Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha le kéne rajzolnátok, hogy...

Ha le kéne rajzolnátok, hogy mi az a félelem, mit rajzolnátok? Hogyan rajzolnátok? Miért pont azt rajzolnátok?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok másokra, hogy mások hogyan képzelik el a félelmet. Úgy gondoltam, hogy ez a valami, amit rajzolnátok lehet mondjuk tárgy, állat, vagy bármilyen allegória, de akármi, ami eszetekbe jut, ha azt halljátok, hogy 'félelem'.

Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem.



2014. márc. 17. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Anyósom.
2014. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
sötét erdő közepén egyedül, egy út amit egy kereszteződés követ, és egyik rosszabb mint a másik, pl szegénység vagy egyedül lét.
2014. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Statika aláírás: "MEGTAGADVA" o.O
2014. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagy zavaros (sötétes barna-szürke), átlátszatlan víztömeg pl. folyó, tó, medence lenne a rajzon. (a viz szinet olyannak kepzeld el, mint mondjuk a Tiszae vagy a Dunae aradaskor vagy felkavarodva.

Azert ezt rajzolnam, mert eleve remalmaimban mindig ilyen zavaros vizekben fuldoklom vagy mas fuldoklokat probalok kimenteni vagy csak allok a partjukon es tudom, hogy usznom kell bennuk:-(. Szamomra a felelem az a megfoghatatlan, mindenhova behatolo, zavaros, embert elnyelo erzes, ami vegso esetben lebenit, megfojt. Szamomra ez valahogy ugy latszik a zavaros orvenylo vizzel tarsult.

(tudok uszni, termeszetes vizekben imadok furdeni...es meg a hullamzo, viharos vizeeket is szeretem :-))

2014. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én félek a szomszéd háztól, íme így néz ki nem vagyok jó rajzoló szóval nézétek el nekem ... [link]
2014. márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én kiszel tündèt rajzolnàm mezìtelenül
2014. márc. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Magát a félelmet nem lehet ábrázolni. Lehet ábrázolni a félelem tárgyát (amitől félünk), a félelem megnyilvánulását (egy rettegő embert), vagy a félelem érzetének valamilyen absztrakcióját. Magát a félelmet nem.
2014. márc. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Laylah ***** válasza:
Én feketére festeném a lapot. Az ember az ismeretlentől fél...
2014. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Írd be gugliba: fear art

Klikk: képtalálatok.

2014. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon érdekesek :-)


amúgy (#7-es), pont azért tettem fel a kérdést, mert a félelem egy megfoghatatlan dolog, egy érzés, egy fogalom, és ez mindenkinek máshogy nyilvánul meg. És (#9-es is) ha lenne egy dolog, amiről mindenki számára egyértelmű, hogy mi a félelem (olyannyira, mintha biciklit rajzolnál, akkor senki sem fogja azt mondani rá, hogy az egy fapapucs), akkor nem lenne ez a kérdés. A google-en sem akartam keresni, mert nem is az internetre voltam kíváncsi, hanem rátok, individuumokra, egyéniségekre. Az érdekelt, hogy kinek mit jelent a félelem.

A rajz pedig azért kell, hogy meg lehessen nevezni azt a dolgot, hogy azonosítsuk valami megtapasztalható, megfogható dologgal (a pszichoanalízis szerint ez egy jó módszer minden fájdalom, félelem enyhítésére). És szerettem volna tudni, hogy ti mivel azonosítanátok a félelmet.

2014. márc. 18. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!