Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Börtönbolygón élünk : minden...

Börtönbolygón élünk : minden ember (Ős) Bűnt követett el & ezért sínylődik itt?

Figyelt kérdés

Sok rossz ember van a földön ez tény ! Politikusok, rablógyílkosok, sikkasztók, ügyvédek, tolvajok, gátlástalanok.


Mindenkiben látsz hibát. Szerintem és sokak szerint ez egy börtönbolygó, ahova az összes fejlett faj tette az egyedeit. Az univerzumban mindenhol béke, boldogság, összhang van, mert értelem és fejlettség ezt szüli meg. Szerintem a bűnös lelkeket ide tették ebbe a szándékosan sipirtuálisan fejletlen testbe, hogy javúljon meg és mint a bőrtönben vezekeljen. Lehet hogy tényleg így van ?


A Bibliában is benne van az ősbűn. Lehet ezt idegenektől tudjuk és az Ősbűn egy idegen bolygón egy előző életben elkövetett bűn, amit úgy toroltak meg a bírák, hogy lelkünket ide ebbe a szándékosan spirituális érzékeléstől visszafogott, elcsökevényesedett hippotalamuszi (3.szem) testbe tették, hogy ne tudjuk, hogy mi a bűnünk és a lelkünk addig fog itt vegetálni életek százait, ezreit, míg meg nem javulunk a hibánkból=bűnünkből és le nem szenvedtük a kiszabott évezredeket. Lehet ez?


Lehet azért nem talál a SETI semmit sehol, mert minden faj fejlettebb nálunk, mi ezt azért nem értjük meg mert a testünk egy lebutított korcs (mint pl egy okostelefon net nélkül). Érezzük, hogy lenne spirituális vágyunk, de nem tudunk élni vele (az amnéziás telefonos érzi, hogy netezne a telón, de nem tud, mert a teló lebutított) Ez lehet ?


Egy kis olvasmány erről, nem pont így képzelem de sacc per kb [link]


Mindenki egy bűnt követett el és ez benne van most is. Pl az ezósok, az ostoba képzelgéseik miatt rontották el családjuk életét. A szkeptikusok, túl szűklátókörűek voltak, nem hittek az univerzum igazságában és most itt kell szenvedniük.stb, így képzelem el. Szerintem az én bűnöm az, hogy nem hagytam feláldozni magamat Istennek. Lehet hogy az alapelv és amit leírokigaz ?


2014. márc. 11. 15:23
1 2 3 4
 21/34 Laylah ***** válasza:
43%

"ezt azért kétlem, mivel képtelenek vagyunk a hibáinkat leküzdeni, belátni és ilyen ember nem képes tanulni, de szerintem az érzékszerveink sincsenek meg hozzá (3.szem)"


Épp ezért nem csupán egy életet élünk itt. Legtöbbünk életek sokaságát élte ezen a helyen. Addig maradunk itt, míg képesek vagyunk megtanulni a leckét. Mint az egyetem: addig nem veheted fel a következő leckét, amíg az előző tantárgyat (alapkövetelmény) nem teljesítetted.

2014. márc. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Te jó ég. Há' annyira igazaaad vaaan.
2014. márc. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Most már szinte biztos vagyok abban, hogy Súr a kérdés kiírója, csak törölték, és így kénytelen volt mást nicket választani. Hogy miért gondolom ezt?

1) Rengeteg egyenlőségjel, borzalmas tagolás.

2) Következtetések a semmiből, vagy légbőlkapott dolgokból.

3) Nem válaszol a kérdésekre, csak hajtogatja az ostobaságait.

4) Megdöntött "bizonyítékokkal" próbál érvelni.

5) ÉRDEKES módon szinte mindenki le van pontozva, akármi is legyen a véleménye.

6) Leírjuk, hogy nem, nem igaz, amit írsz, de te egy ügyes érvelési hibával ezt figyelmen kívül hagyod.

