Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok A Titok című...

Mit gondoltok A Titok című könyvről? Máshogy mondva a Vonzás Törvényéről?

Figyelt kérdés
Csak mert én olvastam a könyvet, megpróbáltam elsajátítani, de minden csak rosszabb lett. Végigcsináltam a kívánságos dolgot, de nem vált be. Pedig hittem be. De utólag belátva és az eddigi élet tapasztalataimmal összevetve, eleve hülyeségnek tartom, hogy tátott szájjal kell várnunk, hogy belerepüljön a sült galamb. Csak hinni kell benne, hogy minden jó lesz, kívánni kell, amit csak akarunk és majd az Univerzum úgyis úgy alakítja. Hát nekem nem ez a tapasztalatom. Nekem eddig mindenért meg kellett küzdenem, csak akkor értem el eredményeket. No de az ezotéria topikba írtam, mert a Vonzás Törvénye valami ilyesmi a könyv szerint. A magam tapasztalata szerint a Nem számítás Törvénye érvényesül az életemben, azaz mindig olyan történik, amire nem számítok (és ez általában negatív).

2014. ápr. 27. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
A vonzas torvenye kesobb megdolt. Fizikailag is magyarazhato, mert ha egy helyre sok pozitiv energia csoportosul, akkor ugye valahol sok negativ energia is gyulik ezzel parhuzamosan.
2014. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A válaszod alapján tájékozottnak tűnsz a témában. Milyen elv, törvényesség látszik a leginkább beigazolódni? Mivel érdemes foglalkozni, aminek eredménye is van?
2014. ápr. 27. 15:47
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Már be van bizonyítva, hogy semmiféle pszichológiai önmagyarázás sincsen benne, hanem egyszerű kantumfizika az egész http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__5550..


Te ottan cseszted el az egészet, hogy nem hittél benne, benned volt a félelem, hogy mi van ha mégsem

2014. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

" Fizikailag is magyarazhato, mert ha egy helyre sok pozitiv energia csoportosul, akkor ugye valahol sok negativ energia is gyulik ezzel parhuzamosan."


Fizikailag nincs olyan, hogy pozitív meg negatív energia.


"egyszerű kantumfizika az egész"


Ja, a szót ugyan nem tudod leírni, de azért jobban értesz hozzá, mint az összes ezzel foglalkozó tudós...


A vonzás törvényének kb annyi az alapja, hogy ha jó dolgokra gondolsz, akkor jobban érzed magad, mintha rossz dolgokra gondolsz. De hogy semmit nem vonzol be így az életedbe az egész biztos.

Amúgy meg ha életviteli tanácsot szeretnél kérni: használd a logika törvényét. Más szóval ne csinálj hülyeségeket, és akkor kisebb eséllyel történnek veled rossz dolgok.

Ja, és ha valamiről úgy érzed, hogy ezotéria kategória, az a legjobb jele annak, hogy nem működik. Szóval ilyenekre ne hagyatkozz.

2014. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

# 4 "Ja, a szót ugyan nem tudod leírni, de azért jobban értesz hozzá, mint az összes ezzel foglalkozó tudós..."


Abból hogy félreütök véletlen egy betűt nehogymár arra következtess, hogy nem igaz a Titok -.-


Pont a Titok épül a tudósok által bebizonyított spirituális összeomlásra.


"Fizikailag nincs olyan, hogy pozitív meg negatív energia. "


Akkor biztos hülyék a tudósok :P [link] Neagtív energia Féreglyuk létrehozásához negatív energia szükséges, mivel a pozitív energia mindig pozitív térgörbületet hoz létre.


Ostobaságok helyett a modern kvantumfizikát ajánlom a szkeptikuskáknak. :P

2014. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Zoltán


Én még mindig nem tudok rájönni, hogy te egy értelmesebb troll vagy, mint itt némelyik, vagy ezt tényleg komolyan gondolod?

Az még el is menne, hogy magad kvantumfizikusnak hívod, de tanultál egyáltalán valaha fizikát egyetemen és azt be is fejezted, és utána választottál kutatási területet, mint pl a kvantumfizika, vagy egyszerűen csak ilyen dolgokat olvasol, és úgy írod ezeket le?

Azért várnám a válaszod!

Üdv:

Egy kollega, aki viszont egyetemere járt.

És el is végezte.

2014. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

A négyes állítását konkrét példámból megcáfolnám.

Nem egyszer kerültem olyan pozitív élethelyzetbe,amit a titok használata segített elő.

Jelenlegi életkörülményeim is annak köszönhetőek.

2014. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kerdezo, irod:

Nekem eddig mindenért meg kellett küzdenem, csak akkor értem el eredményeket.mindig olyan történik, amire nem számítok (és ez általában negatív).

Haat eppen ezert ! Ezt vonzod magadhoz ! Ez a hited, meggyozodesed tudatalatti szinten melyen benned van,egesz eletedben ezt nem lehet konnyen /gyorsan atirni csak ugy.


A Vonzas principuma mukodik, nem hulyeseg. Habar a Titok eleg folszines.

2014. ápr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 baldwin13 ***** válasza:
40%
Nagyjából két éve láttam a filmes verzióját a Titoknak. Miután megnéztem döbbentem rá, hogy eddigi életem e szerint zajlott. Mivel már túl vagyok több XN volt mit végiggondolnom és mondanom sem kell mennyire a film hatása alá kerültem. Csak gratulálni tudok a film készítőinek.
2014. ápr. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

#1: a pozitív és negatív energia értelmetlen fogalmak, butaságot írsz.


#3 és #5: Köszönjük Zolikának a szokásos hozzászólásokat, persze ez mind értelmetlen zagyvaság.


#4 és #6: nagyjából egyetértek, köszi.


#7: cáfolni nem lehet egyetlen ellenőrizetlen személyes anekdotával. A V.T. úgy van kitalálva -nem véletlenül-, hogy úgy tűnjön, hogy működik. Marketing. Az életkörülményeidnek hétköznapi okai vannak, a motivációdnak, lehetőségeidnek, a belefektetett munkádnak, a "szerencsédnek" és még egy sor körülménynek az eredményei. Nincs értelme és nincs helye a képben semmiféle kozmikus erőnek.


Ignoramus

2014. ápr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!