Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az "Erő" és a jedi lovagok...

Az "Erő" és a jedi lovagok képességei egy nap valóssággá válhatnak a kvantumfizika segítségével?

Figyelt kérdés

Volt a napokban egy kvantumfizikával kapcsolatos kérdés, ami elgondolkodtató volt . Ugye a kvantumelmélet szerint egy anyagi részecske valamiféleképpen hatással lehet egy akár több millió fényévvel arrébb lévő részecskére is, de ezeket a részecskéket a tudat is befolyásolhatja .


Az embert alkotó elemek száma olyan 180-ra tehető, minden elem különféle üzeneteket más szóval "információt" tartalmaz és ezeket az információkat befolyásolja a szellemünk és az elménk . Ebből az következik, hogyha teljesen meg tudnánk fejteni a kvantumok kölcsönhatásának a rejtélyét akkor gyakorlatilag képesek lennénk tárgyakat mozgatni, vagy elmetrükköt alkalmazni mint Obi-wan a rohamosztagosoknál .

A kvantumelmélet szerint ha rosszul érezzük magunkat az az anyagi részecskék kölcsönhatásaiból ered (ugye mint a "zavar az Erőben" ahogy Yoda mondaná), ha megtanulnánk ezt szabályozni nem létezne stressz, idegesség és olyan lelki békékre tudnánk szert tenni mint a jedi lovagok, és előre éreznénk a másik jelenlétét . Talán ez az a hatodik érzék amit még alig ismerünk és a kvantumoknak köszönhetően folyton átélünk . Tudnánk gyógyítani megvédeni magunkat a tűztől, sugárzástól stb . Vagy ha sith lovagok akarunk lenni akkor direkt zavart is kelthetünk a részecskék között, és villámokat lőhetünk ki mint az Uralkodó vagy betegségeket is okozhatunk .


Talán az emberi tudat egy idő után ki fog tágulni és amiket most csak a filmekben látunk természetfeletti dolgokat, egy nap mi is képesek leszünk rá ? Ha innen nézzük a dolgokat talán már nem is kell hozzá sok idő, hogy a Star Wars világa valósággá váljon ...


2014. márc. 6. 20:07
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

"Én is leírtam. A helyzet az, hogy NEM ÉRTETTÉTEK meg :-P "

Képzeld, én még korábban bebizonyítottam hogy a Föld nem forog, belül üreges, és a belsejében kakamatyik élnek! Csak NEM ÉRTETTÉTEK meg. Ui: A gyenge elmédre való tekintettel, felvilágosítalak, hogy ez írónia volt. Arra akart rávilágítani, hogy nem szolgáltattál semmi bizonyítékot, csak belinkeltél egy kvantumradír-kísérletet, és leírtad, hogy ez mindent bizonyít. Ja, az idiótizmusod mindenképp.

"Ne fikázzátok a kvantumfizikusokat, ha ti vagyok ***-ék ! "

Mi nem a kvantumfizikusokat, hanem téged és Annácskát kifogásoltunk. Kvantumfizikusokról itt szó sem esett.

Most nyugodtan írhatod, hogy idióta vagyok, mert tudom, hogy nincs igazad. Egyszerűen csak nem bizonyítasz semmit, félrebeszélsz, mindent kiforgatsz, és elkövetedet az összes létező érvelési hibát. Ez tény. Linkeltem már neked ezerszer forrásokat, megmutattam, hogy hol hibázol, de te "nemes" egyszerűséggel figyelmen kívül hagytad, és egy másik kérdésnél már bizonyítást kértél.

névte2en

2014. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 László24 ***** válasza:
Manapság is rengeteg jedi lovag rohangál az utcákon,csak nem ismered fel őket,mert nincs lézer kardjuk:)
2014. márc. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Névtelen, te egyáltalán nem érted a kvantumfizikát ! Ezért nem mond neked semmit és, így érvet sem, amit írok


Ezek a kísérletek és eredményeik értelmezhetetlenek a tudat nélkül !


Maga a kétréses kísérlet, az ha elektront vagy akár fotont lövünk két résre, a mögötte kialakuló interfenrencia kép értelmezhetetlen a tudat, mint fogalom bevezetése nélkül !!!!!


Teljesen másképp viselkednek az elektronok vagy a fotonok, ha megfigyeljük őket tudatosan, mint ha nem. Akárhogy csavarod a dolgokat, a tudat bevezetése nélkül ezt nem tudod megmagyarázni.


Ha gondolod vitatkozhatunk rajta, de veszíteni fogsz :-)

2014. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

" Névtelen, te egyáltalán nem érted a kvantumfizikát ! Ezért nem mond neked semmit és, így érvet sem, amit írok "

Mellébeszélni mindenki tud. A tudósok magyaráznak. És te mi is vagy állítólag? :D

" Ezek a kísérletek és eredményeik értelmezhetetlenek a tudat nélkül ! "

Nem. Nem értelmezhetetlenek. Képzeld, a tudomány még alig tud valamit! Akármikor szóbajöhet egy olyan állandó, amely ezeket az értékeket befolyásolja.

"Ha gondolod vitatkozhatunk rajta, de veszíteni fogsz :-)"

Nem, nincs kedvem egy vitainkompetens emberrel vitatkozni. Nem érvelsz(az eddigi legnormálisabb érved[ami túl soka még mindig nem ér] egy youtube videó volt), de érvelési hibákat rendszeresen ejtesz. Nem viselkedsz tudósként, ellenben mégis ezt vallod magadról. Majd ha tudsz vitázni, akkor lehet róla szó. De ameddig még a veled hasonló gondolkodású emberek is lenéznek(persze az Annácska féle ostobákat leszámítva), addig köszönöm, de nem.

névte2en

2014. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

Ui: Régebbi kérdéseknél rengetegszer kezdeményeztem vitát mesterséges konfrontációs szakaszok létrehozásával, érdekes módon viszont azokat kihagytad, mert az ostobaságaidon kívül esett...

névte2en

2014. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!