Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elhagyatottságérzés, fenyegete...

Satilla kérdése:

Elhagyatottságérzés, fenyegetettségérzés, félelem, irigység, rosszindulatúság. Szükség van ezekre talán?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen értelemben? Nagyszerűen lehet létezni nélkülük, ugyanakkor számos tapasztalat elengedhetetlen "kellékei".
2014. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van még sok más is, pl.az irigység, a rosszindulatúság, a kapzsiság, a... Mi célból léteznek ezek? Szerintem lelki szenvedést okoznak...
2014. ápr. 9. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen azt okoznak, de szüntesd meg ha tudod....
2014. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megfordítanám: a lelki szenvedés okozza ezeket. Azaz ha megvan a belső harmóniád, ezek nem jelentkeznek.
2014. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Te nagyon unalmas világot akarsz. Ha ezek nem lennének a másik fele sem lenne a dolgoknak. És nem is értékelnéd a jót a rossz nélkül. Szenvedek, sírok és rengeteg fájdalom, gyűlölet meg tud lenni bennem, de amikor ez eltűnik az a harmónia, a nyugodtság legszebb, legelragadóbb formája. Olyan vagyok olyankor mint egy tollpihe. És ez nem létezne ha nem lenne a gyűlölet, az irigység, a magányosság érzete. Szóval igen, szükség van rájuk.
2014. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Laylah ***** válasza:
Szükség van rájuk, mert azt jelentik, hogy élsz, vagy adott esetben változtatásokra ösztönöz, ez biztosítja a lelki fejlődés útját. Nem lehet minden szép és jó, mert akkor nem lenne mihez vonatkoztatni, mint ahogy már írták előttem. A fájdalom egyébként teremtő jellegű is, rengeteg irodalmi és képzőművészeti művet köszönhet a világ ennek az érzésnek. Bár magamat nem sorolnám ilyen körökbe, de a fájdalmamat, ha már viszonylag régóta tart és mélyen érint, én is verssel, novellával, rajzzal igyekszem enyhíteni, másrészt arra sarkall, hogy változtassak a helyzetemen, lépjek tovább egy lehetséges szebb jövő felé. Szóval igen, szükség van rájuk, még ha kellemetlen is beismerni. :)
2014. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értelmes és hasznos válaszok érkeztek...:-)

Ugyanis én már láttam azt a tökéletes Valóságot, és igen unalmasnak találtam... :-)Sok-sok történet hiányzott onnan a negatív érzések hiánya miatt...

2014. ápr. 10. 06:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Az ember pszichéjéhez hozzátartozik.

Elhagyatottságérzet: Emiatt az ember jobban keresi a társas, főleg az igazán intim kapcsolatokat. Így közvetett módon növeli az utódnemzés esélyét is.

Fenyegetettségérzet: Aktiválja az amygdalát, ezzel az emberben az üss-vagy-fuss elvet életbe léptetve. A túlélés egyik elengedhetetlen támaszpontja.

Félelemérzet: Szintén a felső.

Irigység: Ez inkább egy mellékhatása a fontos érzeteknek, de mivel azok léteznek, ezért ennek is léteznie kell.

Rosszindulatúság: Nem kéne léteznie, bár ez is az irigységhez hasonló elkorcsosulás. És közvetett módon még a társadalom fejlődését, és az önnön elpusztulását is szolgálja.

2014. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Javítás: Igen.
2014. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!