Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van egy érdekes elméletem az...

Van egy érdekes elméletem az emberekről és az érzelmekről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Ugyebár ha az evolúciót tekintjük mi is az állatokból lettünk azok akik na most egy két vallás szerint el kell hogy érjük a tökéletes létet (erre nem térnék ki hogy lelkileg, testileg stb…)

Én az érzelmekre úgy gondolok mint egy felesleges rossz amit érzünk az ember evolúciós visszamardt rossza mint az „ösztön” igazából vannak érzések amik jók pl. öröm stb… de vannak a rosszak amire nincs szükségünk pl csalódás,szakítás,bánat ezek teljesen lehúzzák az embert nem tud sokszor rendesen gondolkozni emiatt csak ezek a dolgok járnak a fejében még akkor is ha nem tud rajta változtatni

szerintetek is sokkal jobb lenne a világ ha az emberek nem tudnának érezni soha többet nem lenne érzés nem lenne ez a zavaró tényező csak a puszta tudat az értelmes viselkedés a megmagyarázható dolgok

akkor talán az emberiség is egy új korszakba léphetne egy élhető jövőbe mert az érzelmek sokszor csak hátráltatnak akadályoznak vagy akár megölhetnek másokat is (lásd: antiszemitizmus…)



2014. júl. 15. 16:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Csak érzetek léteznek.Az érzelmek kémiai reakciók pusztán.

A kérdezővel egyet értek.Egyebek közt ez az állapot létezik ez egy magasabb tudatosággot igényel.Ez független a motivációtól.

2014. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
de most már ezeknek az időknek vége ahogy mondtad kedves utolsó szóval akkor most már továbbléphetnénk a következő szintbe ahol erre nincs szükségünk
2014. júl. 15. 18:20
 13/29 A kérdező kommentje:
11-es köszönöm szépen ezzel én is egyetértek hogy el lehet érni ezt a bizonyos állapotot de abban reménykedem hogy idővel talán minden embernek alapból megadatik majd ez :)
2014. júl. 15. 18:22
 14/29 anonim ***** válasza:
Érdekes téma.Mi van akkor ha ez a világ a MÁTRIX.....Én ugy vélem a világunk problémájának gyökere a neveltetésböl, jobban mondva a helytelen neveltetésböl fakad.Sem a szülök sem sem az oktatási intézmények nem készitik fel a gyerekeket az életre az eggyütt egymás mellett élésre.Én ugy vélem ha egy gyereket már otthon is a kezdetektöl tanítanák szociológiára pszichológiára stb..... Már jobb lenne a világunk.Ugyanis a kutya olyan mint a gazdája.S bizony kutya és macska is tud békében együtt élni.Egy globális változtatás kéne.Az emberi szellemet tudatot kéne gyurni.
2014. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat szenvedtem már életemben, az, ha nem érezhetnék többé semmit, egy ajándék volna. Bűntudatom már nincs, de ez kevés.
2014. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
amiről te beszélsz azok a zombik...végölis ők se éreznek semmit...én nem szeretnék érzelmek nélkül napi rutint csinálni..
2014. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Való igaz sok rossz dolog van a világban AMI NEM HAGY MINKET GONDOLKODNI, de minden rossz dolog valami rossz tettnek és gondolatnak a kisugárzása által jött létre, akár még az időben is, ez a karma, és világi szinten is hat, sokkal rosszabb állapotban van mint az egyéni karma.

Ezért a világ folyton pörög és minket is pörget, a karmátol csak Isten szabadithat meg (olyan végtelen az), de ö jelenleg hadban áll velünk, szabaditó hatalmához jóakaratot, kedvességet és fejlettséget követel tölünk, addig láthatatlan marad a balszerencsében de úgyis figyel...

innen kell elkezdeni kérni Öt és azt a belátást végrehajtani ami reményt nyújt, megkezdeni valami olyasmi munkát hogy nem kerülünk bajba és nem bújunk ki a rossz elöl, öt keressük és meditálunk egyedül, a jó érzések pedig jelzik az utat...

2014. júl. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
"balszerencsében és ürességben is"
2014. júl. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ezt csakis a kérdezönek válaszoltam, és gratulálok neki, kérdéséböl leri hogy elért egyfajta optimista, ihletett állapotot, ez már az elmélkedés, intelligencia szintje. Minden úgyis csak a maga idejében jön el, Isten láthatatlanul figyeli fejlettségünket, de védelmez is, szigorúan megszabja az életét az esélyeseknek és próbára teszi őket. A szerencsések, még ha nem is nyernek a próbák alatt, kinyilnak és meglátják a fényt amiben életet találnak, a szerencsések maguk teljességében müködnek jól, aranyosak és rendkivüli teljesitményre képesek, nem félnek és Isten is kiváltságosan bánik velük, de a próbákon minden földi átmegy, mert mocskosan születik már. Jó karmája teszi ezeket lehetővé, a gyors fejlödést pedig az igen sokat tapasztalt reinkarnálódó lélek, és aktiv útja van az isteni maghoz... szóval az igazi tudás örökre megmarad, jellemzö rá hogy nem árthat senkinek és különbözö energiákban nyilvánul meg, csak egyszer kell megtanulni utána megmarad tehetségekben, szépségben, erényekben, bölcsességben, látásban, sokmindenben.
2014. júl. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat utolsó neked is köszönöm tetszett amit leírtál :)
2014. júl. 16. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!