Ha Súr vagy, akkor gratulálok, hogy visszakerültél az elmegyógyászatra. Ha meg más vagy, akkor sok boldogságot kíívánok neked és az ápolóknak(és üdvözlöm Súrt)!

névte2en

2014. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

# 23/23 Neked az az egyik hibád, hogy paraniás vagy.


Hol él az ember ? BÖR-T-ön FÖL-D-ön


véletlen lenne a hasonlóság?

2014. márc. 12. 20:04
 25/34 Firedoom ***** válasza:
Igen
2014. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Firedoom ***** válasza:

De azert Laylah val leallok vitatkozni ha nem banja ;)

Hogy eletek sokasagat toltenenk itt? Elofordulhat, a lelek letezeset nem tudjuk cafolni. Viszont, amennyiben a reinkarnacio (nezeteimmel teljesen ellentetesen) igaz lenne akkor sem tudnank tanulni a hibainkbol hiszen nem emlekszunk rajuk, sot semmire. Summa summarum ha nem tudjuk mi a tananyag nem tudjuk kijarni tehat mindig megbukunk. Ha rosszul dikerult ertelmeznem amit irtal bocsanat, de ezt szurtem le es igy cafolom.

2014. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a parania, de ha épezsűt jelent, akkor veled ellentétben én paraniás vagyok.

"Hol él az ember ? BÖR-T-ön FÖL-D-ön


véletlen lenne a hasonlóság?"

Hát persze! Alapvetően mi itt a hasonlóság? Legfeljebb a paranoiás emberek tudnak itt összefüggést észrevenni. De ha nyelvi játékokkal próbálsz okoskodni, gondolj a többi nyelvre. Amikor a kínaiak már a Nagy Falon dolgoztak, mi még nomádként éltünk Ázsiában. ÉS kínai nyelven nincs semmi ilyen egyezés. Vagy nézzük az angol nyelvet:

Börtön = Prison

Föld = Earth

Itt mi egyezik? A semmi. A szavak semmit nem árulnak el. Főleg, hogy a börtön római jövevényszó, míg a föld szónak semmi köze a rómaiakhoz és a görögökhöz, plusz a szójáték csak ragozott formában jön elő. Ilyen alapon van valami kapcsolat az alábbi szavak között? :

hód - kód

ház - láz

gizike - gőzeke

salétrom - karéjon

Nincs. A hangzáson kívül nincs semmi közös az etimológiájukban, jelentésükben, vagy egyéb dolgakiban. Ilyen ostoba "összefüggéseket" akárki tud minden nagyobb erőfeszítés nélkül kitalálni. Úgyhogy igen, teljesen véletlen. És egyáltalán nem ritka véletlen.

névte2en

2014. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Laylah ***** válasza:
26.: Amit már egyszer megtanultál, beleépül a személyiségedbe, nem kell rá emlékezni. Sokan kíváncsiak az előző életeikre, én is az voltam, de ma már talán azt mondhatom, hogy jobb lett volna, ha nem kapom meg. :/ A lényeg az, hogy az életben is, ha valamilyen esemény megváltoztat téged jellemben, ott sem az a lényeg, hogy mi volt az az esemény, hanem hogy más lettél miatta, remélem, így érthetőbb. :)
2014. márc. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"kkor sem tudnank tanulni a hibainkbol hiszen nem emlekszunk rajuk"


Emlékszel arra, kisgyerekként miket tanultál meg? Mire mondták azt a szüleid, hogy nem szabad? Hogyan jöttél rá arra, hogy nem érdemes fejest ugrani a parkettára, hogy ne húzd a kutya fülét, mert előbb-utóbb megharap, hogy ne vedd a szádba a forró ételt, mert megégeti a nyelvedet.


Tudat alatt mindezekre pontosan emlékszel, némelyik reflexszerűen rögzült. A traumákkal is ez a helyzet: nagyon sokszor a perszóna a tudatalattiba száműzi a traumát, hogy ne kelljen vele állandóan szembenéznie. De az attól még ott van, és meghatározhatja az egész életedet, de legalábbis hozzáállásodat bizonyos dolgokhoz, helyzetekhez, jelenségekhez.

2014. márc. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Firedoom ***** válasza:
Hat ezt nem tudom megcafolni :D
2014. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!