Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Deja vu. Rengetegszer érzékele...

Deja vu. Rengetegszer érzékelem. Miért? Mi ez? Valamiféle jövőbelátás?

Figyelt kérdés

Már gyermekkoromban is nagyon sokszor előfordult, hogy olyan érzésem volt, mintha ez már egyszer megtörtént volna velem. Tudom,ez nem egyedi dolog, de úgy érzem, más. Gyakran előfordult, hogy megálmodtam valamit, de aztán amint kinyitottam a szemem, elfelejtettem, csak az érzés maradt meg bennem. Néhány nap múlva, mikor ugyanazokat a lépéseket tettem meg, deja vu érzésem támadt. Ám nem csak az érzés szokott ilyenkor feltörni, hanem pontosan tudom, mi fog történni aznap, persze nem egész nap, hanem a fontosabb pillanatokat jegyzi meg az agyam. Az utóbbi napokban olyan helyeken jártam, ahol azelőtt soha, mégis pontosan tudtam, mit hol találok, mit hogyan kell csinálni (munka ügy) és úgy láttam magam, mintha abban az "álomban" vagy "deja vu-ben" -vagy nem is tudom,hogy nevezzem-lennék. Nem úgy, mintha a jelenben történne. Ez lehet esetleg jövőbelátás? Ha igen, hogyan fejleszthetem? Fejleszthetem egyáltalán?


A KOMOLYTALAN KOMMENTEKTŐL KÉRLEK KÍMÉLJETEK!


18 L



2014. márc. 10. 17:22
1 2
 11/14 anonim válasza:

+

rohamokat okoztak a tesztalany agyában, és úgy hozták létre a deja vu-t.

2014. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Tudni kell kettéválasztani a dolgokat. Általában ez a jövőbelátás dolog csak egy illúzió. Annak idején mindig csodálkoztam, hogy álmomból felébredve, abba a néhány másodperces félálomban olyan dolgokat látok, és a külvilág hangjait társítom, mintha a jövőbe láttam volna. Például amikor a buszon elaludtam, álmomban egy nagy vonatot láttam, ami gyorsan megy, és egy állomás közelébe érve hirtelen fékez sziszegő hangon. Erre felébredtem, és észrevettem, hogy az a sziszegő hang az álmomban, a busz kinyiló ajtaja volt a valóságban. Mégis a vonantot álmodtam meg előbb, és az állomást, tehát tudnom kellett, hogy a szerelvény fékezni fog, pedig nem tudtam, hogy a valóságban ki fog nyílni a buszajtó. Ennek utánaolvastam, és megtudtam: Az agy képes visszamenőlegesen is vetíteni a dolgokat. Tehát utólag kreál magyarázatot a dolgok mögé, de mégis gondolatban felcseréli a sorrendet. Ezért tűnhet sokminden, köztük a deja vu is gyakran jövőbelátásnak, pedig az csak egy igen ügyes illúzió. Az ember hajlamos azt hinni, látta a jövőt, de igazán elhinni csak akkor lehet, ha leírja a dolgokat előtte pontosan, vagy elmondja a mondatokat pontosan. Sokszor beszélgettem már egy barátommal, akinek gyakran van deja vu-ja, és ő szokott mindig rám csodálkozni, és mondani: "Pontosan tudtam, hogy ezt fogod mondani!" Ezt gyakran említi... De egyszer sem monda még el előttem a saját mondatomat... Remélem érthetően fogalmaztam, nem vagyok egy nyelvmester :)
2014. máj. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Legoman ***** válasza:

Azért is lehet deja vu-d, mert valószínűleg előző életedben, ezeket a dolgokat már átélted.

Nekem a nagy viharoknál szokott ilyen deja vum lenni és az is lehet, hogy én előző életemben egy vihar miatt haltam meg, vagy éppen valami történt, akkor, ami megváltoztatta az életem. A lelkedben benne van minden, és a lelked emlékszik rá.

2014. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 12 válaszoló! Ez igazán jó magyarázat és elgondolkodtat :)
2014. jún. 26. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!