Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Deja vu. Rengetegszer érzékele...

Deja vu. Rengetegszer érzékelem. Miért? Mi ez? Valamiféle jövőbelátás?

Figyelt kérdés

Már gyermekkoromban is nagyon sokszor előfordult, hogy olyan érzésem volt, mintha ez már egyszer megtörtént volna velem. Tudom,ez nem egyedi dolog, de úgy érzem, más. Gyakran előfordult, hogy megálmodtam valamit, de aztán amint kinyitottam a szemem, elfelejtettem, csak az érzés maradt meg bennem. Néhány nap múlva, mikor ugyanazokat a lépéseket tettem meg, deja vu érzésem támadt. Ám nem csak az érzés szokott ilyenkor feltörni, hanem pontosan tudom, mi fog történni aznap, persze nem egész nap, hanem a fontosabb pillanatokat jegyzi meg az agyam. Az utóbbi napokban olyan helyeken jártam, ahol azelőtt soha, mégis pontosan tudtam, mit hol találok, mit hogyan kell csinálni (munka ügy) és úgy láttam magam, mintha abban az "álomban" vagy "deja vu-ben" -vagy nem is tudom,hogy nevezzem-lennék. Nem úgy, mintha a jelenben történne. Ez lehet esetleg jövőbelátás? Ha igen, hogyan fejleszthetem? Fejleszthetem egyáltalán?


A KOMOLYTALAN KOMMENTEKTŐL KÉRLEK KÍMÉLJETEK!


18 L



2014. márc. 10. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Velem is rengetegszer van ez, nagyon sokszor úgy érzem, mintha már megtörtént volna velem valami, vagy megálmodtam volna. Szerintem ezt fejleszteni nem lehet, ez teljesen normális, szerintem több milliárd embernél van ez. Nem egy különleges tulajdonság.
2014. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A de ja vu érzést hogy sikerült a jövőbelátáshoz párosítani?
2014. márc. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Lehet párosítani. Ha egy pillanatban érzékelsz valamit, ami nem marad a tudatodban, majd egy későbbiben, a valami megjelenése miatt az emlékfoszlány, illetve egy érzés megjelenik, akkor te a jövőbe láttál, és az jön vissza.


Kérdező: mesélsz még erről? Érdekel (nekem nincs ilyenem, egyedül a sörhasam tudom fejleszteni).

2014. márc. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én akkor érzékelek ilyet,mikor fáradt vagyok.De jövőbelátó nem vagyok.
2014. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem átlagos dolog vagyis igen de a legtöbben elfelejtik mire már felébrednek stb... lényeg nem marad meg nekik.Fejleszteni nekem sem sikerült még :( ebben nem segíthetek.
2014. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én megálmodom azt a jelentéktelen szituációt ahol beugrik
2014. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Van erre valami kifejezés, mármint magára erre a folytonos deja vu. érzésre, tehát konkrét elnevezés van az ilyen emberekre, de ez nem spirituális, hanem pszichológiai elnevezés. Majd körbe kérdezek mi is a pontos neve...
2014. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kaptam hasznos választ! 7. kommentelő: hálás lennék,ha meg tudnád kérdezni,nekem sajnos nincs kitől.


2. kommentelő: leírtam,hogy miért hasonlítottam a jövőbelátáshoz!


3. kommentelő: persze! A gyerekkoromból csak homályos emlékeim vannak,de amikor ilyesmi történt,az megmaradt bennem. Először akkor volt nagyon erős az az érzés,mikor kb ötödikes voltam. Néhány nappal (talán héttel) nőnap előtt megálmodtam,hogy mi fog történni,de aztán nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Az volt az eredeti terv,hogy az egyik fiú osztálytársam (későbbiekben A) adja át a virágcsokrot az osztályfőnöknek (a többi tanárnál is megvolt,de ez a lényegesebb,amire a legjobban emlékszem). Az álmom azonban más volt. Ott nem "A",hanem egy másik fiú adta át a virágot,ami nem csokor volt (!),hanem egy cserepes virág,sárga színű. Később,mikor eljött az a bizonyos nap,felmentem osztályfőnöki előtt a termünkhöz vezető lépcsőn és beugrott az álmom. Újra átéltem,szinte álomként az egészet. Akkor már éreztem,hogy amit álmodtam,az lesz a valóság. Az a másik fiú lerohant mellettem a lépcsőn és hamarosan egy sárga cserepes virággal tért vissza. Éppen úgy,ahogy megálmodtam. Ez az álomkép nem tartott tovább,csak idáig,de én pontosan tudtam,hogy mi következik.


Aki nem élte át,az mondhatja,hogy hallottam vagy valami,de én tudom,hogy száz százalék,hogy semmit sem tudtam erről. Sosem tartoztam az osztály szókimondó,ötletelő csapatához,ezért általában az ilyesmit nem is szokták velem megosztani. Azt,hogy ki viszi kinek a növényt,azt is csak az előző osztályfőnökiről tudtam meg (illetve az utána való szünetben)


Ezt mindenki úgy magyarázza,ahogy szeretné. Én azt gondolom,hogy akkor láttam valamit és azóta is gyakran látok dolgokat,csak nem fogom fel,így nem tudok felkészülni sem. Ebben gondoltam,hogy valaki a segítségemre lesz,hátha esetleg valahogy ki tudnám szűrni a lényeget és rögzíteni tudnám.

2014. márc. 10. 21:14
 9/14 anonim ***** válasza:

"Én akkor érzékelek ilyet,mikor fáradt vagyok"


Ismerem az elméletet, és próbáltam magamon megfigyelni, mikor jön elő a deja-vu. Per pillanat nem tudom kötni fáradtsághoz, attól úgy tűnik, teljesen független; és mindig apró, jelentéktelen dolgokban tör elő, de előfordul, hogy fél percig is eltart. Ezalatt minden egyes inger olyan ismerős, mintha az egészet már átéltem volna, ugyanakkor 100%-ig emlékeznék rá.

2014. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy mikor ez a jelenség végbemegy akkor az agyban apró rohamok vannak.
2014. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!