyet hánynak a kőbe vésett dogmákra, és a semmiből alkotnak meg olyan új dolgokat vagy igazolt elméleteket, amik addig nem léteztek, vagy váltig tagadva voltak. Pl. nekik köszönhetjük azt, hogy már tudjuk, hogy nem lapos a bolygónk, nem a nap kering körülöttünk, és élvezhetjük a váltakozóáram minden előnyét otthonainkban.


Azok, akik bármilyen okból minden nehezen elképzelhetőre azonnal rávágják, hogy csalás, hülyeség, nem létezik, nem megoldható (összefoglaló nevükön a tagadók), jobb, ha időnként elgondolkoznak saját tetteiken... mert nem biztos, hogy olyan nagyon hasznos az, amit nap, mint nap szent meggyőződésből, de valós tudás nélkül tesznek csak azért, mert nem tetszik nekik, amit látnak és hallanak.

2014. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
44-es, legfeljebb a nem szkeptikusok tudósok. ŐK alkotják a fejlődés gátját, nem pedig a tudomány vagy a szkeptikusok.
2014. márc. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

"Köszönöm a lepontozást a semmiért, ez is csak az ezósokat minősíti. Nekem teljesen mindegy, az egésznek csak a toplista szempontjából van értéke. Ott meg még mindig vezetek, a kicsinyességetek ellenére is..."


Ez milyen szánalmas :-D Erre már komolyan szavak sincsenek ...


A többieknek köszönöm az értelmes válaszokat, 44# teljesen egyetértek .

2014. márc. 9. 15:18
 47/55 anonim ***** válasza:

Annácska, még mindig nem érted az iróniát. Azzal, ahogy a lepontozásra reagáltam, a hozzád hasonló ezósokat játszottam el. Elvégre ti szoktatok olyanokat írni, hogy "és most jöhet a lepontozás", vagy "és a szkeptikusok nyugodtan lepontozhatnak". Mint írtam, kicsit sem érdekel a toplista. Főleg, hogy a lepontozással semmit sem ártotok nekem. Attól még ugyanúgy igazam marad.

névte2en

2014. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

# 12/47 "Svejk - nevű felhasználó válasza:


Sajnos zoltán kerdese egyáltalán nem ad magyarázatot arra, hogy folyásolya be az agy a kvantum részecskéket [link] A híres Fizika professzor sem ad teljes körű magyarázatot az agyi elektródákkal próbálja megmagyarázni az agy befolyásolásával a kvantum részecskék felett. tömören annyit, hogy nincs semmilyen magyarázat se erre se arra."


Pedig kvantumfizikus kollegám Goswami, teljesen normálisan, átlag képzettséggel (érettségi) is megérthető módon leírja azt a tudat miképpen hat az anyagra !!


Én is leírtam. A helyzet az, hogy NEM ÉRTETTÉTEK meg :-P


Ne fikázzátok a kvantumfizikusokat, ha ti vagyok ***-ék !


*


Kíváncsi vagyok, ha átolvassátok a kétréses kísérletet és utána a kvantumradírt + késleltetett választásos ~-t akkor megértitek-e.


Svejk - nevű felhasználó válasza:


Aki kételkedik a kvantumfizika azon eredményeiben, mely szerint a tudat teremt azok számára figyelembe ajánlom a kvantumradír, késleltetett választásos kvantumradír kísérleteket. Melyben mikor még nem is mértük meg a részecskepárt hogy eldöntsük, hogy hol ment át, már puszta információszerzése kilétéről összeomlasztja az interferenciaképet és egyetlen helyre kényszerül.


Maga a tudat kényszerítette a kvantumrészecskét arra hogy felvegyen egy egzakt fizikai értéket és mivel mi kísérletekkel vagyunk képesek eldönteni, hogyan figyeljük meg, így eldönthetjük a világ miképpen változik !


*


Semmilyen agyi elektróda sem kell ennek belátására, az más célt szolgál, azt hogy az axonok közti kisülések távolsága mennyire tekinthető picinek, de maga a kvantumfizika eredménye, az, hogy az anyag másképpen viselkedik, ha tudunk róla, mint amikor nem


Zoltánkvantumfizikus

2014. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Kedves Prödl Annácska ! Maga a kérdésed nagyon jó. Magam is hosszasan fogok elmélgetni rajta és megírom, ha jutottam valamire :-)


Csak így tovább ! Merjünk gondolkozni bátran

2014. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:
Oké köszi :-)
2014. márc. 10. 19:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!